Altın Değerinde 5 Anti Aging Önerisi

Yaşamı Uzatacak 5 Anti Aging Önerisi

Yaşlanma karşıtı

Anti aging uygulamaları sadece güzellik salonu hizmetlerinin ötesinde kişinin yaşam tarzını değiştirmesi / uyumlandırması gereken, adeta bir hayat felsefesi olarak ifade edilebilir.  Yaşlanmayı geciktirmek aynı zamanda bilinçli yaşamak, iyimser düşünmek, endişelenmemek demektir. Açık olan bir şey vardı ki, bütün insanlar yaşlanır. Yaşlanma dönemini akıllıca ve bilinçli karşılayan ve ona göre yaşayanlar daha genç görünürler. İşte size yaşamı uzatacak 5 anti aging önerisi:

1. Anti aging beyinde başlar

beyin ve anti aging

Yağmurlu hava, iş stresi, trafik sıkışıklığı: hemen hemen her durumun iki yönü vardır – ne yazık ki biz insanlar genellikle olumsuz yönlere daha fazla odaklanma eğilimindeyiz. Ancak iyimser düşünmek sizi genç tutar, çünkü: Strese izin vermezsiniz, diğer insanlara daha arkadaş canlısı, daha genç görünürsünüz.

Yani her yağmur yağınca, strese girerseniz veya trafik yoğunluğuna kafanızı takarsanız, o zaman bu durumları olumsuz görürsünüz. Yağmurdaki romantizmi, doğaya faydasını, kuraklığa karşı etkisini görürseniz durumu tam tersine çevirmiş olursunuz. Her insan olumlu düşünmeyi öğrenebilir. Bu biraz zaman alsa da denemeye değer.

2. Hem bedensel hem zihinsel anlamda formda kalmak

zinde kalmak

Yeni diller, yeni dünya görüşleri, teknolojideki yenilikler. İnsanlar yeni bilgileri öğrenmeye ne zaman son verir? Bunun yanıtı asla olmalıdır. İleri yaşta bile yeni fikirlere açık olmanız önemlidir. Beyninizi zinde tutun ve egzersiz yapın.

Örneğin, zihninizi temizlemek için yaygın yaşlanma karşıtı bir etkinlik, dergilerin bulmacalarını çözme alışkanlığıdır. Yeni bir dil öğrenmek de beyni zinde tutar. Üniversiteye kaydolun, ailenizdeki gençleri dinleyin, okuyun, masa oyunları oynayın – beyninizi formda tutmanın yolları neredeyse sınırsızdır. Seçim sadece size ve ilgi alanlarınıza bağlıdır. Hayatta kaldığımız her günü değerlendirebiliriz.

Hiç birini yapamazsak, bol bol kitap okumak da hem bize yeni şeyler öğretecek hem hoşça zaman geçirtecektir.

3. Sağlıklı zihin, sağlıklı vücut : Sağlıklı yaşam tarzı

spor ve sağlıklı yaşam

Bir kişinin yaşam tarzı, vücudun yaşlanması üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Örneğin sigara içenler, sigara içmeyenlere göre pratik olarak iki kat daha hızlı yaşlanıyor. Sağlıklı beslenenler, örneğin çok meyve ve sebze tüketenler, hücreleri erken bozulmaktan korurlar.

Olabildiğince açık havada yürüyüş ve koşu yapmak, meditasyon yapmak, kuvvet egzersizleri bedeninizi zinde tutar. Düzenli egzersiz her yaşta yapılabilir.

4. Yaşlanmaya ve strese karşı en etkili yöntemlerden biri: Meditasyon

yoga

Stresle iyi başa çıkabilenler daha uzun yaşar. Çünkü sağlıklı bir vücudun yeterli rahatlamaya, dinlenmeye ve son olarak da uykuya ihtiyacı vardır. Günlük yaşamda kendinize bilinçli molalar verin. Gevşeme tekniklerini öğrenin – yoga, pilates ve meditasyon bunlardan sadece birkaçıdır.

Görevleriniz size fazla geliyorsa hayır diyebilmeyi öğrenin, ertelemeye alışın. Sonuçta hayat yeterince kısa ve onu en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Zamanı kaliteli geçirmek insanı mutlu kılar.

5. Evcil hayvanlar

köprek

Evcil hayvan konusuna gelirsek, evinizde bir evcil hayvan beslemenin vücuttaki stres hormonu kortizol seviyesi üzerinde olumlu bir etkisi olduğu biliniyor – ve bu nedenle sizi daha genç tutuyor.

Bugün sizlerle yaşamı uzatacak 5 anti aging önerisi paylaşmaya çalıştık. Günlük hayatımıza bu faydalı alışkanlıkları katarak daha uzun ve sağlıklı yaşayabiliriz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?