Cildimiz Hakkında Doğru Bilinen 11 Yanlış

Cildimiz Hakkında Doğru Bilinen 11 Yanlış

Güzellikle ilgili internette sınırsız bilgiye ulaşmak mümkün. Peki bunların hepsi doğru mu? Her okuduğumuzu hemen doğru olarak kabul edip uygulamalı mıyız? En iyisi uzmanların açıklamalarını içeren bilgilere güvenmek. İşte cildimiz hakkında doğru bilinen 11 yanlış bilgi ve doğru olan açıklamaları.

cildimizle ilgili hatalar

Güzel veya kötü cilt kalıtımsal mıdır?

İstediğiniz kadar güzel bir cilt miras kalmış olsun, cildinize bakmazsanız en kısa sürede zararlarını fark edersiniz. Problemli ciltlere sahip insanların olduğu doğrudur, ancak doğru bir bakım ve sabırla bunu tersine çevirmek mümkündür.

Uzmanlardan yardım almak, cildinize uygun bakım ürünlerini kullanmak sağlıklı ve mükemmel cilde ulaşmanın yoludur.

Makyaj yapmıyorum, buna rağmen cildimi her gün temizlemeli miyim?

Makyaj yapsanız da yapmasanız da cilt temizliğini her gün düzenli olarak yapmalısınız. Makyaj yapanların daha derinlemesine bir temizliğe ihtiyacı olduğu doğrudur, ancak herkesin günlük cilt temizliğine özen göstermesi gerekmektedir.

Bu sayede cildiniz temiz, pürüssüz ve genç kalır.

Her yaşta aynı ürünü kullanabilir miyim?

20li yaşlarımızda bize iyi gelen bir bakım ürünü, 40lı veya 50li yaşlarda işe yamayabilir. Yaş ilerledikçe cildin ihtiyaçları da değişiklik gösterir ve bu yüzden de cildinizin o andaki ihtiyaçlarını bilmek ve doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir.

Cildim hep aynı ürüne alışır mı?

Cildinizin ihtiyacı neyse, doğru ürün de odur. Düzenli aralıklarla gideceğiniz bir güzellik uzmanı, size cildiniz için uygun olan ürünleri tavsiye edebilir. Belki uzun süre o ürünler yeterli olur, ancak zaman içinde değiştirmek de gerekebilir. Bu ürünle değil, cildinizin değişen ihtiyaçları ile ilgilidir.

Cildim yağlı nemlendiriciye ihtiyacım yok

Yağlı ciltlerin nemlendirici kreme ihtiyaç duymadığını düşünmek büyük bir hatadır. Her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Burada önemli olan nokta, cildinize uygun ürünü kullanmaktır.

Güneş kremi sadece yazın kullanılır

Güneş kreminin sadece yaz mevsiminde kullanılması gerektiğini düşünmek doğru değildir. Kış mevsiminde de en çok UV ışınlarına maruz kalan eller, yüz ve boyun bölgesine mutlaka güneş kremi uygulanmalıdır.

Fondöten cilt için zararlıdır

Kalitesiz her makyaj ve bakım malzemesi cilde zarar verir. Ancak güneş koruyuculu kaliteli bir fondöten kullanmak, cildinizi çevrenin verebileceği zararlardan koruyabilir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, akşamları cildin iyice temizlenmesidir.

Cilt bakımına ileri yaşlarda başlanmalı

Cilde özen göstermeye ve bakım uygulamaya ne kadar erken başlarsak o kadar iyi. Kırışıklar oluşmadan ve diğer cilt problemleri yaşanmadan alınacak önlemler, her zaman için daha etkili olur. 18 yaşından itibaren cilt bakımına başlanabilir. Daha genç yaşlarda da cildi temiz tutmaya özen gösterilmelidir.

Botoks yaptım artık krem kullanmama gerek kalmadı

Unutulmamalıdır ki, nemlendirici kremler sadece kırışıkları önlemeye değil, cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaya da yarar. Bu nedenle botoks da yaptırsanız, nemlendirici kreminizi ihmal etmemelisiniz.

Sık sık peeling yapmalıyız

Peeling, özellikle de cilde soyucu etki yapan peeling devamlı uygulanmamalı; iki peeling arasında bir süre geçmelidir. Peeling türüne göre haftada bir veya birkaç haftada bir uygulamak yeterli olacaktır. Cilde sık sık peeling yapmak tahrişlere yol açabilir.

Doğal ürün kullanmalı, sentetik kozmetiklerden kaçınmalıyız

Doğal ürünlerin faydası tartışılmaz, ancak unutulmamalıdır ki kozmetik olarak üretilen ürünler de uzmanlar tarafından ve birçok testten geçirilerek üretilmektedir. İçinde toksik ve bilinen zararlı maddeler yoksa, cildinize uygun kozmetik ürünleri kullanmak tam aksine sizin için faydalıdır.

Genel olarak cilt hakkında doğru bilinen 11 yanlış hakkında doğru bilgileri vermeye çalıştık. Güzellik salonları uygulamalarımız hakkında bilgi almak için hizmetlerimiz menüsünü inceleyebilirsiniz.

Güzellikler dileriz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?