Görüntülüyor 6 Sonuç(lar)
Eskişehir yüz lazer

Yüz ve Bıyık Bölgesi Tüylerinden Kurtulmak

Yüz ve Bıyık Bölgesi Tüylerinden Kurtulmak

Kadınlarda bıyık bölgesi denilen dudak üstü tüyleri oldukça rahatsızlık ve kötü görünüm verebilir. Özellikle çok yoğun kıllanma olması durumunda, insanların meraklı bakışları o bölgeye adeta yapışıp kalır. Bu sorunu yaşayan kadınlar için, oldukça üzücü ve rahatsızlık verici bir durumdur. Bundan kurtulmak için çeşitli çareler denenir. Bu yazımızda size bu davetsiz misafirlerden nasıl kurtuluruz onu anlatacağız.

Eskişehir yüz lazer

Tüyleri Tıraş etmek

Aslında tıraş etmek bıyık bölgesindeki tüyleri daha kalın çıkarabileceğinden en son tercih edilmesi gereken yöntem olmalı. Evet avantajlı yanı çabucak tüylerden kurtulmak, ama iki gün sonra tüyler yeniden ve yeniden aynı yerde olacaktır. Hatta ertesi gün bile o bölgede bir gölge gibi belirmeye başlarlar. Ancak yine de zamandan tasarruf etmek ve acısız bir yöntem olduğu için bunu tercih edenler için özel elektrikli tıraş makinelerinden kullanmak en doğrusu olacaktır. Bu şekilde jiletle yüzünüzü kesmek veya tahriş olasılığını azaltmış olursunuz.

Cımbızla Almak

Dudak üstü tüylerini cımbızla almak da çok kullanılan bir yöntemdir. Biraz ağrılı olsa da, cımbızla istenmeyen tüyleri almak çıkma süresini uzatır. Tabii tek tek alınacağı için biraz daha fazla zamanınızı alır. Ağrının daha az hissedilmesi için, duş sonrası gözenekler açıkken tüyler alınabilir. Zaman geçtikçe ağrı da daha az hissedilir.

Ağda ve Ağda Bantları Kullanmak

Ağda ve bu iş için özel satılan ağda bantları da bıyık bölgesi tüylerini almak için sıkça başvurulan yöntemlerden biridir. Ağda ile alınan tüyler daha geç çıkar ve zamanla incelir. Ancak tüylerin belirli bir miktar uzamasını beklemek ikinci seans için şarttır. Yine de neredeyse bir ay süreceği için jilete göre daha avantajlıdır.

Ağda uygulamalarına ilişkin detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Evde ve Salonlarda Ağda

Tüy Dökücü Krem Kullanmak

Epilasyon kremleri de istenmeyen tüylerden kurtulmakta kolay ve ağrısız bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken kremi sürüp gerekli süreyi beklemek ve yıkamak. Zahmetsiz ve ağrısız olması bu yöntemi de ilk sıralara taşıyor. Bir sonraki uygulama için tüylerin biraz uzamasını beklemek zorundasınız çünkü çok kısa tüylerde pek etkili olmayabilir.

Tüylerin Rengini Açmak

Bıyık üstü tüyler vücudun diğer bölgelerine göre daha ince olduğundan henüz hiç almaya başlamadan rengini açma yoluna gidebilirsiniz. Kendiniz evde yapabileceğiniz gibi, daha iyi bir sonuç ve güvenlik açısından bir uzmana da yaptırabilirsiniz.

Tüylere Lazer Epilasyon Uygulatarak Almak

Günümüzün modern teknolojisinden faydalanarak, istenmeyen bıyık bölgesi tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Eğer lazer epilasyon olma imkanınız varsa ve bu seçeneği tercih ederseniz, kısa sürede bu eziyetli ve hoş olmayan tüyler tarihe karışmış olacak. Hem vereceğiniz paraya, hem de bundan sonra rahat edeceğiniz yıllara değecek bir yöntem…

Kadınlarda yüz ve bıyık bölgesinde tüylenme nedenlerine ilişkin yazımızı inceleyebilirsiniz.

bacak epilasyon fiyatları

Bacak Lazer Epilasyon

Bacak Lazer Epilasyon

Lazer yöntemi insanların gerçekleştirdiği çeşitli teknolojik araştırmalara bağlı olarak keşfedilmiş bir uygulamadır ve bu metodun asıl kullanım alanı askeri ve endüstriyel maksatladır. Zaman içerisinde yaşanan ilerlemelere bağlı olarak lazer uygulaması farklı alanlarda kullanılmaya başlarken günümüzde sıklıkla epilasyon yöntemi olarak da lazerden yararlanıldığı görülmektedir. Vücudun farklı bölgelerine lazer epilasyon yapılabilirken gerek erkek gerekse kadın bacak lazer epilasyon kapsamında tüm bacak ve üst bacak lazer epilasyon konuları ve bacak epilasyon fiyatları da merak edilen hususlar arasında yer alır.

Lazer uygulaması kıl üreten kıl hücrelerinin fonksiyonunu bozmak olurken bu uygulama kadınlar ya da erkekler tarafından tercih edilebilmektedir. Kişilerin vücutlarının çeşitli bölgelerinde oluşan ve istenmeyen bir görsel etki yaratan kıllar klasik yöntemlerle alındığında istenilen sonuçlar elde edilemez.

Geleneksel uygulamaların bazı durumlarda kıllanmada artışa yol açtığı bilinirken kişiler açısından da alerjik reaksiyon yapması ya da ciltte tahribata yol açması mümkün olur. Bundan dolayı da klasik yöntemler yerine yapılan çalışmaların sonucu olarak lazer uygulamaları daha fazla tercih edilir olmuştur.

Bacak lazer epilasyonu yapılırken amaç kıl folikülündeki melanin maddesini lazer ışığı aracılığı ile tutmak ve ısıya dönüşen bu enerji ile kıl kökünü tahrip etmektir. Bu sayede istenilen etkili sonuçlara kavuşulur ve pürüzsüz bir cilde sahip olunabilir.

bacak epilasyon fiyatları

Tüm Bacak & Alt ve Üst Bacak Epilasyon Uygulamaları ve Fiyatları

Lazer epilasyon yapılırken bazı hususların dikkate alınması yapılacak işlemin başarısı açısından önemlidir. Bundan dolayı da ilk dikkat edilmesi gereken cihaz tercihidir. Daha sonra cilt tipi, cilt rengi ve kıl türü tespit edilir.

Epilasyonun yapılacağı kişinin cinsiyeti de önemli bir ayrıntı olurken bu özellikler dikkate alınarak uygulanacak yöntem tercih edilir ve işlemin yapılacağı seans sayısı ve süresi belirlenir. Bu çerçevede erkek ve kadın bacak lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

  • Bacak lazer epilasyon yapılmadan önce kıllar kökten alınmamalıdır.
  • Cildin güneşe maruz kalması da epilasyon öncesi istenmeyen bir durumdur ve aynı şekilde solaryum işlemi de önerilmemektedir.
  • Bacak epilasyon uygulamasının ardından bölgede buz uygulaması yapılabilmektedir bu sayede kızarıklık oluşması engellenir.
  • Ciltte oluşacak etkiye bağlı olarak uygulama yapılacak bölgede nemlendirme işlemi yapılır ve bunun için nemlendirici ürünler tercih edilebilir.
  • Uygulamanın gerçekleştiği bölgede 24 saatlik süre boyunca sıcak su gibi temaslar olmamalıdır.
  • Epilasyonun ardından ayrıca terleme önerilmeyen bir durumdur.
  • Güneşin etkilerinden ve solaryumdan da bir süre uzak kalmak epilasyon sonrası için de geçerli olan bir durumdur.

Detaylı bilgi için lazer epilasyon öncesi hazırlık yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bacak Lazer Epilasyonu İşlem Detayları

Bacak bölgesinde oluşan tüylenmenin kaynağı genlerle ilgili olurken bu bölgedeki kıllanma lazer epilasyonla yok edilebilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının etkili olduğu bölgeler arasında yer alan bacaklar belirli bir seans süresinin ardından istenilen görüntüye kavuşabilmektedir. Kişilerin kendilerini daha rahat hissetmeleri açısından lazer epilasyon yöntemi tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

Bacaklarda oturma bölgesi olarak adlandırılan kısımlarda kıl batıkları da karşılaşılan problemler arasında yer alır ve bu tür durumların giderilmesinde de lazer epilasyon istenilen etkiyi yakalama gücüne sahiptir.

Bu bölgeye uygulanacak bir epilasyon 6 seans içerisinde istenilen etkiyi yakalayabilirken pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyenlerin ilk tercihinde yer alan bir uygulamadır. Bu metot kullanıldığında vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan kıllanmaların yok edilmesi mümkün olurken kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yarayan bir yöntemdir.

Lazer epilasyon için uygulanma yaşı kadınlarda adet dönemini takiben daha sağlıklıdır. 16 yaşından önce bu tür bir uygulama önerilmemekte ve bu yaş döneminden sonra hormonal açıdan daha etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamaları bölgesel olarak yapılabileceği gibi birden fazla bölgeyi içeren paketler dahilinde de uygulanabilmektedir. Birden fazla bölgeye ilişkin uygulamalar hakkında bilgi almak için tüm vücut lazer epilasyon hangi bölgeleri kapsar? yazımızı inceleyebilirsiniz.

eskişehir ağda tavsiye

Evde ve Salonlarda Ağda

Eskişehir Ağda Uygulamaları

Eskişehir ağda salonu uygulamaları, gerek evde kendi kendine gerekse ağda salonları hizmeti alarak işlem yaptırmayı düşünen danışanlarımıza ağda hakkında tavsiye ve önerilerimizi paylaştığımız yazımıza hoş geldiniz.

Ağda Salonu Hizmetleri

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmak için geliştirilen, çeşitli yapışkan maddelerdir.  Bacak, yüz, kol, koltuk altı… Vücudunuzda istemediğiniz tüyleri almak için çeşitli uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Geleneksel yöntemler ya da hazır bantlar yardımıyla pürüzsüzlüğün keyfini sürebilirsiniz.

Ağda salonu hizmetlerinde ilk olarak uygulama yapılmadan önce bölge güzelce temizlenir. Bölge, arındırıcı defenfektan ve jeller ile temizlendikten sonra kurulanır. Cildinizle uyumlu ürünü seçtikten sonra, kullanımına uygun hareket edilmektedir. Bu aşamada dikkat ve alanında uzmanlık çok önemlidir. Çünkü dikkat ve uzmanlık ile acı hissini en aza indirgemek mümkündür. Uygulama sonrası kimyasal olmayan ve esans içermeyen yağlar ile bölgeye masaj yapılmaktadır. Bu aşamada özellikle işlem esnasında kıl kökünü güçlendiren ürünlerden uzak durulması konusunu ağda salonları tavsiyesi olarak bir kenara not edelim. Güzellik Merkezi’mizde kullandığımız yağlar kimyasal ve esans içermeyen, doğal yağlardır. Siz de alanında uzman bir estetisyen eşliğinde ile tüm bu zahmetli işleri siz göz açıp kapayıncaya kadar Eskişehir Ağda Salonumuzda yaptırabilir, pürüssüzlüğün keyfini sürebilirsiniz. Bu bağlamda bizler de her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uyduruyor, acı hissini en aza indirgiyoruz. Çünkü bizim için değerlisiniz.

eskişehir ağda tavsiye

Uygulamalarda Kullanılan Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Uygulamalarda kişinin tercihinde göre ağda salonları ya da evde olmak üzere farklı çeşitler kullanılabilmektedir. Bu kapsamda Eskişehir ağda fiyatları ürün kalitesi ve çeşidine göre farklılık göstermektedir.

Sir Ağda: Isıtılarak işleme hazır hâle getirilir. Bir spatula yardımıyla tüylerin üzerine sürüldükten sonra bez yardımıyla çekilir.

Roll-On: Bu işlem genel itibariyle ısıtma makinesiyle birlikte uygulanır. Uygun sıcaklığa gelen rool-on tüylerin üzerine sürüldükten sonra bir bez yardımıyla çekilir.

Bantlar: Geleneksel yöntemlerin kullanım zorluğunu ortadan kaldıran bantlar, ısıtma veya herhangi bir ekipman olmadan rahatlıkla uygulanabilir.

Çam Sakızı: En eski yöntemlerden olan çam sakızı, diğer türlere göre daha çok zaman ve zahmet gerektirmektedir. Şeker, limon ve su karışımının kaynatılmasıyla elde edilir.

Kartuş: Kullanımından önce ısıtılan kartuş ürünün, cildinize zarar vermeyecek ve etkisini göstereceği sıcaklıkta kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kalıp: Reçine’nin işlenmesiyle elde edilen kalıp, bir spatula yardımıyla tüylerin üzerine sürüldükten sonra elle çekilerek uygulanmaktadır.

Boncuk: Kullanıma hazır hâle getirmek için ısıtıcı makineye yerleştirilir. Isınmış olan bu ürün bir spatula yardımıyla tüylerin üzerine sürüldükten sonra elle ya da bir bez yardımıyla çekilir.

Uygulamalarımız hakkında merak ettiğiniz konuları ve güncel fiyat bilgisini WhatsApp Destek Hattımız üzerinden bizimle irtibat kurarak öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte geleneksel tekniklerin haricinde (depilasyon) istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı hedefleyen lazer epilasyon uygulamalarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynaklar:

  1. Wikipedia – Ağda
  2. Wikipedia – Depilasyon
lazer epilasyon öncesi hazırlık

Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık

Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık Süreci

Lazer epilasyon uygulamalarındaki başarı oranı cihaz kalitesi, uygulamayı yapan kişinin deneyim ve yetkinliği gibi pek çok konuya bağlı olduğu gibi danışan tarafından lazer epilasyon öncesi hazırlık sürecinde kendisine verilen bilgilendirmeler doğrultusunda kurallara uyum düzeyi ile de yakından ilişkilidir.

Makalemizde lazer epilasyon uygulama sürecine ilişkin olarak danışanlarımız nezdinde merak edilen lazer epilasyon öncesi tüylerin uzunluğu ne olmalıdır,  tüyler nasıl alınır, tıraş ve jiletleme,  uyuşturucu krem kullanımı gibi pek çok konuya değindik.

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Yukarıda ifade edildiği üzere gerek epilasyon başarısı gerekse sağlıklı bir epilasyon deneyimi için uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlara danışan tarafından azami ölçüde uyum gösterilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Uygulama öncesinde ilk dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, uygulamanın yaklaşık 4 hafta öncesinden başlamak suretiyle, epilasyon süreci boyunca güneş ışınlarından korunması hususudur. Aynı şekilde solaryum gibi kişinin cilt renginin bronzlaşmasını sağlayacak uygulamalardan da kaçınılmalıdır. Lazer epilasyon uygulaması mümkün olduğunca danışanın kendi doğal cilt rengi korunarak uygulanmalıdır. Ayrıca süreç içerisinde güneş ışınlarından yeterince korunmadığı durumlarda ciltte leke oluşumu riski oluşmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir epilasyon deneyimi için ilk önemli husus; güneş ışınlarından korunmak ve solaryum gibi cilde bronzluk sağlayan uygulamalardan kaçınmaktadır.

Bununla birlikte güzellik merkezi kapsamında yapılan işlemlerden örneğin peeling gibi cildin soyulmasını sağlayan uygulamalardan uzak durulmalıdır. İşlem öncesinde, uygulama yapılacak bölge tahriş olmayacak şekilde krem vb. kozmetik ürünlerden temizlenmeli ve arındırılmalıdır.  Uygulama yüz bölgesinde yapılacak ise seans öncesinde makyajdan arındırılmalıdır.

Lazer Epilasyon Öncesi Tüylerin Uzunluğu Nasıl Olmalıdır?

lazer epilasyon öncesi hazırlık

Danışanlarımız tarafından merak edilen ve sıklıkla sorulan bir diğer önemli konu ise lazer epilasyon öncesi tüylerin uzunluğu nasıl olmalıdır? konusudur.

Lazer epilasyon işlemi yüzeysel tüy alma uygulamalarının aksine direkt olarak kıl köklerine yapılan müdahale ve tahribatlar ile gerçekleştirilmektedir. Burada amaç, istenmeyen tüylerin kalıcı / uzun süre tekrar çıkmasını engellemektir. Dolayısıyla işlem esnasında uygulama yapılacak bölgede kıl köklerinin yerinde olması gerekir. Bu doğrultuda lazer epilasyon seansın öncesinde 30 gün öncesinden başlamak üzere kılları kökünden alan ağda, cımbız, epilatör gibi uygulamalardan kesinlikle kaçınılmalıdır. Aksi takdirde lazer epilasyon işlemi ile kıl köklerine müdahale edilemez ve epilasyon başarısı engellenmiş olur.

Seans Öncesi Tıraş ve Jilet Kullanımı | Epilasyon Öncesi Tüyler Nasıl Alınır?

Bu noktada lazer epilasyonda kullanılan cihaz türü ve tekniğe göre seanstan 1-3 öncesinde tüyler jilet, makas veya makine ile temizlenmelidir. Eğer bölgedeki tüyler kısaltılmadan lazer epilasyon uygulaması yapılırsa lazer ışınları kıl köklerine yeterince nüfuz etmeyecektir, böylelikle epilasyon verimliliği kayda değer biçimde düşüş gösterebilir.

Uygulama Öncesi Uyuşturucu Krem Kullanımı

Ağrı ve acı hissini minimuma indirmek amacıyla lazer epilasyon öncesinde uyuşturucu krem ilgili uzmanın bilgisi dâhilinde uygulanabilir / kullanılabilir.

Herhangi bir ilaç kullanımı veya tıbbi bir rahatsızlığın mevcut olması durumunda lazer epilasyon uygulaması öncesinde uzman kişi mutlaka bilgilendirilmelidir ve uygulama için hekim onayı alınmalıdır.

Özetlemek gerekirse; işlem evvelinde dikkat edilmesi gereken konulara azami ölçüde uyulması gerek sağlık gerekse epilasyon verimliliği için oldukça önemlidir.

Bu doğrultuda ilk seansın 4 hafta gerisinden itibaren tüyleri kökünden alan uygulamalardan, güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınılmalı, uygulama türüne göre seanstan 1-3 gün önce tüyler jilet veya tıraş makinesi ile kıl köklerine etki etmeyecek yöntemlerle alınmalıdır.

Este Lorien Eskişehir lazer epilasyon uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar?

Tüm Vücut Lazer Epilasyon İşlemleri

Danışanlarımız tarafından tüm vücut lazer epilasyon işlemleri hakkında merak edilen ve sıklıkla sorulan soruların yanıtlarını ele aldığımız yazımızda tüm beden epilasyona dair pek çok konuya dair bilgileri bulabilirsiniz.

Kuruluş ilkemiz gereği; hizmetlerimizde en iyi kalite işlemleri sunmaya ve danışanlarımızı merak ettikleri konularda sürekli bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Tüm vücut lazer epilasyon hakkında sizler için hazırladığımız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Özellikle kadın danışanların epilasyonda en sık tercih ettikleri bölgeler koltuk altı, genital/bikini bölgesi ve bacak bölgeleridir. Gerek hijyen gerekse hoş bir görünüme sahip olmak gibi nedenlerle söz konusu üç bölgenin öncelikli tercih noktasında seçilmesi doğal bir sonuç olarak görülebilir.

Bu noktadan hareketle tüm vücut epilasyon işlemleri ekseriyetle yukarıda ifade edilen 3 bölgeden oluşur ve işlemler bu üç bölgeyi kapsayacak şekilde yapılır. Bu noktada lazer epilasyon öncesi hazırlık konusu önem arz etmektedir. Seans öncesinde yapılması gerekenlere ilişkin hususları ilgili yazımızdan takip edebilirsiniz.

Nereleri ve Hangi Bölgeleri Kapsar?

Epilasyon merkezlerinin tüm vücut lazer epilasyon paketleri genellikle koltuk altı bölgesi, genital ya da bikini bölgesi ve tüm bacak bölgelerini kapsar. Kimi merkezlerde ise tüm vücut epilasyon kapsamında yukarıda ifade edilen üç bölgeye tüm kol bölgesi de dâhil edilebilmektedir.

Este Lorien Güzellik olarak epilasyon uygulamalarımızda tüm vücut lazer epilasyon işlemlerimiz;

Koltuk Altı + Genital Bölge + Tüm Bacak (Alt Bacak + Üst Bacak)

Bölgelerini kapsamaktadır.

İhtiyaç ve talepler doğrultusunda tüm vücut lazer epilasyon bölgelerine sırt, yüz, kol, göğüs gibi farklı bölgeler de ekstra olarak dâhil edilebilmektedir. Ya da yine ihtiyaç dâhilinde tüm bacak yerine sadece alt bacak gibi seçimlerle tüm vücut lazer epilasyon paket kapsamı daraltılabilmektedir. Talep doğrultusunda tüm vücut kapsamının dışında kalan bölge / bölgeler için de (ister tek ister birden fazla bölge için) epilasyon işlemi yapılabilmektedir.

İşlem Kaç Saat Sürer?

Seansın ne kadar süreceği, işlem yapılacak bölge veya bölgelerin yüzey genişliği, kişinin boyu, kilosu, cinsiyeti, kıl ve cilt yapısı, bölgedeki kıl yoğunluğu gibi farklı pek çok parametreye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.  Dolayısıyla seans öncesi ön görüşme ve kıl analizi aşamasında seans planlaması kişiye özel oluşturulmalı, etkili bir epilasyon için her danışana aynı seans süresi ile işlem yapılmamalıdır. Seans sürelerini ortalama veriler doğrultusunda ifade etmek gerekirse örneğin çene gibi küçük bir bölgede 5-10 dakika gibi kısa sürelerle seanslar tamamlanırken,  bölge sayısı ve yüzey genişliği arttıkça seans süreleri 2,5-3 saate kadar çıkabilmektedir. Bununla birlikte yeni nesil epilasyon cihazları, işlem sürelerinin kısalmasında ve lazer epilasyon acısının düşürülmesinde kayda değer bir etkiye sahiptir.

tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

İşlem kaç seans yapılır? konusu yine danışanlarımız tarafından sıklıkla sorulan hususlardan biridir. Yukarıda ifade edildiği gibi kişinin cinsiyeti, kıl ve cilt tipi, kıl yoğunluğu, daha önce epilasyon işlemi yaptırma durumu gibi pek çok etmen bir arada değerlendirilerek kişiye özgü bir epilasyon planlaması oluşturulur. İşlemin kaç seans süreceği, epilasyon seans süresinde olduğu gibi standart olarak değil kişiye özgü olarak planlanmalıdır. Örneğin ortalama olarak 40-60 gün seans aralıkları ile. 6-8-10 gibi seans sayıları ihtiyaca göre belirlenerek planlaması yapılır. Genel olarak ifade etmek gerekirse yine yukarıda ifade edilen parametrelere göre değişmekle birlikte seansların ortalama olarak 1 yıl ve üzeri bir süreyi kapsadığı ifade edilebilir. (Bu süre önceki bölümde ifade edilen faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir.)

Makalemizde epilasyon hizmetlerinde sıklıkla tercih edilen işlemlere dair merak edilen bilgileri paylaştık. Detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçerek merak ettiğiniz konu ve soruları paylaşabilirsiniz.

Son olarak epilasyon yaptıranlar, yorumları ve merak edilen konuları da dikkate alarak derlediğimiz lazer epilasyon Eskişehir uygulamalarımız hakkında yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Güncel paylaşımlarımızı ve kampanya bilgilerini sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Este Lorien Eskişehir Güzellik Merkezi uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

lazer epilasyon acır mı

Lazer Epilasyon Can Acıtır Mı?

Lazer Epilasyon Can Acıtır mı?

Öncelikle işlem esnasında hissedilen ağrı veya acı,  her danışanda farklı olabilmekle birlikte kişinin ağrı / acı eşiğine göre değişiklik gösterebilir. Ancak şunu rahatlıkla ifade edelim. Özellikle yeni nesil cihazlarla yapılan işlemler sırasında hissedilen kısmi acı / yanma hissi, dayanılamaz veya acı raddesini en üst sınırına kadar zorlayacak bir seviyede kesinlikle değildir. Bu yönüyle ağda vb. geleneksel yöntemlerle veya iğneli epilasyonla kıyaslandığında lazer epilasyonun en az acılı yöntemlerden biri olduğu ifade edilebilir. Konuya ilişkin detaylı bilgi için yazımızı sonuna kadar okumanızı önermekteyiz.

Bilindiği üzere lazer epilasyon işlemi ağda, jilet, ip, tüy dökücü kremler vb. geleneksel yöntemlere göre istenmeyen tüylere geçici değil kalıcı çözümler üretmesi amacıyla yapılan uygulamalardır. Dolayısıyla bu uygulamalarından genel beklenti, seansların tamamlanmasının ardından ilerleyen dönemde tek tük tüylerin geri gelmesi yönündedir.

Bu sebeple günümüzde gerek kadınlar gerekse erkekler tarafından tercih edilme eğilimi artış göstermektedir. Ancak çoğunlukla geleneksel yöntemlere aşina olan danışanlarımız, doğal olarak lazer epilasyon gibi yeni nesil yöntemlerin ağrı ve acı seviyesini merak etmektedirler.

lazer epilasyon acır mı

Lazer Epilasyon İşlemlerinin Acısı Nasıldır?

Epilasyon işlemlerinde gerek tüm vücut lazer epilasyon gerekse bölgesel uygulamalarda tüylerin kalıcı olarak dökülmesi hedeflendiği için, uygulamalar yüzeysel değil kıl kökünü hedef alarak yapılmaktadır. Periyodik olarak bölgeye yapılan atışlar neticesinde kıl kökleri tahrip edilir. Dolayısıyla işlem anında bir miktar acı veya yanma hissi oluşması gayet normal bir durumdur. Bu acı hissi kişinin ağrı eşiğine göre değişmekle birlikte çoğunlukla küçük bir paket lastiğinin hafifçe çarpmasına benzer bir his olduğu ifade edilir. Bu his, hassasiyetin yüksek olduğu genital bölgede bacak, koltuk altı, yüz gibi diğer bölgelere göre kimi danışanlarda bir miktar daha yoğun hissedilebilir. Uygulanan bölgede geçici süreli kızarma gibi etkiler görülebilir.

Lazer Epilasyonda Ağrı / Acı Seviyesi Minimum Düzeye Nasıl İndirilir?

Günümüz teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte epilasyon cihazlarındaki soğutma ve buz başlık lazer epilasyon sistemleri, kişinin duyduğu acı hissini minimuma indirmeyi amaçlamaktadır.

İşlemler sırasında hissedilen lazer epilasyon acısı farklı dalga boylarına (Diode lazer 810 nm, Alexandrite lazer 755 nm, Nd-Yag lazer 1064 nm) ve çalışma prensiplerine sahip cihaz türlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak Alexandrite lazer epilasyonda acı hissinin diğer lazer epilasyonlara göre bir miktar daha yüksek olduğu ifade edilmektedir.

Acı hissinin düşürülmesinde buz başlık ve soğutma sistemlerinden bahsetmiştik. Ayrıca soğuk jel kullanımı ve seans öncesinde -tercihe bağlı olarak kullanılan- ağrı azaltıcı kremler, acı veya yanma hissinin düşürülmesinde yardımcı faktörlerdir. Bu noktada önemli bir diğer husus bulunmaktadır. Lazer epilasyondan önce yapılması gerekenler konusuna danışan tarafından dikkat edilmelidir. Ayrıca işlem yapılan bölgede açık yara ve iltihaplı bir yapı olmamalıdır. Bu doğrultuda, uygulamaların deneyimli ve işin ehli kişiler tarafından yapılması, kişinin lazer epilasyon yanığı risklerine maruz kalmaması açısından kritik önem taşımaktadır.

İstenmeyen Tüylerde En Konforlu Yöntem Hangisidir?

Lazer epilasyonun her danışan için tamamen ağrısız, acısız bir yöntem olduğunu söylemek güçtür. Ancak kişiye göre değişen acı düzeyi yukarıda ifade edildiği gibi dayanılamaz veya katlanılamaz bir seviyede olmayacaktır. Yeni nesil teknoloji cihazlar, soğutma sistemleri, soğuk jeller ve ağrı azaltan kremler gibi pek çok faktörle birlikte acı hissi minimuma düşürülebilir. Ağda vb. geleneksel yöntemler hayat boyu yapıldığında elde edilen toplam acı hissi düşünüldüğünde lazer epilasyon işlemleri oldukça konforlu ve gerekli destekleyici unsurlarla minimum acı hissi oluşturan yeni nesil uygulamalardır.

Öneriler

Epilasyon işlemi öncesinde cihaz türüne ilişkin kullanıcı deneyimleri, kadınlar kulübü, ekşi sözlük gibi sosyal platformlarda yer alan yorumlar incelenerek bir ön fikir edinilmesi mümkündür.

Bununla birlikte lazer epilasyon merkezi ile yapılacak ön görüşme sonrasında gerekli bilgiler alınarak demo / deneme atışı seansına katılmak suretiyle gerek işlem sırasında hissedilen ağrı / acı hissi gerekse epilasyon cihazının etkinliği deneyimlenebilir.

Hizmetlerimizden sıklıkla tercih edilen epilasyon işlemlerinde ağrı ve acı hissine ilişkin merak edilen konulara yanıt vermeye çalıştık. Lazer epilasyon merkezleri uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?