İğnesiz Mezoterapi Nedir?

İğnesiz Mezoterapi Uygulamaları

Eskişehir iğnesiz mezoterapi uygulamalarından bahsettiğimiz bu makalemizde danışanlar nezdinde merak edilen konulara değinmeye çalıştık.

İğnesiz Mezoterapi İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

İğnesiz mezoterapi, iğneli diğer yöntemlere alternatif olarak geliştirilen bir işlem olup, cildin gereksinimi olan bileşenlerin cildin alt bölümüne iletilmesi şeklinde çalışma prensibine sahiptir. Bu uygulamada (işlemin adından da anlaşılacağı üzere) iğne kullanılmaz. Özellikle cilt çatlakları, cilt lekeleri ve izlerine yönelik problem yaşayan danışanların cilt sorunlarına çözüm üretilmesi noktasında etkili bir yöntemdir.

İşlemler ihtiyaca göre tek başına müstakil olarak uygulanabileceği gibi cilt bakımı işleminin akabinde de tercih edilebilir. İğnesiz mezoterapi öncesi uygulanabilecek diğer işlemler hakkında detaylı bilgi için cilt bakımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Uygulamanın Faydaları ve Avantajları

Öncelikle uygulamada iğne kullanılmaması sebebiyle bu tekniğin ağrısız ve acısız işlemlerden oluştuğu rahatlıkla ifade edilebilir. Hassas ciltlerde iğneli mezoterapide kızarıklıklar veya kanama gibi durumlar görülebilirken iğnesiz mezoterapi uygulamasında iğne kullanılmaması sebebiyle bahsi geçen yan etkiler gözlemlenmez. Bununla birlikte seans sonrasında belirli bir süre suyla temas sağlanmaması ve bu kurala dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Bu işlem; cilt çatlakları, izler, cilt lekeleri gibi problemleri gidermede yardımcı bir uygulamadır. Bu uygulama ile yaşlanma karşıtı etki ile birlikte kırışıklıkların giderilmesi, cildin parlak ve genç bir görünüme kavuşması desteklenmiş olur.

Eskişehir iğnesiz mezoterapi fiyatları

Kimler İğnesiz Mezoterapi Yaptırabilir?

Bu işlemi,  iğneli mezoterapiye alternatif olarak özellikle hassas cilde sahip ve ağrısız / acısız bir yöntemle cilt problemlerini gidermek isteyen danışanların daha sık tercih ettikleri ifade edilebilir.

İşlemler Kaç Seans Sürer?

Mevcut cilt problemleri, kişinin yaşı, cilt analizi sonuçları gibi farklı etmenler göz önüne alınarak bir seans planlaması yapılır. Sözü edilen faktörler göz önüne alınarak işlemden en iyi verimin alınması adına yılda bir veya yılda 2-3 seans gibi farklı programlar hazırlanabilir.

Este Lorien Güzellik, kişisel bakım uygulamaları ve seans fiyatları hakkında bilgi için WhatsApp Destek Hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca randevu oluşturarak merkezimizde cilt analizi seansına katılabilir, merak ettiğiniz tüm konular hakkında uzman desteği alabilirsiniz.

Diğer hizmetlerimize ilişkin tanıtım, görsel, video ve projelerimize Behance hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?