Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalıcı?

Kalıcı Makyaj | Microblading & Kaş Şekillendirme

Eskişehir kalıcı makyaj uygulamaları kapsamında dudak kontürü, microblading kaş kontürü, kaş tasarım, kaş alımı ve şekillendirme, kalıcı eyeliner gibi uygulamaları ele aldığımız yazımıza hoş geldiniz.

 Öncelikle makyajla başlayalım. Bilindiği üzere makyaj, geçmişten günümüze kadınların, her daim bakımlı görünmelerini ve güzel hissetmelerini sağlayan, günlük yaşamın olmazsa olmazlarındandır. Bununla birlikte gün içerisinde zamanı oldukça kısıtlı olan veya iş/sosyal yaşamlarında bakımlı bir görünüme sahip olmak isteyen hanımların imdadına kalıcı makyaj uygulamaları yetişmektedir.

Peki Nedir Bu Kalıcı Makyaj?

Kalıcı makyaj diğer bir ifade ile “Micropigmentation”cilt için üretilmiş organik nitelikli boyaların mikro düzey iğneler vasıtası ile derinin üst bölümüne yerleştirilmesi işlemine verilen addır. Tek kullanımlık özelliğe sahip bu mikro iğneler ve uygulama esnasında uygulanan anestezik kremler ve yağlar sayesinde kişi acıyı minimum seviyede hissetmektedir.

Kalıcı Makyaj Ciltte Ne Kadar Süre Kalıyor?

Kalıcı makyaj işlemleri kişinin cilt tipine, cilt esnekliğine ya da cildinin nem düzeyine göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan organik boyalar derinin zamanla yenilenmesi sonucu düşük bir miktar silinmeye başlamaktadır. Yapılacak küçük çaplı rötuşlar ile makyajın kalıcılığı yeniden sağlanabilmektedir.

(* Öneri: Bu konuda ayrıntılı bilgi için kadın, güzellik, yaşam ve moda üzerine faydalı paylaşımlarıyla beğenilen Yasemin.com web adresinde yer alan Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır ve Nasıl Sildirilir? yazısını inceleyebilirsiniz.)

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Nelerdir?

Bu bölümde biraz da kalıcı makyaj türlerinden bahsedelim.

Microblading

Gözlerimiz yüz ifademizi belirten en önemli organımızdır. Gözlerimizdeki ifadenin ortaya çıkması ve belirgin olarak gözükmesini ise kaşlarımız sağlar. Yüzümüzdeki en güzel aksesuar kaşlarımızdır diyebiliriz!

Altın oran terimini daha önce duymuşsunuzdur. Yüzümüzdeki ölçüler altın orana ne kadar yaklaşırsa yüz güzelliğimiz o kadar ortaya çıkacaktır. Kaşlarımızın ise doğru uzunlukta ve kalınlıkta olup yüzümüzü altın orana yaklaştırması önemlidir. Bu nedenle günümüzde kirpik ve kaşlarımızı güzelleştirmek için bazı teknikler ortaya çıkmıştır. Bunlardan en popüleri microblading uygulamasıdır. Bir kaş tasarım yöntemi olan microblading hayalinizdeki kaşlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Kalıcı kaş kontürü olarak da karşınıza çıkabilir. Genel olarak 1 yıl ve biraz daha uzun bir süre kalıcılık gösterir.

Kaş kontürü uygulamasıdan İşlem yapılmadan önce kişiye özel ve kişinin istediği biçimde, talepleri doğrultusunda kaş tasarımı yapılır. Tasarımdan sonra renklendirme ve uygulama aşamalarına geçilir. Uygulama sırasında daha hafif acı ve konfor hissi elde etmek için anestezik kremler uygulanır. Uygulamanın ilk zamanları kaş rengi biraz koyu olmakla birlikte, ilerleyen zamanlarda cildin pigmentiyle uyumlu hâle getirilir.

eskisehir-microblading

Microblading İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulamanın ilk adımı kaş tasarımdan geçer. Yüzünüzün oranlarına göre en uygun kaş tasarımı belirlenir. Renkler ve kaş yapıları farklı alternatifler ile size sunulduktan sonra geçici bir kalem ile kaş tasarım yüzünüze çizilir. Daha sonra kaş bölgenize uyuşturucu krem uygulanır ve özel pigmentler ile dolu microblading kalemiyle ince çizgiler çizilir.

 Bu bağlamda microblading tekniklerini kısaca iki ana başlık altına toplayabiliriz. Bunlardan ilki kıl tekniği kaştır. Kıl tekniği kaş size oldukça doğal bir görünüm sunar. Pigmentler deri tabakanızın altına işlemez, yüzeyseldir. Herhangi bir cihaza ihtiyaç yoktur. Bir diğer teknik ise pudralama tekniğidir. Bu teknikte kıl tekniğine göre daha yoğun görünümlü kaçlar elde edersiniz ve kullanım süresi daha uzundur. Kaşlarınız özel bir kaş kalemi ile boyanır. İşlem yaklaşık 1 saat içerisinde bitirilir.

Microblading’in Avantajları Nelerdir?

Kaşlar için en önemli hususlardan biri de doğal görünüme sahip olmasıdır. Rengi çok koyu ve dövme gibi görünen kaşların yüz güzelliğini bozduğu yadsınamaz bir gerçektir. Microblading ince ve tüy benzeri efekt sayesinde size doğal bir görünüm sunar. Kaşınıza aktarılan pigmentler kendi doğal kaşlarınız gibi görünür. Ayrıca acısız bir yöntem olduğu için de sıkça tercih edilir. Microblading yarı kalıcı makyaj olarak da nitelendirilebilir. İşlem süresince microblading için üretilmiş özel bir kalem kullanılır. Microblading işleminde kullanılan pigmentlerin cildinize hiçbir zararı olmadığını söylemekte de fayda var.

Dudak Kontürü

Dudak kontürü işleminde dudaklar yüz hatları ile uyumlu, dikkat çekici, belirgin ve estetik hâle getirilir. Dudaklarda ruj sürmeden de canlı ve çekici durması pek çok kadının hayalidir. Bu hayali gerçeğe dönüştüren dudak kontür uygulaması, kişinin istediği renk ve tonlarda uygulanır. Yapılan dudak şekillendirmesinin ortalama 1-2 yıl gibi bir kalıcılık süresi bulunmakla birlikte kişinin tercihine göre uygulama kısa sürede yenilenir.

Kalıcı Eyeliner

Gözler kalbin aynasıdır. Daha etkili bakışlar için uygulanan kalıcı eyeliner doğal görüntüsüyle görenleri hayran bırakacak. Eyelinerin kalınlığı ve inceliği, şekli ve yapısı kişinin isteğine göre uygulanmaktadır. Tercihe göre alt ve üst kirpiğe de uygulanmaktadır. Daha az acı hissi ve konfor için anestezik kremler uygulanır.

Este Lorien Güzellik Stüdyosu olarak sizlere sunduğumuz kalıcı makyaj hizmetimiz, diğer tüm hizmetlerimizde olduğu gibi hijyenik ve steril bir ortamda tek kullanımlık ürünlerle uygulanmaktadır. Siz de zamanınızı verimli kullanmak, her zaman bakımlı ve güzel görünmek mi istiyorsunuz? İletişim numaralarımızdan bize ulaşarak randevu alabilir, aklınızdaki tüm sorulara uzman desteği ile yanıt bulabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?