Kalıcı Oje Uygulamaları

Kalıcı Oje (UV Oje) Uygulaması Nasıl Yapılır? Kalıcı Oje Fiyatları Nedir?

kalıcı oje eskişehir

Kalıcı Oje - UV oje nedir?

Kalıcı Oje denilen UV oje, renkli oje pigmentleri ve UV jelin bir karışımıdır. Normal oje gibi küçük şişelerde fırça ile satılmaktadır. UV verniği normal ojeden biraz daha kalın ve daha dayanıklıdır.

UV oje kimler için uygundur?

UV oje, normal ojeye alternatif arayan herkes için uygundur. Uygulama, geleneksel ojeye göre biraz daha karmaşıktır, ancak UV oje daha dayanıklıdır ve daha kısa kuruma süresine sahiptir. UV oje, iyi bir hazırlıkla iki haftaya kadar dayandığı için kalıcı oje olarak da bilinir.

kalıcı oje nedir

Kalıcı oje - UV oje ile manikür nasıl yapılır?

UV ojeli manikür, geleneksel ojelere harika bir alternatiftir. UV cilası normal ojeden daha dayanıklıdır ve daha doğal görünür. UV ışığı altında uygulanan işlem nedeniyle, UV oje çizilmeden veya ufalanmadan iki haftaya kadar dayanabilir. Eskişehir güzellik salonları hizmetlerinde işlem ve ürün kalitesine göre kalıcı oje fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Adım adım kalıcı oje uygulaması

İlk olarak, tırnaklar kalıcı maniküre hazırlanmalıdır:

  • Elleri dezenfekte edin
  • Kütikülleri geri itin
  • Tırnağın doğal halinde olması gereklidir

Özellikle yağlı doğal tırnaklarda, tırnağın ince bir tamponla silinip pürüzsüz hale getirilmesi önerilir. Bu şekilde, ilk UV oje tabakası daha sonra tırnağa daha iyi yapışacak , kolay kolay ayrılmayacak ve pürüssüz olacaktır.

Öncelikle tırnağın yüzeyi  törpülenerek pürüssüz ve mat hale getirilir.

Tırnaklardaki tüm yağ kalıntıları temizlenmelidir. Tırnak temizleyici ile ıslatılmış tırnak kılıfları bunun için özellikle uygundur. Ancak tek tek tırnağa uygulanacak yağ kurutucu solüsyonlar da kullanılabilir.

Mümkünse, ilk UV ojeyi sürmeden  önce bir astar uygulanmalıdır. Astar, doğal tırnak ile vernik arasında bir tür yapıştırıcı görevi görür. Astarı çok ince bir tabaka halinde uygulayın ve kurumasını bekleyin.

UV ojenin daha kalıcı olması için, ilk kat baz ince bir tabaka halinde kullanılmalıdır. Alternatif olarak elbette bir UV baz kaplama da uygulanabilir. Bu ilk katman bir UV veya LED lambada veya UV / LED kombinasyon lambasında kurumaya bırakılır.

Ardından UV oje rengine sıra gelir. Renge bağlı olarak, iki ila üç ince kat UV renkli oje uygulanır ve bir UV veya LED lamba altında kurumaya bırakılır.

Son olarak yine bir coat sürülerek işlem tamamlanır.

UV / LED lamba altında kuruduktan sonra tırnak üzerinde kalan yapışkan ter tabakası bir solüsyonla silinir.

kalıcı oje eskişehir fiyatları

Kalıcı oje uygulaması için ipuçları:

  • Ter tabakası her boyama işleminden sonra ortaya çıkar ve silinir. Ancak aralarda artık silinmesi uygun değildir.
  • Katmanları her uyguladığınızda, kütiküllere dokunmamaya dikkat etmeli ve her zaman tırnağın ucunu yatay bir fırça darbesiyle kaplamalısınız.
  • Sadece çok ince tabakalar halinde uygulayın, aksi takdirde boya kurumaz.
  • Taban kat, UV oje ve üst kat aynı markaya ait olursa daha iyi sonuç verir.
  • Her manikürden sonra ellere yoğun bakım yapılmalıdır. Özel yağlar ve kremler, asetonla kurumuş ve törpüleme ile gerilmiş tırnak etlerine bakım yapar.
kalıcı oje nedir

UV oje nasıl kurur?

UV lambalarda ortalama 120 saniye LED lambalarda ise 30-60 saniye arasında kuruma işlemi uygulanmalıdır.

UV oje nasıl daha uzun süre dayanır?

UV ojenin dayanıklılığı, doğal tırnağın hazırlanmasına bağlıdır.

UV oje çok şeye dayanabilir, ancak her şeye değil. Örneğin yıkama veya temizlik sırasında kimyasallarla temas halindeyseniz mutlaka koruyucu eldiven giymelisiniz. Aksi takdirde boya kimyasallarla reaksiyona girebilir ve rengi bozulabilir. Eskişehir güzellik merkezleri uzmanlarından konuyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kalıcı Oje-UV oje nasıl çıkarılır?

UV oje çıkarıcı ile doğal tırnaklardan UV oje çıkarılır.

Adım 1: UV ojesini bir törpü ile hafifçe pürüzlendirin, böylece oje çıkarıcı etkisini arttırırsınız. Ürün yüzeyine bağlı olarak yaklaşık 4-10 dakika bekleyin.

Adım 2: UV oje çıkarıcılı parmak kılıfları veya pamuklu pedleri tırnağa yerleştirin. UV oje tamamen kapatılmalıdır, böylece daha kolay silinebilir.

Alternatif çözümler
kalıcı oje süresi
Oje Sökücü Kılıflar

Tırnaklara geçirilen kılıf şeklinde ve tekrar kullanımlı oje sökücüler tamamen parmağa oturmalı ve tırnağa değmelidir.

Kılıfların içi UV oje çıkarıcı ile ıslatılmalıdır.

Alüminyum folyo ve selüloz

Asetona batırılmış pamuklu pedleri tırnak üzerine bastırın ve parmak uçlarını bir parça alüminyum folyo ile sarın ve bekletin.

Yaklaşık 10 dakika içinde UV oje sökücülerin ojeyi tırnaktan soymuş olması gerekir. Artıklar tahta bir çubukla kazınabilir ve son olarak tırnak yüzeyi törpülenerek temizlenir.

Aseton cildi çok kuruttuğu için kesinlikle parmaklarınızı asetona batırmamalısınız, aseton sadece tırnak yüzeyine değmelidir.

Kalıcı oje, UV oje uygulaması ile ilgili tüm bilgileri derlemeye çalıştık. Artık güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmamanız için hiç bir neden yok.

Eskişehir kalıcı oje fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kalıcı oje uygulamasıyla birlikte sıklıkla tercih edilen protez tırnak işlemleri için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?