Manikür & Pedikürün İncelikleri

Eskişehir Manikür Pedikür Hizmeti

Manikür pedikür hizmeti hakkında öğrenilmek istenenler olurken manikür ve pedikür nedir? Eskişehir manikür pedikür fiyatları hangi düzeydedir? Soruları merak edilenler arasında yer alır.

Kişinin sağlıklı ve bakımlı bir fiziksel görünüme sahip olması kendisi için zaman ayırması ve kişisel bakımlarını yaptırması ile mümkün olur. Bu sayede hem kendini iyi hissetmek hem de bakımlı ve estetik bir görünüme kavuşmak mümkün olur.

El ve ayak bakımı yapılacağı zaman manikür ve pedikürden söz edilmiş olmaktadır. El ve ayakların temiz ve estetik bir görünüme kavuşmasında bu yöntemin kullanıldığı görülürken bu metot profesyonel anlamda yapılan ve estetik değeri olan bir uygulamadır.

El ve ayak tırnakları için yapılan temizlik ve bakım uygulaması periyodik aralıklarla yapılması gerekir. Manikür el tırnaklarının bakımı için yapılan bir uygulama olurken pedikür de ayak tırnaklarına uygulanmaktadır.

Manikür İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Manikür hizmeti verileceği zaman bu işlemin belirli aşamalarla yapıldığı görülmektedir. Güzellik merkezleri ya da kuaför salonları bu tür hizmetlerin verildiği mekanlar olurken manikür işlemi belirli bir sıralama dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Öncelikli olarak tırnaklarda herhangi bir oje ya da cila gibi maddeler varsa bunların temizlenmesi gerekmektedir.

Eskişehir manikür fiyatları

Daha sonra temizlenen tırnaklar ılık su dolu kapta bir süre bekletilmektedir. Bu işlemdeki amaç tırnak kenarlarında yer alan ve tırnak eti olarak da adlandırılan bölgenin temizlenmesidir. Bu bölge ileri itilerek bazı durumlarda da kesici bir alet yardımı ile temizlenerek tırnaklar kurutulur.

Daha sonra bu konuda uzman olan kişiler aracılığı ile tırnağın şekillendirilmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Tırnak törpülenmesi olarak da adlandırılan bu işlemin ardından tırnak diplerine bir yağ sürmek gerekli olur. Bu yağlar tırnak için üretilmiş özel yağlar ve kremler olabilmektedir.

Manikür işleminin son aşamasında ise tırnaklara talep doğrultusunda uygun ojenin sürülmesi yer alır. Bazı durumlarda kalıcı oje istenebilirken tasarım oje uygulamaları da tercih edilenler arasında olmaktadır.

Pedikür İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Pedikür ayak bakımı olarak da adlandırılan bir uygulamadır. Bu yöntem ile ayak tırnaklarının yanı sıra parmaklar ve topuk kısmını da içine alan bölgenin temizlenmesi gerçekleştirilir. Bu işlem aynı zamanda ayaklara yönelik yapılan bir bakım işlemidir.

Pedikür uygulaması sırasında sertleşmiş ayak derisi temizlenir, tırnaklara bakım yapılır ve cildin yumuşatılması için gerekli bakımlar temin edilir. Ayak tırnaklarında oluşabilecek sorunlar karşısında pedikür işlemi tedaviyi destekleyici bir uygulama olarak yer alır.

Pedikürün yararları arasında estetik ve sağlıklı bir ayak yapısına kavuşmanın yanı sıra çeşitli rahatsızlıkların tedavisi için destekleyici bir yöntem olması yer alır.

Eskişehir'de pedikür yapan yerler

Pedikür işleminde de el için uygulanan metotlara benzer yöntemler söz konusudur. Öncelikle tırnak üzerinde herhangi bir oje ya da benzeri ürün varsa bunlar temizlenir.

Tırnakların yumuşaması için belirli bir süre ılık suda bekletilen ayak temizlenir ve ayak tırnakları özel bazı makaslar yardımı ile kesilir, tırnak etleri de temizlenir. Ayaklar üzerinde yer alan ölü hücrelerin temizlenme işlemi sırasında peeling yapılır. Bu yöntem cildin temizlenmesi açısından önemlidir ve peeling işleminin ardından da ayaklara nemlendirici kremler sürülmek sureti ile yumuşak kalması sağlanır.

Tırnaklar için törpüleme ve talep edilmesi durumunda oje sürülmesi işleminin ardından pedikür hizmeti tamamlanmış olmaktadır. El ve ayak bakımı hem estetik bir görüntü elde etmek açısından hem de kişisel temizlikle ilgili olarak önemli bir aşamadır.

Eskişehir Manikür Pedikür Fiyatları

Bu süreçte profesyonel destek almak kişilerin işlerini kolaylaştırırken sağlıklı bir yöntemle bu ihtiyaçlarının gidermelerine de olanak tanır. Bundan dolayı Manikür Pedikür Hizmeti alınmak istendiğinde bu konuda uzman olan profesyonel işletmelerden danışmanlık alınmalıdır. Kişi sağlığı ve hijyen açısından bu konu oldukça önemlidir.

İşlemlerimiz ve Eskişehir manikür pedikür fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca bir başka el ve tırnak  işlemi olan protez tırnak hizmetimize ilişkin yazımızı inceleyebilirsiniz.

Son olarak tüm işlemlerde yüksek kaliteli ve hijyenik manikür pedikür ürünleri kullanılmasının gerek sağlık gerekse işlem verimliliği için büyük önem arz ettiğini hatırlatarak yazımızı tamamlayalım.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?