Protez Tırnak ve Avantajları

Protez Tırnak Uygulamaları

Protez tırnak, genel olarak hassas ve kırılgan bir tırnak yapısına sahip ya da tırnak yeme alışkanlığı olan kadınların tercih ettiği bir uygulama olup; uzun zamandır bu imajını farklı yerlere taşımayı başarmıştır.

Kimler Protez Tırnak Kullanır?

Günümüzde, ellerini işte aktif olarak kullandığı için tırnakları sıkça yıpranan, tırnağıyla ilgilenmeye vakit bulamayan iş kadınlarının da protez tırnağı düzenli olarak kullanmaya başladıkları dikkati çekmektedir. Aynı zamanda, ellerinin daha zarif bir görünüme kavuşmasını arzu eden hanımlar, elin fizyolojik görüntüsünü değiştirmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşturması sebebi ile de protez tırnak uygulamalarını sıklıkla tercih etmektedir.

Eskişehir protez tırnak yapan yerler

Protez Tırnak Çeşitleri

Badem, oval, kare, kare- oval, yuvarlak, stiletto, balerin, sivri gibi birçok biçim özelliği olan tırnak modelleri elin yapısına göre tercih edilebilmektedir ve hemen hepsi protez tırnak ile uygulanabilir özelliğe sahiptir. 

(Detaylı bilgi için Bilgiustam.com web adresinde yer alan Protez Tırnak Çeşitleri konulu makaleye göz atabilirsiniz.)

Protez tırnak işlemleri ile tırnak yapısının kullanılan malzeme ile güçlendirilmesi, aynı zamanda da doğal bir görüntü elde edilmesi amaçlanır. Bu yönüyle kullanım sırasında kalıcı makyaj uygulamalarında olduğu gibi doğal bir görünüm elde edilmekte, takma tırnak kullanıyor gibi bir etki oluşmamaktadır.

En kısa tırnaklara bile uygulanabilen protez tırnak, kendi tırnağınızın üzerine uygulandığı gibi, tırnak üzerinde yabancı bir madde varmışçasına bir hissiyat vermez. Uzmanlar tarafından uygulanan işlemlerde, bizzat kendiniz tırnağınızın şekli, uzunluk- kısalık gibi parametrelere değinerek beklenti ve talepleriniz doğrultusunda tırnağınıza istediğiniz gibi şekil verilmesini sağlayabilirsiniz.

İşlem Süreleri

Protez tırnak yapan yerlerde uygulama tırnak yapısına göre ortalama 2- 3 saat arası sürmektedir. Kişiye özel, tek kullanımlık ekipmanlarla uzman estetisyenlerimiz tarafından tamamlanan işlemin ardından; jel oje, kalıcı oje uygulamaları yapılabilmektedir. Tercihe göre uzun ve bakımlı tırnaklarınıza kendiniz de rahatlıkla oje uygulaması yapabilirsiniz.

İşlem Sonrası Tırnak Bakımı

Genel olarak tırnak uzama hızına da bağlı olarak 3 haftalık bakım önerilmektedir. 3 haftalık rutin bir bakım ile, tırnağın uzamasıyla işlem öncesindeki gibi eski görüntüye geçilmeden devam edilebilmekte, bu rutin bakım sayesinde protez tırnağın devamlılığı sağlanabilmektedir. Protez tırnak, talep doğrultusunda kolaylıkla çıkarılabileceği gibi; su, şampuan veya herhangi bir nemlendiriciden etkilenmez.

Eskişehir protez tırnak fiyatları belirlenirken kullanılan ekipmanların kalitesi, kişiye özel kullanımı göz önünde bulundurulmakta ve noktalara göre farklılıklar gösterebilmektedir. Uzman, deneyimli kişiler tarafından yapılması, kullanılan malzemenin size özel olması el ve tırnak sağlığınız konusunda büyük önem arz etmektedir. İşlemlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Güzellik Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?