3 Etkili Yöntemle Evde Bakım

3 Etkili Yöntemle Evde Bakım

3 etkili yöntemle evde bakım yapmak nasıl olurdu? Artık evlerimize kapanmaya iyice alıştık. İşyerleri de bir kapanıp bir açılıyor. Hayatın aksayan birçok yönü gibi, kadınların kozmetik bakımları da aksamaya başladı. Hal böyle olunca tüm gerekli bakımlarımızı evde yapmak durumundayız. En azından kozmetik salonları açılıp, yeniden kendimizi uzmanların ellerinde şımartılmaya terk edene kadar.

Biz de her zaman müşterilerimize destek verme arzusunda olduğumuz için, bugün evde yapabileceğiniz bazı bakım önerileri vermek istedik.

Yüz Masajı

Kendi kendi e yüz masajı

Elektronik veya mekanik yüz masaj aparatlarıyla evde gerçekleştirebileceğiniz yüz masajları, hem cildinizin kan dolaşımını hızlandırıp tazeler, hem de stresten arındırır. Masaja başlamadan önce cildinizi iyice temizlemelisiniz. Daha sonra masajı kolaylaştıracak bir jel sürebilirsiniz. Dairesel hareketlerle masaj yaptıktan sonra, cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi yüz masajı nedir, nasıl yapılır https://www.estelorien.com.tr/yuz-masaji-nedir/ yazımızı inceleyerek edinebilirsiniz.

Peeling

evde peeling

Peeling’in önemini artık hepimiz biliyoruz. Hoş bizim ülkemizde eskiden beri bir kese geleneği vardır ama peeling kremleri ile cildi yormadan ve tahriş etmeden ölü hücrelerden arındırmak mümkün. Normal ciltlerde gün aşırı, hassas ciltlerde haftada bir peeling uygulayabilirsiniz.

Cildimiz hem makyaj artıklarıyla hem de çevresel etkilerle kirleniyor ve gözenekler tıkanıyor. Ne yazık ki tüm bu kirleri kendisi dışa atamadığı için, peeling yaparak arındırmak gerekiyor. Ancak bu şekilde alttan sağlıklı ve pürüzsüz cilt tabakası gün ışığına çıkabilir.

Peeling öncesi cildi temizleyin. Ardından peeling kremini sürüp biraz bekletin. Her ürünün üzerinde bekleme süresi yazar. Sonra peelingi temizleyip cildinize bakım kremini sürün.

Gua Sha Masajı

gua sha masajı nedir

Bu da nedir dediğinizi duyar gibiyiz. Bunlar, yüz için bir masaj aracı olarak kullanılmak üzere kullanışlı bir şekle getirilen, çoğunlukla gül kuvars veya yeşim taşı olmak üzere ince işlenmiş değerli taşlardır. Değerli taş aletlerin özel şekli, yanakların, çenenin ve alnın etrafındaki konturu özellikle iyi tedavi etmeyi mümkün kılar, dokuya kan akışını uyarır ve lenfatik sıvı akışını düzenler. Sonuç olarak, cilt pembe ve taze hale gelir, tüm cilt uzun vadede daha temiz ve düzenli kullanımla daha sıkı hale gelir.

Ayrıca değerli taşların sivilce, kızarıklık ve iltihaplanma gibi cilt problemlerinde iyileştirici etkisi olduğu söyleniyor. Taşlar her zaman serin kaldığından (hatta buzdolabında saklanmadan), koyu halkalara ve şişliklerin giderilmesine yardımcı olur ve yazın hoş bir serinlik sağlar. Güzellik trendinin ortaya çıktığı Asya’da, yeşim taşı temizleyici ve iltihap önleyici olarak kabul edilir ve bu nedenle lekeli ciltler için tavsiye edilir. Gül kuvarsının tahriş olmuş cildi yatıştırdığı, stresi ve gerginliği azalttığı ve bu nedenle yaşlanmayı geciktirme açısından iyileştirici bir taş olduğu söylenir.

Nazikçe yapılması gereken yüz masajı sırasında cilde bir serum veya yüz yağı masajı yapmak için bir Gua Sha taşı kullanmak en iyisidir. Yüzü temizledikten sonra parmaklarınıza istediğiniz üründen birkaç damla damlatın ve nazikçe cilde sürün. Sonra Gua Sha’yı yavaşça ancak cilt üzerinde hafif bir baskı uygulayarak hareket ettirin – ya Gua Sha’nın bir ucunda sivri uçlu kenarları olan bireysel sorun alanlarını seçin ya da tüm yüzü kademeli olarak büyük tarafla, önce yanaklar ve etrafındaki alan çene, sonra alın boyunca ele alın. Alet ayrıca boyunda da dikkatli bir şekilde kullanılabilir. Taşı her zaman yukarı doğru ve yüzü içeriden dışarı doğru kullanmak önemlidir, ancak bunun tersi asla olmamalıdır, çünkü bu lenf akışını olumsuz yöne doğru uyarır. Temel kural şudur: her zaman yer çekimine karşı!

Bu 3 etkili yöntemle evde  bakım yapabilir ve pandemi günlerinde bakımsız kalmazsınız.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?