Evde El ve Cilt Kremi Yapımı

El ve Cilt Bakım Ürünlerinizi Evde Kendiniz Yapın

Evde kendi kendine el ve cilt bakımı işlemleri kapsamında bu hafta değerli hanımlara evde el bakımına ilişkin vegan kremi yapımı, gerekli malzemeler ve kremin hazırlanışı aşamaları hakkında önerilerimizi paylaşacağız. Daha önce güzellik bloğumuzda sizler için yayınladığımız yazılarımızda da belirttiğimiz gibi güzellik salonlarında yapılan profesyonel cilt bakımı işlemleri ile kişinin evde kendine uyguladığı rutin bakım uygulamaları birbirini tamamlayan niteliktedir ve her iki bakım uygulamalısının da periyodik aralıklarla yapılması önerilmektedir.

Eller tüm gün boyunca çeşitli yıpratıcı etkiye maruz kalır. Hava koşulları, sıcak-soğuk, deterjanlar, toz; her şey elleri olumsuz etkiler. Öncelikle evde temizlik yaparken mutlaka koruyucu bir eldiven kullanmanızı öneririz. Aksi halde elleriniz daha da fazla kuruyup çatlayabilir. Ayrıca temizlik ürünlerinin alerjik reaksiyon yapma olasılığı da yüksektir. Bu da kızarıklık ve kaşıntılara neden olur.

Her evde bulunabilecek veya kolayca ulaşılabilecek birkaç malzeme ile A’dan Z’ye el bakımı ürünlerini evde hazırlamak mümkün. Üstelik zahmetli de değil. Bu kapsamda evde rutin bakım uygulamalarında vegan el kremi yapımı tarifi vermek istiyoruz.

el kremi ürünleri

Evde Vegan El Kremi Yapımı

Malzemeler:

  • Kakao yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Tercihen doğal bir yağ
  • Su

Hazırlanışı:

Önce kakao yağı, hindistancevizi yağı ile karıştırılır. Yağları bir kâseye alıp ardından sıcak su banyosuna yerleştirin. Bu yumuşayıp kolay karışmasını sağlayacaktır.

Kakao yağı ve hindistancevizi yağı eridikten sonra, besleyici bir yağ da eklenebilir ve karıştırılabilir.

Kâse artık sıcak su dolu kâseden çıkarılabilir ve içeriği ile birlikte soğumaya bırakılabilir.

Karışım artık sıcak olmadığında, uçucu yağ eklenir. Ne kadar çok damla eklerseniz, el kremi kokusu o kadar yoğun olur.

Son olarak, kütle temiz bir cam kaba dökülür ve buzdolabına veya sertleşmesi için başka bir serin yere yerleştirilir. Birkaç saat sonra ev yapımı el kremi kullanıma hazırdır. Hindistan cevizi ve kakao yağının yumuşatıcı ve nemlendirici etkisi elleri yumuşacık, pürüzsüz yapacaktır. Oldukça yağlı bir krem olacağından gece yatmadan ve tercihen etrafı kirletmemek için koruyucu eldiven takılarak uygulanması tavsiye edilir. Hayvansal ürün içermeyen, vegan el kremi gördüğünüz gibi çok basit bir hazırlık aşaması gerektiriyor.

evde el kremi yapımı

Evde bakım uygulamaları kapsamında evde el peelingi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?