Evde Makyaj ve Güzellik Tüyoları

Evde Uygulanabilecek 12 Makyaj ve Güzellik Tüyosu

Evde Güzelik

Bu hafta, evde uygulanabilecek güzellik ve makyaj tüyolarıyla sizlerleyiz. Birbirinden farklı 12 önerimizi keyifle okumanız dileğiyle.

1. Kirpik kıvırıcınızla sabitleyin ve kıvırın:

kirpik kıvırıcı

Maskara ve sürekli kirpik kıvırma arasında kirpiklerimiz çok fazla yıpranır. Ve bazen, en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için ekstra özene ihtiyaçları olur. Kirpiklerinizi rimel için hazırlarken ve kıvırırken bu kolay tüyoyu deneyin. Kirpik kıvırıcınızı kirpiklerinize kenetleyin, ardından biraz kirpik bakım kremi alın ve kirpiklerinize sürün. Ardından, kelepçeyi her zamanki gibi serbest bırakın. Bu sadece kıvrılmaya yardımcı olmakla kalmaz, rimel sürmeden önce kirpiklerinizi hazırlar ve korur ve ekstra pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Bu işleme alternatif olarak profesyonel kirpik lifting işlemini de tercih edebilirsiniz.

2. Kaşlarınızı doldurmanın zahmetsiz bir yolu:

evde kaş doldurma

Kanatlı eyeliner formunu mükemmel şekilde uygulamak için kağıt kartlar kullanırız. Evde kaş bakımı işlemlerinde, bu kağıtların, özellikle zamanınız kısıtlıysa kaşlarınızı belirginleştirmek ve doldurmak için de harika bir araç olduklarını kabul etmek gerekir. Kartın kenarını kaşınızın alt kenarı boyunca tutun, ardından kaş kıllarınız yönünde hızlı, yukarı doğru vuruşlar oluşturmak için kaş kaleminizi kullanın. Daha sonra tarayın ve – işte! – mükemmel bir şekilde doldurulmuş, kabarık kaşlarınız hazır!

3. Dudak parlatıcınızdan daha fazlasını elde edin:

Dudak parlatma

Erkenden çöpe atılan tüm dudak parlatıcılarından özür dilemeliyiz. Bir cımbız veya çubuk yardımı ile dipte kalan parlatıcıyı sonuna kadar kullanabiliriz.

4. Alt kirpikleri cımbızla tanımlayın:

alt kirpikler

Alt kirpiklere bulaştırmadan maskara uygulamak zordur. Rimeli cımbızın ucuna sürün ve cımbızla çekiştirmeden sadece kirpiklerinizden kaydırın. Böylece hem bulaştırmaz hem de daha düzgün sürmüş olursunuz.

5. Göz kırışıklığınızı mükemmel şekilde şekillendirin:

göz kırışıklıkları

Kirpik kıvırıcıların çok işlevli olduğunu kim bilebilirdi? Göz kapaklarınızın kemerine uyacak şekilde şekillendirildiklerinden, göze gölge uygulamak için mükemmel bir kılavuzdur. Kirpik kıvırıcınızı kapalı göz kapağınıza tutun, ardından bir göz farı fırçası ile gölgeyi göz kıvrımınıza sürün.

6. Kolay ombré dudak:

ombre işlemi

Bu ombré dudak hilesi, muhtemelen bir süredir gördüğümüz en yaratıcı ve eğlenceli dudak tekniğidir. Sevdiğiniz herhangi iki dudak rengiyle yapabilirsiniz. Sadece üst ve alt dudağınızın yarısına bir renk, diğer yarısına da bir renk sürün, ardından dudaklarınızı deli gibi birbirine bastırın. Bitirdiğinizde, dudak kenarlarınızı temizlemek için bir fırça kullanın ve çok kısa sürede muhteşem, ombré bir dudak yaratmış olacaksınız.

7. Bronzlaştırıcınız bronzluktan daha fazlasını yapabilir:

göz farı makyajı

Her bronzlaştırıcı çok işlevli bir ürün olarak kullanılabilir. Örneğin aydınlatıcı veya altın ışıltısı veren göz farı olarak kullanılabilir.

8. Mükemmel bir kedi gözünün kısayolu:

kedi gözü

Kanatlı eyelinerda (kedi gözü)  yeni misiniz? Klasik görünüm, ustalaşmak için biraz pratik gerektirir. Yeni başlıyorsanız, “noktaları birleştir” tekniğini kullanmayı deneyin. Titreyen ellerle tek bir çizgi üzerinde kaydırmak yerine, üst kirpik çizgisine mümkün olduğunca yakın küçük noktalar veya tireler yapın, kanadı oluşturmak için noktaları kaşınızın ucuna doğru hafif bir açıyla devam ettirin. Ardından, kısa, tüylü vuruşlar kullanarak geri dönün ve bu noktaları tek bir düz çizgi oluşturmak için birleştirin. You tube’da bu tekniği gösteren videolardan da yararlanabilirsiniz.

9. Rujunuzun gün boyu kalıcı olmasını nasıl sağlarsınız:

rujlu dudak

Mükemmel kırmızı dudağı yakalayıp,  yemekten bir ısırık veya bir fincan kahveden sonra hemen mahvolmasından daha kötü bir şey yoktur. Gerçekten kalıcı bir ruj görünümü için çözüm basit: uzun süre kalıcı ruj satın almayı tercih edin. Bunlar 12 ila 24 saat arasında dayanabilir. Yağ bazlı makyaj temizleyicileri kullanmadığınız sürece kolay kolay silinmez ve bulaşmazlar.

10. Kendi renkli nemlendiricinizi yaratın:

Vücut ve yüz nemlendirici

Elinizde renkli bir nemlendiriciniz veya BB kreminiz yoksa ve sadece biraz kapatıcılık arıyorsanız, seçtiğiniz bir nemlendiriciyle birlikte fondöteninizden birkaç damla eklemeniz yeterlidir. Fondöten ve nemlendirici sayesinde, hem cildiniz nemlenir; hem de renk tonu değişir.

11. Koyu halkalardan kurtulmanın en iyi yolu:

Göz altı halkaları

Göz altı halkaları oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Yüz daha yorgun görünür. Taze ve fit görünmek istediğinizde, dikkati göz altlarından uzaklaştırmak için rujunuzun rengini daha koyu seçin. Bu dikkati dudaklarınızda yoğunlaştırır ve göz altındaki halkalar optik olarak daha az görünür.

12. Kalın, ifadeli kaşlar oluşturmak için sabun kullanın:

ifadeli kaş

Sabun? Kaş ürünü olarak mı? Evet doğru okudunuz. Bu kaş trendi aslında uzun süredir makyaj sanatçıları arasında bir güzellik hilesi oldu. Kaş jeli olarak şeffaf sabun kullanmak, lamine kaşlara benzeyen esnek, uzun süreli bir tutuş sağlar. Nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Yine you tube videolarından faydalanabilirsiniz.

Evde uygulanabilecek 12 makyaj ve güzellik tüyosu ile güne bakımlı başlamak çok kolay olacak.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?