Sıfır Maliyetle 10 Güzellik İpucu

Sıfır Maliyetli 10 Güzellik Sırrı

Bugün vereceğimiz hiç bir maliyeti olmayan 10 güzellik ipucunu her bütçeden kişi karşılayabilir, çünkü yeni bir ürün satın almak gerekmiyor.

Yine de, günlük hayatınızda uygulayacağınız bu öneriler güzelliğiniz üzerinde olumlu etkilerini gösterecek.

güzellik sırları

1. Göz altı torbalanmalarını önlemek için yatarken başınızı mümkün olduğunca yükseğe koyun

Sabahları sık sık şiş gözlerle mi uyanıyorsunuz? O halde, işte size basit  bir ipucu: Uyurken baş pozisyonunu hafifçe yükseltmek için altına ikinci bir yastık koyun.Hafif eğim, sıvının göz altında birikmesini önler ve zinde ve güzel uyanırsınız.

2. Dondurulmuş bezelye, şiş gözler için en iyi ev ilacıdır

dondurulmuş bezelye

Koyu halkalara karşı kulağa tuhaf gelen ama gerçekten işe yarayan başka bir ipucu: Gözlere bezelye kompresi! Yetersiz uyuduysanız, iki dondurucu poşeti birer avuç donmuş bezelye ile doldurmalı ve 1-2 dakika şişmiş bölgelere koymalısınız.

Bezelye yüz şekline mükemmel uyum sağlar ve soğuğun dekonjestan etkisi vardır. Yapılacak en iyi şey, poşetleri daha sonra tekrar dondurmak ve tekrar tekrar kullanmaktır.

3. Vücut losyonu her zaman nemli cilde uygulanmalıdır

vücut losyonu

Kutular dolusu krem kullanıyorsunuz, ancak yine de kuru cildinizle başınız dertte mi? O zaman mutlaka yeni bir marka vücut losyonuna ihtiyacınız yok. Belirleyici faktör, yalnızca vücudunuza ne yaptığınız değil, aynı zamanda NE ZAMAN yaptığınızdır.

Banyodan veya duştan hemen sonra kremlenmek idealdir. Cildiniz ne kadar sıcak ve nemli olursa, bakım ürünlerini o kadar iyi emer. Yani: Vücuttan su damlamayacak kadar cildinizi nazikçe kurulayın ve hafif nemli cilde hemen krem ​​uygulayın.

4. Ilık su, bakım ürünlerinin optimum şekilde emilmesini sağlar

Kullandığınız bakım ürünlerinin maliyeti değil, nasıl kullandığınız da önemlidir.  Nemlendirici kremin işe yaraması için, özellikle yüzünüzü yıkarken her zaman su sıcaklığına dikkat etmelisiniz! Ilık su idealdir. Çok sıcak su cildi kurutur ve çok soğuk su gözenekleri kapatır – bu, bakım ürünlerinin daha sonra daha az emileceği anlamına gelir. Serumlara ve kremlere harcadığınız para da boşa gider.

5. Büyük gözenekler için en iyi yöntem buz küpleridir

buz küpleri

Soğuğun gözenekleri kapattığı biliniyor. Buz küpleri büyük gözeneklere uygulandığında, piyasada bulunan pahalı makyaj öncesi ürünlerle olduğu gibi gözenekleri de kapatabilirler. Cilt bakımı kremini bir küp ile tüm yüze yaklaşık 1 dakika boyunca daireler çizerek uygulayın. Soğuk, gözeneklerin daralmasına ve cildin daha düzgün görünmesine neden olur. Makyaj daha sonra daha kolay ve eşit bir şekilde uygulanabilir.

6. Soğuk su saçı parlatır

Saçınız için pahalı parlatıcı spreyden tasarruf edebilirsiniz. Her zamanki gibi şampuan ve saç kremi ile yıkayın, ancak son olarak soğuk suyun 30 saniye boyunca saçlarınızdan akmasına izin verin. Soğuğun bir sonucu olarak, saçın dış kütikülü büzülür, bu da yüzeyin ışığı daha iyi yansıtması anlamına gelir.

7. Saç tokasını her zaman saçınıza geçirin

Saç tokası, özellikle düz saçlarda hızla kayar. Klipler biraz yapışırsa saç modelinde daha iyi durur. Bu nedenle: kullanmadan önce biraz saç spreyi sıkın! Ekstra tutuş için başka bir ipucu: İki iğneyi çapraz olarak, ideal olarak alttan yerleştirin.

8. Renksiz tırnaklara diş macunu

tırnaklar için diş macunu

Cilaya ara vermek istiyorsunuz, ancak sürekli cilalama nedeniyle tırnaklarınızın görünümü kötü mü? Tırnaklarınızı bir diş fırçası ve diş macunu ile fırçalayın. İçindeki temizleme maddeleri, oje ve benzerlerindeki sarı renk bozulmalarını giderir. Ilık suyla el ve ayak tırnaklarınıza banyo yaptırın ve ardından diş macununu uygulayın.

9. Her güne büyük bir bardak ılık su ile başlayın

Sabahları ilk iş olarak kahve fincanınızı mı elinize alıyorsunuz? Kafeini  büyük bir bardak ılık suyla değiştirmeyi deneyin. Bu şekilde böbrekleri ve bağırsak fonksiyonlarını ve dolayısıyla metabolizmayı uyarırsınız.

10. Şekillendirme ürünlerini asla ıslak saça sürmeyin

Saç şekillendirici ürünler, istediğiniz etkiyi vermiyor ve çabuk mu tükeniyor? Nem, ürünleri seyrelterek daha az etkili hale getirir. Saç şekillendiricileri kuruya yakın veya kuru saça uygularsanız hem daha iyi sonuç alırsınız, hem de daha fazla ürün kullanmak zorunda kalmazsınız.

Daha güzel ve daha iyi hissetmek için mutlaka yeni bir şey satın almak zorunda değilsiniz! Bizim öğütlerimizi hatırlar ve evde sahip olduğunuz şeyleri akıllıca kullanırsanız, sonuçtan memnun kalacaksınız. ​​ Detaylı bilgi için Bkz.  Saç Bakımında Kaçınmamız Gereken 10 Şey

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?