Güzellik ve Makyaj Önerileri

Kendi Küçük Etkisi Büyük 6 Makyaj ve Bakım Önerisi

makyaj ve bakım

Her kadının kendine has ufak tefek makyaj ve bakım hileleri vardır. Zaman içinde hepimiz bize uygun yöntemleri geliştirir ve uygularız. Bugün biz de sizlere, kendi küçük etkisi büyük 6 makyaj, bakım ve epilasyon önerisi vermek istedik. Üstelik de her biri masrafsız.

1. Rujunuzu sabitleyin

ruj kullanımı

Rujun daha uzun süre kalıcı olması için uygulamadan sonra sabitlemelisiniz. Bunu yapmak için, sadece ince bir bez alın ve dikkatlice dudaklarınıza yerleştirin. Şimdi işin püf noktası geliyor: Bir pudra fırçası alın, şeffaf pudraya batırın ve fırçayı bezle kaplı dudakların üzerinde kullanın. Birkaç kez ileri geri sürün ve mucizenin gerçekleşmesini gözlemleyin. Bezi dudaklarınızdan kaldırdığınızda, iç kısmında hafif bir ruj izi görmelisiniz. O zaman doğru uyguladığınızı ve rujun ömrünü iki katına çıkardığınızı anlarsınız.

2. Kaşları sabunla şekillendirin

kaş bakımı

Artık bir çok yazıda sabunla kaşlarınızı nasıl şekillendireceğinizden bahsediliyor. Ama artık bilinirliği artmış da olsa, bu ipucunu sizden esirgemek istemiyoruz: Katı sabun kalıbınızı suyla ıslatın, biraz suyu çekinceye kadar bekleyin ve ardından fırçalayın. Yumuşak sabunun üzerine bir kaş fırçası sürün). Ardından fırçadaki fazla sabun kalıntısını silin. Fırçanın üzerine yapıştırılan bu macun ile artık kaşlarınızı istediğiniz şekle getirebilirsiniz. Bu yöntemin  kalıcı olacağından emin olabilirsiniz.

3. Bir çay kaşığı kullanarak göz kalemi çizin

göz kalemi çizimi

Eyeliner ile ilgili sorun genellikle iki tarafı da aynı şekilde çizememek. Her zaman daha yukarılarda bir eğri vardır ve karşılaştırıldığında diğer tarafı görsel olarak aşağı çeker. Bu uygulama için bir çay kaşığı denemek çok işe yarıyor! Kullanımı çok kolay değil ve diğer elinizle eyelinerın üst kenarını çekerken kaşığı göz kapağına tutmaya alışmanız gerekiyor. Kaşıkla sadece üst kenarı çizin ve gerisini doldurun. Bu şekilde her iki tarafın da simetrik olduğundan emin olabilirsiniz.

4. Kapatıcıyı düzgün bir şekilde uygulayın

fondöten

Makyaj söz konusu olduğunda “Az çoktur” sloganı çok yerindedir. Doğal çizgiyi korumak ve yüzü değiştirmek yerine optimize etmeye çalışmak sizi palyaço gibi bir yüze sahip olmaktan korur. Bu yüzden çok opak fondötenlerin büyük bir hayranı olmamaya çalışın ve dikkatlice gözlemleyerek doğru cilt tonuna ulaştığınızdan emin olun. Bu yüzden konu kapatıcı uygulamaya geldiğinde her zaman çok ekonomik davranmak ve gözün alt kenarına sadece küçük noktalar uyguladıktan sonra onları harmanlamak yeterli olur. Kapatıcıyı idareli kullanmaz ve göz altına bulaştırırsanız, ışık yüzünüze vurunca kötü bir görünüm verirsiniz. Yüz olduğundan yorgun görünür. Size tavsiye ettiğimiz seçenek ile ise, tüm göz aydınlatılır ve sonuç, doğal olarak parlak ve dinç bir görünümdür.

5. Yatmadan önce kuru şampuan kullanın

kuru şampuan kullanımı

Artık saçları her gün yıkamanın zararlı olduğu ve birkaç günde bir yıkamak gerektiği biliniyor. Bunun nedenlerinden biri de yıkanmamış saçlar daha fazla tutuşa sahip ve şekillendirmesi daha kolay. Ancak çok yağlı saçlara sahipseniz kuru şampuandan yardım alabilirsiniz. Sabahları değil de, yatmadan önce saçınıza kuru şampuan püskürtün. Yağ gece boyunca emilir, böylece saçlar ertesi sabah daha taze, daha doğal ve daha hacimli görünür. Denemeye değer!

6. Kirpikleri maskara kullanmadan kıvırın

maskarasız kirpik bakımı

Birçok kadın maskara kullanmadan kirpik kıvırıcısıyla kirpikleri kıvırma yöntemini uyguluyor. Doğal bir görünüm elde etmenin yanı sıra, kirpikleri yıpratmamak ve dökülmelerini önlemek de bu yöntemle hedeflenir. Çok basit olan maskarasız kıvrık kirpiklere sahip olmak şöyle işliyor: Kirpik kıvırıcınızı alın, fön makinesi ile ısıtın. Sıcak olmalı ancak gözünüzü yakacak kadar da ısınmamalı. Ardından kirpikleri yukarı doğru bükmek için kullanın. Her iki tarafta on saniye kadar tutun. Sıcaklık sayesinde kirpikler gün boyu rimel olmadan güzel kıvrımlı formlarında kalır.

Bonus: Epilasyon ile bebeksi bir cilde sahip olun

pürüzsüz cilt

Güzellik alanında dudak bakımı, kaş bakımı, makyaj gibi konuların yanı sıra epilasyon uygulamalarında yeni nesi çözümler ile istenmeyen tüylerden kurtulmak önem arz etmektedir. Bu noktada Eskişehir epilasyon uygulamalarına ilişkin detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?