Hydrafacial Uygulamasının Yararları

Hydrafacial Bakım

Makalemizde Eskişehirli hanımlar tarafından hydrafacial uygulamaları hakkında merak edilen konuları ve uygulama detaylarını aktardık.

Çevresel veya genetik nedenler, yoğun iş / hayat temposu,  yüksek stres, dengesiz beslenme, ultraviyole ışınları, cilde sürekli uygulanan yoğun makyaj gibi pek çok etken neticesinde ciltteki foliküllerde tıkanma, siyah nokta oluşumu, gözenek açıklığı, milia, ölü hücre, yaşlanma belirtileri, kırışıklık, akne, akne izi gibi sayısız cilt problemlerinin ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Dolayısıyla sözü edilen cilt problemlerinin azaltılması ve yeni oluşumların minimum düzeye çekilebilmesi için yeme içme alışkanlıkları, düzenli hayat, uyku gibi konuların yanı belirli yan / yardımcı uygulamalarla cildin desteklenmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Ciltte yer alan siyah nokta, akne gibi oluşumların çubuk ya da elle müdahale gibi geleneksel teknik ve yöntemlerle derinlemesine temizlenemeyeceği, aksine bilinçsizce yapılan bu uygulamaların yeni siyah nokta ve akne oluşumunu tetikleyebileceği, yüzde yıpranma veya tahriş gibi pek çok zararı beraberinde getirebileceği bilinmelidir. Dolayısıyla Este Lorien Güzellik olarak bilinçsizce yapılan bu uygulamaların kişiye faydadan çok zarar getirebileceği hususunun danışanlarımızca dikkate alınmasını önermekteyiz.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial bakım, yukarıda belirtilen geleneksel bir takım yöntemlerin zararlarını ortadan kaldıran, moden teknolojinin ilerlemesi ile yenilikçi bir yöntemdir. Cilde anti aging etki sağlaması amacıyla geliştirilen hydrafacial yöntemi, yaşlanma karşıtı etkisiyle cildin sağlıklı ve genç bir yapıya kavuşmasını sağlamaya yardımcı bir uygulamadır.  Bu bağlamda cilt türüne özgü solüsyonların kullanıldığı, aynı zamanda radyofrekans, vakum, led terapi gibi işlemleri içerebilen hydrafacial sistemi ile pek çok cilt probleminin giderilmesi ve yeni oluşumların engellenmesi noktasında yardımcı ve destekleyici bir prosedür izlenmiş olur.

Hydrafacial nasıl okunur? ( Bkz. Haydrafeyşıl)

Hydrafacial Uygulamasının Faydaları

İleri bakım uygulamalarında yeni nesil ve modern yöntemlerden hydrafacial bakım,  ciltte hali hazırda bulunan pek çok sorunun giderilmesine yardımcı olur. Uygulama, cildi yeniler, ciltteki ton farklılıklarını azaltır, ölü hücrelerin ve siyah noktaların derinlemesine temizlenmesini sağlar, ciltte ilerleyen dönemde meydana gelebilecek akne, siyah nokta gibi yeni oluşumları engellenmesine yardımcı olur. Hydrafacial uygulaması anti aging yani yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Cilde gözenekleri sıkılaştırır, cildi çevresel etkenlere karşı daha dirençli hale getirir, cilde parlaklık kazandırır. İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı, acı hissedilmezken ciltte tahriş ve kızarıklık gibi yan etkiler bırakmaz.

Ayrıca güneş lekeleri dahil olmak üzere leke ve kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir.

Bu yönüyle Hydrafacial uygulamalarda sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Hydrafacial Bakımın Avantajları ve Üstünlükleri

Hydrafacial bakımlar, klasik cilt bakımlarına göre farklı işlemler içermektedir ve dolayısıyla farklı etkilere sahiptir. Bunlardan en önemlisi klasik cilt bakımlarında işlem ve etkiler genellikle yüzeysel kalırken, hydrafacial uygulamaları, derinlemesine etki sağlayarak pek çok cilt problemin giderilmesinde daha etkindir. Ayrıca yukarıda belirtildiği gibi evde çubuk veya elle müdahale ile yapılan işlemlerin akne ve siyah noktaları derinlemesine temizlemesi mümkün değildir. Hatta yeni siyah nokta ve akne oluşumunu tetikleyici bir etkisi ortaya çıkabilir. Bununla birlikte uygulamanın yapılması oldukça kolay, ağrısız ve acısızdır. Bu yönüyle ele alındığında gerek kadınlarda gerekse erkeklerde modern bakım yöntemlerinin tercih etme eğilimlerinin gün geçtikçe daha da artış gösterdiğini ifade etmek mümkündür.

Eskişehir Hydrafacial Bakımı

Kimlere Uygulanır?

Hydrafacial uygulaması tüm yaş grubunda yer alan, farklı cilt türlerine sahip tüm danışanlara yılın her döneminde mevsim fark etmeksizin kolaylıkla uygulanabilir.

Hydrafacial etki süresi uzun sayılabilecek işlemleri içermektedir. Rutin bakım amaçlı hydrafacial işlemlerinin ayda 1 seans olacak şekilde yapılması önerilir. Böylece işlem etkinliğinin sürekliliği sağlanmış olur.

Makalemizde hydrafacial uygulamaları hakkında, merak edilen konulara ilişkin tavsiye ve yorumları derleyerek danışanlarımızı bilgilendirmeyi amaçladık.

İleri bakım uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi için WhatsApp destek hattı üzerinden uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz. Bakım uygulamalarımız için işlem detayları için cilt bakımı tavsiyeleri yazımıza göz atmanızı öneririz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?