Maske Altında Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları

Maskenin Altında Dayanıklı Makyaj İçin 3 Önemli İpucu

Maske altında makyaj

Ne yazık ki maskeler corona pandemisinin günlük hayatımıza getirdiği zorluklardan biri. Ancak koruma amaçlı da takmak zorundayız. Makyaj yapan bir kadınsanız, maske problemli olabilir. Yüz maskesini takar takmaz makyaj bulaşıp bozuluyor mu? Can sıkıcı ama çözümü var! Maskenin altında dayanıklı makyaj için 3 önemli ipucu ile ilgili bilgiler vereceğiz bugünkü yazımızda.

Maske ve Makyaj

Bu senaryo size kesinlikle tanıdık gelecektir: maskenizi çıkarırsınız ve içinde yüzünüzden daha fazla makyaj olduğunu görürsünüz. Bu birçok kadının yaşadığı sorun değil mi?

Ancak durum böyle olmak zorunda değil: Uzun süre dayanıklı makyaj için kozmetik uzmanlarının verdiği önemli ipuçlarını bir araya getirdik.

Maskenin altında hangi makyaj dayanıklıdır?

Öncelikle maskeye dayanıklı makyajın temellerine gelelim: Doğru ürünler. Hata yapmadan mükemmel makyaj yapmayı sağlayan bazı ürünler vardır.  Bu 3 ürün, uzun süre dayanıklı bir makyaj elde etmenize yardımcı olacaktır.

1. Astarlar ile ilk adım

Duvarları boyamak gibi çalışır: astar, yüzeyi düzleştirir ve uzun süreli makyaj için temel oluşturur. Yüzün tüm bölgeleri için özel astarlar vardır: ten rengi, göz kapakları veya dudaklar.

Bu bölgelerdeki cilt büyük ölçüde farklılık gösterdiğinden, uzmanlar her bölge için ekstra bir astar kullanılmasını önerir. Kendi cildinizin ihtiyaçlarını da göz ardı etmemelisiniz. Arkadaşınızın yüzünde iyi duran bir ürün size göre olmayabilir.

2. Toz kremden daha dayanıklıdır

Fondöten, allık veya bronzlaştırıcı fark etmez: “Toz dokular daha dayanıklıdır”. Bunun nedeni cilt üzerinde daha az “hareket etmeleri”dir. Bulaşmayan makyaj ürünleri ararken daha mat bir sonuç vaat edenlere dikkat etmelisiniz.

3. Sabitleme spreyleri makyajı sabit tutar

Adı zaten becerisini ele veriyor: Sabitleyici spreyler makyajı sabitler. Bunu tırnaklarınız için bir üst kat olarak düşünün. Tek fark, Sabitleyici Sprey’in elbette bir vernik değil, makyaj ürünlerinizdeki pigmentlerin cilde daha iyi yapışmasını sağlayan nemlendirici bir bakım spreyi olmasıdır.

Özellikle fondöten önemli ölçüde daha uzun süre kalıcı olur.

Maskenin altına makyaj bulaşmasın

Temel olarak: krem halindeki ürünler, daha yağlıdır. Bu nedenle daha çok mat dokulara güvenin. Ancak bu, makyajınızın sıkıcı görünmesi gerektiği anlamına gelmez.

Makyajın maske altında tutmak için kullanılan teknikler nelerdir?

Makyajın dayanıklılığı açısından en önemli fark sadece kullandığınız ürünlerden kaynaklanmıyor. “Uygulama tekniği de belirleyici bir rol oynar”. Bu hileler ile yüz maskesine rağmen uzun süre dayanıklı bir makyaj yapabilirsiniz.

Az daha çoktur: “Temel olarak – maskeli veya maskesiz – geçerli olan kural: Az daha fazladır! Fondöten ile gerçekten sadece gerekli olan yerleri örtün ve düz yerine seçici olarak çalışmayı tercih edin”. Çünkü net olan bir şey var: Daha az makyaj varsa, maskeye bulaşma şansı da azalır.

Katmanlardan kaçının: Mümkün olduğunca ürün sayısını azaltın. Bu nedenle, örneğin, kapatıcı, fondöten ve pudra yerine yalnızca kapatıcı kullanın.

Artı: Cildiniz maskenin altında zaten zor nefes alabilir, bu yüzden tonlarca ürün kullanmamak cildinizin sağlığına kesinlikle fayda sağlar.

Görünmez geçişler oluşturmak: Ustaca bir makyaj veya boyalı maske takmış gibi duran bir yüz arasında bazı nüanslar vardır.

Bu nedenle usta geçişlerle makyajsız yüzden makyajlı yüze geçtiğinizden emin olun .

Hangi ruj maskenin altında bozulmadan kalır?

Aynı kural burada da geçerlidir: “Mat daha iyi tutar. Balm ve parlaklık ürünler daha hızlı bulaşır.” Dokuya ek olarak, renk seçimi de belirleyici olabilir: parlak tonlarda, ruj sürülürse maskeye bulaştığı hemen belli olur.

Bu yüzden doğal dudak renginize benzeyen mat bir ruj mükemmel bir seçimdir.

Maske makyajı bulaştırdığı için makyaj yapmaya değmez mi? Saçmalık! Artık makyajınızın maskeye bulaşmaması ve maskeye rağmen dayanıklı olması için ihtiyacınız olan ipuçlarını biliyorsunuz. O halde sizi daha güzel hissettirecek ve gün içinde özgüveninizi arttıracak makyajı yapmanın önünde duran hiçbir engel yok.

Son olarak maske altında dayanıklı makyaj arzu eden kişiler dudak kontür gibi kalıcı makyaj uygulamalarını da tercih edebilirler.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?