Kırışıklık Uygulamaları ve Radyo Frekans

Kırışıklık Uygulamalarından Radyo Frekans Nedir, Nasıl Yapılır?

Cilt birçok etkene maruz kalan ve özellikle 20’li yaşların ardından daha fazla yıpranan bir yapıdadır. Pek çok sebebe bağlı olarak cilt üzerinde olumsuzluklar meydana gelebilir. Bunlar arasında ise güneş ışınları, hava kirliliği ya da mevsimsel değişiklikler gibi çeşitli çevresel etkiler yer alır. Cildi etkileyen unsurlar yalnızca çevresel etkenlerle sınırlı olmayıp genetik özellikler, beslenme alışkanlıkları da bu kategoride yer alan durumlardır. Son dönemlerde uygulanan birçok yöntemden biri olan radyo frekans merak edilenler arasında yer alırken cilt problemlerinin giderilmesinde bu uygulama oldukça etkilidir. Kırışıklıklara Karşı Radyo Frekans Nedir, Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtı için bu yöntem hakkında bilgi sahibi olmak aydınlatıcı olur.

Cilt dış etkilere açık olan yapısı ile gün içerisinde birçok şeye maruz kalır. Kırışıklık ve lekeler zaman içerisinde ortaya çıkan ve kişilerin istemediği görsel etki yaratan durumlardır. Cildin orta yaşla birlikte daha fazla bir yıpranma içerisine girdiği görülürken bunu engellemek genç yaşlardan itibaren düzenli bakım yapılması ve çeşitli kaidelere uyulması ile mümkün olabilmektedir.

Bazı durumlarda ciltte oluşan bu durum doğal yöntemlerle engellenemediğinde medikal uygulamalar devreye girerken bu tür metotlar gelişen teknolojilerin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu yöntemler arasında ise lazer ışınları ya da radyo dalgaları yapılan uygulamalardandır.

Uygulamanın yapılmasındaki temel amaç cilt yüzeyine etki etmeden cilt altına müdahale etmektir. Uygulama ile cilt daha genç ve canlı bir görünüme kavuşurken parlaklık da kazanır. Bu yöntem ile kişilerin acı çekmeden ve ağrı hissi duymadan cildinde iyileştirme sağlanırken ayrıca herhangi bir ameliyat benzeri işlem de söz konusu olmaz.

cilt kırışıklıkları

Kırışıklık İçin Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans yöntemi cildin altına uygulanan ve gençleşme etkisi yaratan bir metottur. Bu uygulama cilde canlılık kazandırırken leke ve kırışıklıkların giderilmesinde de oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Uygulama yapılacağı zaman, uygulanacak bölgedeki soruna bağlı olarak seans sayılarında değişkenlik olması muhtemeldir. Bundan dolayı da kişiye göre seans sayıları belirlenir. Ayrıca yöntem vücudun farklı bölgelerinde de uygulanabilmektedir.

Bu uygulama sırasında cildin alt tabakasına radyofrekans aracılığı ile kontrollü bir biçimde hasar verilir. Cilt yüzeyinde herhangi bir kesi izi ya da kızarıklık ve şişlik olmadan iyileşme sağlanır. Bu metot kısa sürede cilt üzerindeki sorunların giderilmesinde oldukça etkili olurken ağrı ve sızı problemleriyle de karşılaşılmaz.

İşlemin gerçekleşmesi seans başına yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürerken kişinin uygulamanın ardından normal yaşamlarına devam ettikleri görülür. Radyo dalgaları aracılığı ile yapılan ve cilt altını kontrollü bir biçimde tahrip ederek cilt üzerindeki hasarların giderilmesine yarayan bu yöntem oldukça sık bir şekilde tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır? Merak edilirken oldukça kısa süreler içerisinde gerçekleşen bu yöntem ile etkili sonuçlar elde etmek oldukça kolaydır. İşlemin tamamlanması ile cilt üzerindeki iyileşme sürecinin her geçen gün artarak devam etmesi mümkün olur.

Cilt kırışıklığına ilişkin uygulamanın ayrıca bazı avantajları olurken bu yöntem sayesinde ciltte pullanma ya da kabuklanma etkileri oluşmamaktadır. Kızarıklık ya da ciltte tahribat gibi durumlarla da bu metotta karşılaşılmaz. Ayrıca ortaya çıkan sonuç kalıcıdır ve uzun süreli bir etkiye sahiptir. Birçok cilt tipi için uygulanabilir olması, cerrahi yöntemlere gereksinim duyulmaması ve kişinin anında normal hayatlarına dönmesi de en önemli kolaylıkları arasında gelirken Kırışıklıklara Karşı Radyo Frekans Nedir, Nasıl Yapılır? Merak edenler açısından bu uygulama ile etkili ve kesin sonuçlar elde etmek mümkün olmaktadır.

Kırışıklık uygulamalarına ilişkin ilgili videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca evde bakım uygulamalarının haricinde,  profesyonel cilt bakımı  ve kırışıklık uygulamalarına ilişkin oluşturduğumuz yazımıza ulaşmak için Bkz. Kırışıklık bakım uygulamaları.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?