Genellikle Yanlış Kullandığımız 7 Saç Şekillendirici Ürün

Genellikle Yanlış Kullandığımız 7 Saç Şekillendirici Ürün

Saçınızı yeni kestirdiniz, taze boyanan renk ışıl ışıl parlıyor. Birçok kuaför saç söz konusu olduğunda, gerçek bir sihirbazdır – ayrıca saç şekillendirme ürünleri söz konusu olduğunda da oldukça bilgilidirler. Köpük, jel, köpük veya sprey seçimi büyük önem taşır. Kuaförler, tam olarak hangi ürünün ve hangi miktarın hangi saça uygun olduğunu bilir.

Ancak evde aynı marka ürünleri kullansak bile, çoğunlukla kuaför kadar başarılı olamayız. Oysa ki orada çok zahmetsiz göründüğü ve memnun kaldığımız için hemen ürünü almışızdır. Neden aynı efekti elde edemeyiz?

Şekillendirici ürünler nasıl doğru kullanılır?

saç şekillendirici ürünler

Belki de bunun nedeni, şu ana kadar saç şekillendirici ürünleri yanlış kullanmış olmamızdandır. İlgili ürünlerin nasıl doğru şekilde kullanılacağını anlatan bir yazımız var bugün.

1. Saç Şekillendirici Köpük

Her şeyden önce: şekillendirici köpüğü asla ıslak saça sürmeyin – bu saçı ağırlaştırır ve düzleştirir! Güzel, doğal bir hacim için en azından saç çizgisine fön çekmelisiniz.

Daha sonra köpüğü saçın önüne ve yanına dağıtmayın, başın üstünden başlayın ve ardından bir tarak kullanarak saçın boylarına dağıtın.

2. Saç Jölesi

saç şekillendirici köpük

Saç jölesi harika bir şekillendirici üründür,  tabii ki doğru kullanırsanız. Doğru saç jölesi saçı güzel bir şekilde esnek, kolay şekillendirilebilir hale getirir ve saç stiline sabitlik kazandırır. Doğru kullanılış şekli: Az miktarda jeli hala nemli  olan (ıslak değil) saça uygulayın ve yuvarlak bir fırça ile fönleyin – işte bu şekilde parlak saçlar ve harika bir form elde edersiniz.

3. Kuru Saç Köpüğü

Kuru saç köpüğü söz konusu olduğunda, miktarı ayarlamak püf noktasıdır. Birçok kişi çok fazla ürün kullanır ve saçı çok ağırlaştırır, bu da istenen hacme ulaşılamayacağı anlamına gelir. İnce telli saçlar için, saç köpüğünün bir masa tenisi topu büyüklüğünde bir kısmını kullanmak tamamen yeterlidir. Ardından, köklerden başlayarak kuru saç köpüğünü saça sürün – bu, hacmin çoğunu verir. Saç tamamen kuruyana kadar köpük ile çalışın. Sonuç: hacimli ve yağsız saçlar!

4. Saç Spreyi

saç spreyi ürünü

Birçok insan saç spreyini başlarına çok yakın sıkar ve sonra saçlarının neden yapışkan olduğunu merak eder. Basit taktiklerle saç spreyini doğru kullanabilir ve mükemmel bir saç şekline sahip olabilirsiniz. Saç spreyi sıkarken başınızdan en az 8-10 cm uzakta tutmanız önemlidir.

Saç tutamlarının birbirine yapışmasını önlemek için hızlıca sıkmalısınız. Ardından fazla ürünü çıkarmak için saçınızı dikkatlice tarayın veya sallayın. Ve en önemlisi: Kullanmadan önce saç spreyini iyice çalkalayın.

5. Şekillendirici Krem

saç kremi rünü

Şekillendirici krem, şekillendirici köpüğe benzer. Çoğu kadın, köklerin yağlı görünmemesi ve saçların çok ağırlaşmaması için kremi boydan boya yayarak başlar. Ne yazık ki elde edilen sonuç tam da tersi olur: Saçlar çok ağırlaşır ve yapış yapış olur.

Doğru uygulandığında şekillendirici krem ​​çok fazla hacim oluşturur. Bunu yapmak için krem ​​nemli saç diplerine uygulanır ve iyice masaj yapılır. Daha sonra fazlası, orada hacim oluşturmak için uzunluklar boyunca dağıtılabilir.

6. Saç Yağı

saç yağı ürünü

Yağ, saçları esnek ve parlak hale getirmek için harika bir üründür. Ancak dipten uca tüm saça uygulanan yağ saçı ağırlaştırır ve istenilen sonucu vermez. Saç yağı sadece uçlarda kullanılmalıdır, çünkü bu kısımlar en fazla bakım gerektirir.

Hemen hemen tüm şekillendirme ürünlerinde olduğu gibi saçın ıslak değil nemli olması önemlidir. Ve hangi miktar doğru diye soracak olursanız: Genellikle bir fındık veya ceviz tanesi kadarı yeterlidir.

Miktarı saçın uzunluğu ve çokluğuna göre ayarlayabilirsiniz.

7. Saç Kremi

Saçı yıkarken şampuanı ve saç kremini boca etmek ne yazık ki pek fayda vermez. Sonuçta, saçınızı daha çok kurutur. Birçok kadın saçlarının olduğundan çok daha kuru olduğunu düşünür ve saçlarına bolca krem uygular gösterir. Bunun sonuçları: Saç doğal koruyucu tabakasını kaybeder ve gerçekten daha fazla bakıma ihtiyaç duyar.

Bu nedenle saç kremi sadece saç uçlarına uygulanmalıdır. Küçük bir miktar tamamen yeterlidir. Saçın biraz daha bakıma ihtiyacı varsa, saç kremi haftada bir veya iki kez maske olarak da kullanılabilir.

Özellikle uzman kuaförler, her zaman yanlış kullandığımız 7 saç şekillendirici ürün nedeni ile kadınların yakındığından bahsediyor. Ürünün kalitesi kadar kullanımının da doğru olması gerektiğini unutmayalım. Saç bakımıyla ilgili ayrıntılı bilgi için Saç Bakımında Kaçınmanız Gereken 10 Şey yazımızı okuyabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?