Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar?

Tüm Vücut Lazer Epilasyon İşlemleri

Danışanlarımız tarafından tüm vücut lazer epilasyon işlemleri hakkında merak edilen ve sıklıkla sorulan soruların yanıtlarını ele aldığımız yazımızda tüm beden epilasyona dair pek çok konuya dair bilgileri bulabilirsiniz.

Kuruluş ilkemiz gereği; hizmetlerimizde en iyi kalite işlemleri sunmaya ve danışanlarımızı merak ettikleri konularda sürekli bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Tüm vücut lazer epilasyon hakkında sizler için hazırladığımız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Özellikle kadın danışanların epilasyonda en sık tercih ettikleri bölgeler koltuk altı, genital/bikini bölgesi ve bacak bölgeleridir. Gerek hijyen gerekse hoş bir görünüme sahip olmak gibi nedenlerle söz konusu üç bölgenin öncelikli tercih noktasında seçilmesi doğal bir sonuç olarak görülebilir.

Bu noktadan hareketle tüm vücut epilasyon işlemleri ekseriyetle yukarıda ifade edilen 3 bölgeden oluşur ve işlemler bu üç bölgeyi kapsayacak şekilde yapılır. Bu noktada lazer epilasyon öncesi hazırlık konusu önem arz etmektedir. Seans öncesinde yapılması gerekenlere ilişkin hususları ilgili yazımızdan takip edebilirsiniz.

Nereleri ve Hangi Bölgeleri Kapsar?

Epilasyon merkezlerinin tüm vücut lazer epilasyon paketleri genellikle koltuk altı bölgesi, genital ya da bikini bölgesi ve tüm bacak bölgelerini kapsar. Kimi merkezlerde ise tüm vücut epilasyon kapsamında yukarıda ifade edilen üç bölgeye tüm kol bölgesi de dâhil edilebilmektedir.

Este Lorien Güzellik olarak epilasyon uygulamalarımızda tüm vücut lazer epilasyon işlemlerimiz;

Koltuk Altı + Genital Bölge + Tüm Bacak (Alt Bacak + Üst Bacak)

Bölgelerini kapsamaktadır.

İhtiyaç ve talepler doğrultusunda tüm vücut lazer epilasyon bölgelerine sırt, yüz, kol, göğüs gibi farklı bölgeler de ekstra olarak dâhil edilebilmektedir. Ya da yine ihtiyaç dâhilinde tüm bacak yerine sadece alt bacak gibi seçimlerle tüm vücut lazer epilasyon paket kapsamı daraltılabilmektedir. Talep doğrultusunda tüm vücut kapsamının dışında kalan bölge / bölgeler için de (ister tek ister birden fazla bölge için) epilasyon işlemi yapılabilmektedir.

İşlem Kaç Saat Sürer?

Seansın ne kadar süreceği, işlem yapılacak bölge veya bölgelerin yüzey genişliği, kişinin boyu, kilosu, cinsiyeti, kıl ve cilt yapısı, bölgedeki kıl yoğunluğu gibi farklı pek çok parametreye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.  Dolayısıyla seans öncesi ön görüşme ve kıl analizi aşamasında seans planlaması kişiye özel oluşturulmalı, etkili bir epilasyon için her danışana aynı seans süresi ile işlem yapılmamalıdır. Seans sürelerini ortalama veriler doğrultusunda ifade etmek gerekirse örneğin çene gibi küçük bir bölgede 5-10 dakika gibi kısa sürelerle seanslar tamamlanırken,  bölge sayısı ve yüzey genişliği arttıkça seans süreleri 2,5-3 saate kadar çıkabilmektedir. Bununla birlikte yeni nesil epilasyon cihazları, işlem sürelerinin kısalmasında ve lazer epilasyon acısının düşürülmesinde kayda değer bir etkiye sahiptir.

tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

İşlem kaç seans yapılır? konusu yine danışanlarımız tarafından sıklıkla sorulan hususlardan biridir. Yukarıda ifade edildiği gibi kişinin cinsiyeti, kıl ve cilt tipi, kıl yoğunluğu, daha önce epilasyon işlemi yaptırma durumu gibi pek çok etmen bir arada değerlendirilerek kişiye özgü bir epilasyon planlaması oluşturulur. İşlemin kaç seans süreceği, epilasyon seans süresinde olduğu gibi standart olarak değil kişiye özgü olarak planlanmalıdır. Örneğin ortalama olarak 40-60 gün seans aralıkları ile. 6-8-10 gibi seans sayıları ihtiyaca göre belirlenerek planlaması yapılır. Genel olarak ifade etmek gerekirse yine yukarıda ifade edilen parametrelere göre değişmekle birlikte seansların ortalama olarak 1 yıl ve üzeri bir süreyi kapsadığı ifade edilebilir. (Bu süre önceki bölümde ifade edilen faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir.)

Makalemizde epilasyon hizmetlerinde sıklıkla tercih edilen işlemlere dair merak edilen bilgileri paylaştık. Detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçerek merak ettiğiniz konu ve soruları paylaşabilirsiniz.

Son olarak epilasyon yaptıranlar, yorumları ve merak edilen konuları da dikkate alarak derlediğimiz lazer epilasyon Eskişehir uygulamalarımız hakkında yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Güncel paylaşımlarımızı ve kampanya bilgilerini sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Este Lorien Eskişehir Güzellik Merkezi uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?