Yaz Aylarında 5 Güzellik ve Makyaj İpucu

Yaz Ayları İçin 5 Güzellik ve Makyaj İpucu

Yaz Aylarında Makyaj

Sıcaklıklar yükseldiğinde, mükemmel makyaj ve doğru bakımı uygulamak zorlaşır. Daha sık saç ve cilt bakımı yapılması gerekebilir çünkü cilt ve saçlar güneş ve sıcağın etkisiyle kurur. Havuz ve denize girildiğinde saçlar ve vücut da bundan daha çok etkilenir.

Makyaj yapmayı seven kadınlar için de sıcakta terlemek ve makyajın akması adeta bir kabustur. Peki ama yoğun günlük yaşamın içinde kendimize nasıl zaman ayırabiliriz? Bakımlı olmanın ve yaza uygun makyaj yapmanın pratik yolları yok mu?

Tabii ki var. İşte size yaz ayları için 5 güzellik ve makyaj ipucu:

1. Yazın Saçlarımı En İyi Nasıl Korurum?

yazın saç bakımı

Havuza sıçramak veya denizde dalgalara karşı yüzmek ne kadar keyifli ve serinleticidir değil mi? Ancak her iki aktivite de saça klor veya tuzlu su nedeniyle zarar verir. Güneşe maruz kalma ile birlikte özellikle saç yapısı kötü etkilenir. (Bkz. Saç Bakımında Kaçınmanız Gereken 10 Şey )

Banyodan sonra saçınızı daima temiz su ile durulayın. Bu, özellikle açık, ağartılmış saçlarınız varsa geçerlidir, çünkü klorlu havuz suyu saçları yeşile boyayabilir! Başka renklere boyalı saçlarda da boyanın rengi akar veya kötü bir tona dönüşür.

Özel yağlarla saçı koruyan UV koruma spreyleri yazlık saç bakımına yardımcı olur. Elinizde yoksa, saçınıza biraz güneş kremi koyabilirsiniz – özellikle orta kısmı unutmayın – . Suya gireceğiniz zaman bir yüzme bonesi takmak ve güneşlenirken şapka takmak da diğer alternatif çözümlerdir.

2. Bronz Pudra Uygulamanın En İyi Yolu Nedir?

bronz pudra

Yazın cildi kurutan ve hızla maske gibi görünen makyaj yerine çoğu kişi sadece bronz pudra kullanır. Ancak yanlış kullanılırsa yüzünüz  turuncu görünebilir. Bu yüzden pudra doğal cilt tonundan en fazla iki ton daha koyu olmalıdır.

Lütfen tüm yüzü fırçalamayın, sadece güneşin bronzlaştırdığı bölgeleri, elmacık kemiklerini ve burnu  vurgulayın.

Şeftali rengi kullanmak yerine soğuk kül tonlarını kullanmak daha iyidir. Cilt tonunuza uygun rengi seçemiyorsanız bir makyaj uzmanından yardım da alabilirsiniz. (Bkz. Cildimiz Hakkında Doğru Bilinen 11 Yanlış )

3. Yine De Makyaj Yapmak İstersem Fondötenim Nasıl Taze Kalır?

yazın fontöten kullanımı

Fondötensiz kalmak istemiyorsanız şu şekilde hareket etmelisiniz: Önce cilde güneş kremi sürün. Ağır bir fondöten yerine BB Krem gibi hafif bir dokudaki ürünü  kullanmak daha iyidir. Cildi, eğer varsa, sadece hafif şeffaf bir pudra ile pudralayın.

Çok terliyseniz, cildi önceden kozmetik bir mendille silin ve ancak o zaman pudrayı kullanın. Ayrıca özellikle yaz aylarında rahatlıkla kullanılan kalıcı makyaj uygulamaları hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

4. Ojem Özellikle Yazın Nasıl Uzun Süre Dayanır?

oje nasıl daha uzun süre kalır

Suyun ve sıcağın etkisiyle yaz aylarında ojeler  pul pul soyulmaya eğilimlidir. Yazın parlak yaz renklerini kullanmak istiyorsanız sadece baz kat değil aynı zamanda kapatıcı bir son kat kullanmalısınız. Bu şekilde boya uzun süre dayanır ve çabuk soyulmaz.

5. Şimdi Tüm Kremlerimi Buzdolabına Mı Koymam Gerekiyor?

yüz kremi

Kremler genellikle serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Ancak yazın buzdolabında saklanmaları gerekmez. Çok fazla soğuk, içerdiği yağ ve suyu eriterek kremin dokusuna zarar verebilir.

Birçok kişi güneş sonrası losyonun güneşlendikten sonra cilde güzel ve serin bir şekilde uygulanmasından hoşlanır. İdeal olarak losyonu sebze çekmecesinde tutun, çünkü burası soğuğun en az olduğu yerdir.

Yaz ayları için size önerdiğimiz 5 güzellik ve makyaj ipucu, günlük hayatta çabucak uygulayacağınız ve memnun kalacağınız öneriler. Yaz güzelliği için saatler harcamak gerekmiyor. Ancak akılcı birkaç bakım ipucu ile bakımlı ve güzel bir şekilde yaz günlerinin tadını çıkarmak mümkün. Tatilde de bu önerileri uygulayabilirsiniz. Dilerseniz Evde El Kremi ve Peeling İşlemi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?