Yüz Masajı

Yüz Masajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Kişilerin birçok nedene bağlı olarak yüz masajı yaptırdığı bilinirken genellikle yaşlanma etkilerini azaltmak ya da daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için bu yöntem kullanılır. Birçok kişi Yüz Masajı Nedir, Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtını merak eder.

Cilt çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşlanma etkileri gösterir. Bunda genetik faktörler, yaş unsuru ve çevresel faktörler oldukça etkilidir. Cildin zaman içerisinde yapısında oluşan bozulma ve yaşlanma etkilerinin giderilmesi için masaj yöntemi uygulanabilmekte ve bu uygulamanın profesyonel kişilerce yapılması durumunda etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bunun yanı sıra kişilerin evde basit yöntemler kullanarak yüz masajı yapmaları da mümkün olmaktadır. Alın bölgesine, göz çevresine ve yüzün tamamına uygulanabilen yüz masajı her gün düzenli olarak yapıldığında istenilen etkinin yakalanması ve cildin daha az olumsuzluklardan etkilenmesi mümkündür. Profesyonel anlamda yapılan masajlar ise daha verimli sonuçlar yaratması açısından önemlidir.

yüz masajı nedir

Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz masajı yapılırken ellerle de bunu gerçekleştirmek mümkündür ayrıca bunu gerçekleştirmek için kullanılan bazı aletler de bulunmaktadır. Elle yapılacak uygulamada başın öncelikle dik tutulması önemlidir. Bu sayede cilt gergin bir pozisyon alır.

Boynun alt bölgesinden yukarıya doğru yumuşak bir şekilde ve çene kısmına kadar olan alanda parmaklar aracılığı ile dairesel hareketlerle masaj uygulanır. Bu işlem daha sonra kulak arkasına değin geniş bir bölgeye yayılır.

Kaz ayakları adı verilen ve gözün iki yanında yer alan bölgede de parmaklar vasıtası ile ve dairesel hareketlerle aynı zamanda da oldukça yumuşak bir şekilde masaj uygulaması yapılır bu sayede göz çevresinde istenilen etki yakalanır.

Alın çizgileri yüzün önemli bir sorunudur ve bu alanda uygulanacak masaj sayesinde etkilerin azaltılması mümkün olur. Alın bölgesi parmak uçları aracılığı ile ve yine dairesel hareketlerle şakaklara doğru hafifçe ovuşturulduğunda bu bölge açısından masaj uygulamasını gerçekleştirmek mümkündür.

Kaş bölgesi de masaj yapılabilecek alanlar arasındadır ve yüzün tamamında olduğu gibi bu alanda da hem yumuşak hareketler hem de dairesel formlar uygulama esnasında dikkatle yapılmalıdır.

Göz altı bölgesi de parmak uçları vasıtasıyla şakaklara doğru dudaklara paralel olarak hafifçe masaj yapılarak rahatlatılabilmekte ve oluşacak çizgiler en aza indirilebilmektedir. Bu tür masajlar sayesinde yüz kaslarında gevşeme olacağı gibi bir rahatlama da söz konusu olur.

Yüz masajı aynı zamanda stresin azaltılmasına da yardımcı olan bir uygulamadır. Evde basit yöntemler uygulanmak sureti ile yüzde istenilen etkinin sağlanması mümkün olurken mimik çizgilerinin de masaj yoluyla derinleşmesi engellenebilir.

Tüm bu uygulamalar için günde birkaç dakika ayırmak ve düzenli olarak bu işlemi gerçekleştirmek kalıcı etki yakalamak açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra güzellik merkezleri ya da masaj salonları aracılığı ile de profesyonel yardım almak mümkündür.

Gerek profesyonel olarak gerekse evde basit yöntemlerle yapılsın her şekilde yüz masajının cilt bakımı açısından büyük yararları vardır ve hem görsel etki açısından hem de sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak için bu yöntemler oldukça faydalıdır. Masaj gerek el ile gerekse bazı araçlarla yapılabilirken evde de çeşitli malzemeler kullanılarak da bazı masaj yöntemleri uygulanabilmektedir. Evde yapılacak masaj sırasında öncelikle dikkat edilmesi gereken cildin temizliği olmalıdır. Masaj sırasında ayrıca doğal yağlar ya da kaliteli bir nemlendirici seçilmesi önerilen yöntemler arasındadır.

Derya Soyguel

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?