Yüz ve Bıyık Bölgesi Tüylerinden Kurtulmak

Yüz ve Bıyık Bölgesi Tüylerinden Kurtulmak

Kadınlarda bıyık bölgesi denilen dudak üstü tüyleri oldukça rahatsızlık ve kötü görünüm verebilir. Özellikle çok yoğun kıllanma olması durumunda, insanların meraklı bakışları o bölgeye adeta yapışıp kalır. Bu sorunu yaşayan kadınlar için, oldukça üzücü ve rahatsızlık verici bir durumdur. Bundan kurtulmak için çeşitli çareler denenir. Bu yazımızda size bu davetsiz misafirlerden nasıl kurtuluruz onu anlatacağız.

Eskişehir yüz lazer

Tüyleri Tıraş etmek

Aslında tıraş etmek bıyık bölgesindeki tüyleri daha kalın çıkarabileceğinden en son tercih edilmesi gereken yöntem olmalı. Evet avantajlı yanı çabucak tüylerden kurtulmak, ama iki gün sonra tüyler yeniden ve yeniden aynı yerde olacaktır. Hatta ertesi gün bile o bölgede bir gölge gibi belirmeye başlarlar. Ancak yine de zamandan tasarruf etmek ve acısız bir yöntem olduğu için bunu tercih edenler için özel elektrikli tıraş makinelerinden kullanmak en doğrusu olacaktır. Bu şekilde jiletle yüzünüzü kesmek veya tahriş olasılığını azaltmış olursunuz.

Cımbızla Almak

Dudak üstü tüylerini cımbızla almak da çok kullanılan bir yöntemdir. Biraz ağrılı olsa da, cımbızla istenmeyen tüyleri almak çıkma süresini uzatır. Tabii tek tek alınacağı için biraz daha fazla zamanınızı alır. Ağrının daha az hissedilmesi için, duş sonrası gözenekler açıkken tüyler alınabilir. Zaman geçtikçe ağrı da daha az hissedilir.

Ağda ve Ağda Bantları Kullanmak

Ağda ve bu iş için özel satılan ağda bantları da bıyık bölgesi tüylerini almak için sıkça başvurulan yöntemlerden biridir. Ağda ile alınan tüyler daha geç çıkar ve zamanla incelir. Ancak tüylerin belirli bir miktar uzamasını beklemek ikinci seans için şarttır. Yine de neredeyse bir ay süreceği için jilete göre daha avantajlıdır.

Ağda uygulamalarına ilişkin detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Evde ve Salonlarda Ağda

Tüy Dökücü Krem Kullanmak

Epilasyon kremleri de istenmeyen tüylerden kurtulmakta kolay ve ağrısız bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken kremi sürüp gerekli süreyi beklemek ve yıkamak. Zahmetsiz ve ağrısız olması bu yöntemi de ilk sıralara taşıyor. Bir sonraki uygulama için tüylerin biraz uzamasını beklemek zorundasınız çünkü çok kısa tüylerde pek etkili olmayabilir.

Tüylerin Rengini Açmak

Bıyık üstü tüyler vücudun diğer bölgelerine göre daha ince olduğundan henüz hiç almaya başlamadan rengini açma yoluna gidebilirsiniz. Kendiniz evde yapabileceğiniz gibi, daha iyi bir sonuç ve güvenlik açısından bir uzmana da yaptırabilirsiniz.

Tüylere Lazer Epilasyon Uygulatarak Almak

Günümüzün modern teknolojisinden faydalanarak, istenmeyen bıyık bölgesi tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Eğer lazer epilasyon olma imkanınız varsa ve bu seçeneği tercih ederseniz, kısa sürede bu eziyetli ve hoş olmayan tüyler tarihe karışmış olacak. Hem vereceğiniz paraya, hem de bundan sonra rahat edeceğiniz yıllara değecek bir yöntem…

Kadınlarda yüz ve bıyık bölgesinde tüylenme nedenlerine ilişkin yazımızı inceleyebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?