Yüzünüze En Uygun Saç Modelini Nasıl Bulabilirsiniz?

Yüzünüze en uygun saç kesimini nasıl bulabilirsiniz?

Hangi saç stillerinin size en çok yakıştığı büyük ölçüde yüzünüzün şekline bağlıdır. Yüzünüze en uygun saç kesimini nasıl bulabilirsiniz ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımızda anlatacağız.

Hangi saç stilinin bana uygun olduğunu nasıl bilebilirim?

Her şey yüzün şekline bağlı! Bu – kişisel stil ve zevke ek olarak – belirleyici kriterdir. Temel olarak 4 şekil vardır: oval veya yuvarlak, kare veya kalp şeklinde. Yüzünüzün şeklinin hangisi olduğunu anlayamıyor musunuz? O zaman bu numarayı deneyin:

Bir aynanın önünde durun, saçınızı geriye doğru çekin ve yüzünüzün çevresine doğrudan önden yakından bakın. Yüz şekli saç çizgisinden başlar ve çenede biter – kulaklar dışarıda bırakılır. Ruj ile aynada başınızın ana hatlarını çizin. Böylece 4 kategoriden hangisine girdiğinizi oldukça iyi görebilirsiniz.

Doğru saç modeli yüzümü nasıl değiştirebilir?

doğru saç modeli

Doğru saç stiline sahip olmanın püf noktaları optik bir illüzyonla ilgilidir: tek tek alanlar, doğru yere birkaç santimetre daha fazla veya daha az saç ekleyerek daha geniş, daha dar, daha uzun veya daha kısa görünebilir.

Oval yüze hangi saç modeli yakışır?

oval yüze uygun saç

Oval bir yüzle yanak bölgesi alın ve çeneden biraz daha geniştir – yüz ne dolgun ne de dardır ve genel olarak dengeli görünür. Saç modeli konusunda şanslı bir yüz şeklidir. Kısa veya uzun pek çok saç modeli oval yüzde iyi durur.

Yuvarlak yüze hangi saç modeli yakışır?

yuvarlak yüze uygun saç

Temel olarak: “Saç ne kadar uzunsa, yüz o kadar dar görünür”, diyor kuaförler. Katlı kesimlere dikkat edin: Yüz çevresindeki teller oldukça kısaysa kötü bir efekt oluşabilir. Bu nedenle, omuz uzunluğunda modeller önerilir.

Saçı ortadan ayırarak ve düzleştirici ile çok düzgün bir şekilde şekillendirerek yüzdeki ince etkiyi artırabilirsiniz. Saçların güzel bir şekilde parlaması için, bir saç serumunu elinize sürün ve çene hizasından saça eşit olarak dağıtın.

Dar bir yüze sahip kadınlara hangi saç modeli yakışır?

dar surat ve saç tercihi

Burada tam tersi geçerlidir: Saçınızı biraz daha kısa kullanırsanız yüz daha dolgun görünür. Sadece birkaç santimetre bile büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, çene uzunluğundaki bir bob, harika bir seçimdir. Uzun saçlar, yüzü görsel olarak kısaltır.

Ayrıca ikisini birbiriyle kombinleyerek etkiyi arttırabilirsiniz. Şekillendirirken hacim oluşturmaya çalışabilirsiniz. Örneğin, kulak yüksekliğinden uzunluklara ve uçlara kadar dalgalı bir saç elde etmek için saç maşası kullanabilirsiniz.

Hangi saç modeli yüzümü daha yumuşak gösterir?

yumuşak yüz ve saç tercihi

Bir kadın daha yumuşak yüz hatları istiyorsa, bunun nedeni genellikle çenesini çok belirgin bulmasıdır. Genel olarak, saçlar oldukça uzun olmalı ve düzgün kesilmemelidir. Amaç daha çok sıradan, ve doğal bir görünüm elde etmek olmalıdır.

Çeneye kadar ekstra uzun bir kesim de uygundur- ancak çok dolgun görünmemeli, çene bölgesinde nazikçe oynamalıdır. Saçları parmaklarınızla kabartın ve böylece doğal bir görünüm oluşturup saç spreyi ile sabitleyin!

Kalp şeklinde bir yüz için en uygun kesim nedir?

kısa saç

Yüzünüz alında çenenizden önemli ölçüde daha genişse, kalp şeklinde kabul edilir. Alnın daha küçük ve en azından çene hizasında saç görünmesi için bir küt kesim önerilir.

Şekillendirme hilesi: Çeneyi biraz daha geniş göstermek için uçları dışa doğru kıvırın. 90’ların moda saç stili hala popüler. Bunu yapmanın en iyi yolu bir saç kurutma makinesi ve yuvarlak fırça kullanmaktır.

Hangi saç modeli yüksek veya alçak bir alnı düzleştirir?

saç tasarımları

Yüksek alınlarını gizlemek isteyenlere perde kakülleri kullanmaları önerilir.

Kaküller ortada burun ucuna kadar uzanmalı ve yanlarda daha da uzun olmalıdır. En iyisi, ortada küçük bir boşluk olacak şekilde kakülleri dışa doğru şekillendirmektir.

Doğru saç modeli ile burnumu küçültebilir miyim?

buruna uygun saç modeli

Bu da mümkün! Örneğin, saçınızı başın arkasına sıkıca bağlarsanız, optik olarak dikkati arkaya çekip burnunuzdan uzaklaştırırsınız. Öne doğru volümle inen dalgalı saçlar, burnu ön plana çıkarır.

Çift çene (gerdan) için mükemmel saç modeli nedir?

gıdı

Saçınızın uzamasına izin verin! Uzun saçlar yüzünüzün etrafında uçuştuğunda kimse gıdıyı fark etmez. Ayrıca profilde çeneyi kapatan saç modelleri de gerdanı kamufle edebilir.

Yuvarlak, kare, oval veya kalp şeklinde olsun: Her yüz şekli için görsel avantajları vurgulayan ve küçük kusurları optik olarak telafi eden kesimler vardır.

Saç tercihi tamam, şimdi sıra geldi saç bakımına. Saç bakımında kesinlikle kaçınmanız gereken 10 şey adlı yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?