G5 Masajı İle Bölgesel İncelme & Zayıflama ve Selülit Uygulamaları

Vücudun popo ve bacak bölgelerinde ortaya çıkabilen selülitler ve bölgesel incelmeyi sağlamak için birçok uygulama yöntemi vardır. Son zamanlarda en çok kullanılan yöntemlerden biri olan G5 masajı uygulamaları, ritmik hareketler ile çalışan bir cihazla vücudun herhangi bir bölgesine yapılabilen selülit giderici ve bölgesel incelme sağlayan bir uygulamadır.

Bölgesel incelme ve zayıflama Eskişehir

G5 Masajının Bölgesel İncelme ve Selülit Giderici Etkileri

G5 masajının ne olduğu, işlem süresinin kaç hafta olduğu ve G5 masajının bir seansta kaç dakika sürdüğünü bu yazı içerisinde bulabileceksiniz.

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı, ritmik hareketlerle titreşim veren bir cihazın bölgesel incelme ya da selülit uygulamalarında düzenli seanslarla uygulanarak sonuç alınabildiği bir uygulamadır. G5 masajının işlevi, kaslarda birikmiş olan ödemin ve laktik asidin giderilmesini sağlamaktır. Bu sayede bölgesel zayıflama ve selülitin giderilmesi sonuçları alınır.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

Cilt tipinize ve ihtiyacınız olan işlem süresine göre farklılık gösteren G5 mesajı en temelde yağ yakıcı kremler sürülerek düzenli titreşimler verecek şekilde uygulanır. Yağ yakıcı kremin sürülme nedeni kan akışının hızlandırılması ve böylece daha hızlı sonuçların alınmasının hedeflenmesinden kaynaklıdır.

G5 masajı, yaklaşık 20 – 30 dakika arasında sürer. İhtiyacınız olan sonuca 3 – 10 hafta arasında ulaşmanız hedeflenir. Selülit uygulamasında genellikle bel, kalça ve üst bacakta işlem yapılır. Selülitlerin giderilmesi sağlanır. Bölgesel incelmede seansların sonunda yaklaşık 6-7 cm bir incelme sonucu beklenir.

G5 Masajına Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

İnsanların selülitlerinden rahatsız olması ve bunları gidermek istemeleri sonucunda başvurabilecekleri bir uygulamadır. Bunun yanı sıra bölgesel incelme konusunda da oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

G5 masajı sadece bölgesel incelme ve selülit giderme için değil aynı zamanda cildin sıkılaşması, esneklik kazanması ve kendini yenilemesi için de uygulanır. Özellikle masajın düzenli titreşim veren başlığıyla müdahale edilen bölgede kan akışı sağlanır ve böylece o bölgedeki sıkılaşma sağlanırken esneklik de elde edilir.

Bölgesel İncelme ve Selülit Giderici Uygulamalarda G5 Masajı

İnsanlar bölgesel incelme ve zayıflama uygulamasına ihtiyaç duyabilir. Özellikle ani kilo alan ya da ani kilo veren insanlarda bu gibi incelme ve zayıflama uygulamaları tercih edilir. Selülit ise birçok insanda oldukça yaygın olan bir durumdur. Her iki durumda sonuçların bir anda alınması yerine sürece yayılması oldukça önemlidir.

Genellikle tek seansta sonuçlar vaat eden işlemler, uzun vadede başa döndürebilir. G5 masajı uygulamasında ise bir sürece yayılır ve sizin ihtiyacınıza göre bir işlem uygulanır. Böylece daha iyi sonuçlar görülür. Bu sonuçlar kısa vade için değil uzun vadede fayda sağlar.

G5 Masajının Diğer Yöntemlere Göre Avantajları

Birçok insanın cerrahi yöntemleri tercih etmeme motivasyonu, yeni uygulamaları ortaya çıkardı. Özellikle güzellik sektöründe G5 masajı gibi yöntemler daha doğal sonuçları vaat eder. G5 masajının diğer uygulamalara göre bazı avantajları şunlardır:

 • Yağ yakıcı bir etkisiyle bölgesel olarak incelme sağlar.
 • Vücudun her bölgesine uygulanabilir.
 • Bir masaj etkisi taşıdığı için selülit giderici ya da bölgesel incelme uygulamalarında aynı zamanda vücudu da rahatlatır ve stresi azaltır.
 • Birinci seanstan itibaren gözle görülür bir sonuç verir.
 • Cildin toparlanmasını ve esneklik kazanmasını sağlar.
 • Yaşlanma azaltıcı bir etkisi vardır, kırışıklıkları giderir.
 • Vücudun bazı bölgelerinde biriken fazla yağı yakarken aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır.
 • Müdahale edilen bölgedeki laktik asidin atılmasını sağlar ve böylece yorgunluğu giderir.
 • Yapılan araştırmalar G5 masajının sağlık açısından herhangi bir soruna yol açmadığı gösterir. Bunun yanı sıra hangi bölgeye nasıl uygulandığı önemli olduğu için uzmanlar tarafından uygulanmalıdır.
 • Detoks çayları gibi ek destekleyici ürünleri seanslar boyunca kullandığınızda daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
 • Uygulamayı yapan uzman her cilt tipine göre farklı bir başlık seçer. Böylece cildinizde kalıcı bir hasar oluşmasının ya da olumsuz sonuçlar almanızın önüne geçilir.

G5 Masajı Hangi Durumlarda Tercih Edilmez?

Bazı cilt problemleri ve hastalıklar yaşayan insanlara G5 masajı uygulamak tercih edilmez. Özellikle doktora danışmak bu noktada önemlidir. Bunlar arasında; varis, açık yaralar, kanser hastalıkları bulunur. Bunların yanı sıra hamilelere, regl döneminde olanlara, emzirmenin ilk 6 ayındakilere uygulanmaz.

G5 masajı ile bölgesel incelme, selülit giderme, zayıflama ve yağ yakma işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişim sağlayabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?