Kirpik Lifting ile Mükemmel Kıvrımlar | Este Lórien Eskişehir

Eskişehir kirpik lifting uygulamaları & Este Lorien Güzellik farkıyla sizlerle… Kirpik lifting; kirpiklerin daha kıvrımlı, dolgun ve uzun görünmesi amacıyla yapıştırıcı malzeme ve silikon pedler aracılığıyla yapılan işlemler bütününe verilen addır. Ayrıca, işlemler kişinin kendi doğal kirpiklerine uygulanmakta olup sıklıkla birbirine karıştırılan kirpik perması veya ipek kirpik uygulamalarından farklıdır. 

eskişehir kirpik liftingPin

Eskişehir Kirpik Lifting | Este Lórien Ayrıcalığıyla

Günümüzde hanımların sıklıkla tercih ettikleri makyaj işlemi esnasında çoğunlukla problem oluşturan alanlardan biri de hiç şüphesiz kirpiklerdir.

Genellikle kişinin kirpikleri, hiçbir işlem yapılmadan mevcut haliyle kıvrımlı ve yeterince uzun bir yapıya sahip olmadığı zamanlarda makyaj işlemi ile de arzu edilen sonuçlara ulaşılamamakta, bununla birlikte rimel ve benzeri materyaller tercih edilse dahi istenen bakışların elde edilmesi mümkün olmayabilmektedir. Bu sebeple özellikle günümüzde yaygın olarak tercih edilen kirpik bakımı işlemleri arasında kirpik lifting, keratin bakımı ve kirpik perması gibi yöntemlere başvurulmaktadır. 

Peki, konumuz olan kirpik lifting + keratin bakımı işleminin detayları ve faydaları nelerdir?

Öncelikle keratin bakımı ve kirpik lifting işlemi ile kirpikleriniz harika kıvrımlara sahip olur. Aynı zamanda daha hacimli, dolgun ve uzun bir görünüme kavuşur. Üstelik bu görünüm, yapay işlemlerin aksine son derece doğal bir yapıdadır. İşlemler her kirpik yapısına uygulanabileceği gibi özellikle seyrek yapılı, düz ya da ince görünümlü kirpiklere sahip danışanlara önerilmektedir.

İşlemlerin uygulanmasının akabinde ortalama olarak 60 gün kalıcılığı bulunmaktadır. Ancak bu süre kişinin kirpik yapısına göre artış ya da azalış gösterebilmektedir.  

Este Lorien Eskişehir kirpik lifting uygulama seansı yaklaşık olarak 45-60 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Bununla birlikte, seanslarımızda kullanılan ürünler suya karşı dayanıklıdır.

En İyi Kirpik Lifting Deneyimi

Este Lorien olarak tüm işlem ve hizmetlerimizde olduğu gibi en iyi kirpik lifting hizmeti sunabilmek adına danışan sağlığını birincil önceliğimiz olarak görmeye devam ediyoruz. 

Bu doğrultuda işlem esnasında kullandığımız tüm ürünleri kullan ve at özellikli olarak seçmekteyiz. 

İşlemlerde kullanılan microbrush fırçalar, silikonlar, yerleştirme aparatları, silme aparatları, eldivenler, pamuklu çubuklar, streç, havlu gibi malzemelerinin tamamı tek kullanımlıktır, size özeldir. 

Size tahsis edilen aparatların diğer danışanlarda kullanılan hiçbir aparat ve malzemeyle doğrudan veya dolaylı bir teması bulunmamaktadır. Bir başka ifade ile işlem esnasında kullanılan ürün ve materyaller kişiye özgüdür, ortak kullanıma tabi değildir. 

Kirpik Lifting İle Kıvırma ve Bakım Etkisi Bir Arada

Bilindiği üzere günümüzde hanımların kirpik bakımı işlemlerinde tercih ettikleri pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu işlemleri genel olarak özetlemek gerekirse;

  • Kirpik lifting
  • Kirpik perması
  • İpek kirpik
  • Takma kirpik

olarak ifade edilebilir. Yukarıda ifade edilen tüm işlemlerde asıl amaç etkileyici bir görünüme sahip kirpikler elde edilmesidir. Uzman ellerde yapıldığında bu 4 işlemden de olumlu sonuçlar elde edilebilir. 

Ancak kirpik bakımının önemli bir unsuru olan ve hanımlar tarafından en fazla tercih edilen yöntem olan kirpik lifting işlemini diğer uygulamalardan ayıran önemli bir takım noktalar bulunmaktadır. Dilerseniz kısaca kirpik lifting işleminin diğer yöntemlere göre avantajlarından kısaca bahsedelim.

Sizlere sunduğumuz kirpik lifting hizmetimizde, diğer kirpik bakımı yöntemlerinde de olduğu gibi öncelikli olarak kıvrımlı ve dolgun kirpikler elde edilmesinin yanı sıra aynı zamanda keratin desteği ile kirpik bakımı yapılmış olur. Bir başka ifade ile yalnızca güzel ve estetik bir görünüm elde edilmekle kalınmaz, kirpiklerin rutin bakımı sağlanır. 

Keratin bakımı olarak adlandırılan bu işlem ile kirpikleriniz daha sağlıklı ve güçlü bir yapıya kavuşur. Dolayısıyla işlemde diğer yöntemlerde olduğu gibi sadece kirpiklerin kıvrılması sağlanmakla kalmaz detaylı ve rutin bakımları da yapılmış olur.

Kirpik Lifting İşleminin Zararları Var Mıdır?

Kaliteli ürün, doğru tekniklerin kullanılması, yeterli mesleki bilgi ve uzman / yetkin kişilerce yapıldığı takdirde uygulamanın sağlık açısından bir zararı bulunmamaktadır. Yani kirpik dökülmesi, yara, tahriş, kızarıklık gibi herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. 

Ancak bu noktada gerek işlem öncesinde gerekse işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli bir takım kurallar bulunmaktadır. 

Uygulamanın öncesinde göz ve kirpiklerde makyaj olmamalı, varsa mutlaka temizlenmeli ve bölge kuru olmalıdır. Ayrıca seans sonrasında belirli bir süre kirpiklere su değdirilmemelidir ve makyaj yapılmamalıdır. (Bu konuda işlemi yaptırdığınız güzellik merkezi veya güzellik uzmanından işlem öncesinde detaylı bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz.)

Kirpik Perması ile Farkı Nedir?

Özellikle ipek kirpik işleminde mevcut kirpiklerinizin üzerine ekleme yapılması veya kirpik perması uygulamasında kimyasal içerikli ürünler kullanılması sebebiyle kirpiklerinizin zarar görme riski bulunmaktadır. 

İşlemin bir diğer avantajı ise uygulamanın kirpiklerinize herhangi bir zararı olmamasıdır. (Dökülme, kopma vb.)

Bu yönüyle işlem, hem risksiz hem de kirpiklerinize güzel bir görünüm kazandırmakla kalmayıp bakımını yapan bir hizmettir. Bu sebeple son dönemlerin güzellik ve kişisel bakım trendleri ele alındığında kirpik bakımı konusunda en sık tercih edilen işlemlerin başında geldiği rahatlıkla ifade edilebilir. 

Tüm bu bilgilerden hareketle, kirpik bakımı yaptırarak hem güzel bir görünüm hem de sağlıklı ve güçlü kirpiklere sahip olmak isteyen danışanlarımıza öncelikli olarak bu hizmeti önermekteyiz. Tabi ki bu alanda profesyonel bir güzellik uzmanından destek almak işlemin kalıcılık süresini ve etkinliğini artıracaktır. Ancak evde de bir bakım uygulaması olarak kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlemdir.

Eskişehir Kirpik Lifting Fiyatları

Mevcut epilasyon hizmetlerimizden yararlanan danışanlarımız, kampanyamız kapsamında tam 1 yıl boyunca lifting ve cilt bakımı hizmetlerinden ortalama olarak %30 oranında indirimli şekilde yararlanmaktadırlar.

Kirpik lifting fiyatları veya uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi edinmek için WhatsApp destek hattımız üzerinden güzellik uzmanlarımız ile birebir canlı olarak iletişime geçebilirsiniz. İşlemler ve uygulamalara dair merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz tüm konuları güzellik uzmanlarımız sizler için yanıtlayacaktır.

Güzellik Merkezimizin güncel kampanyalarından anında haberdar olmak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Arzu ederseniz hizmetlerimize ilişkin tanıtım görüntülerine ve videolarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca instagram sayfamızdan kirpik lifting işlem fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Bu işlem global düzeyde trend olduğu gibi Türkiye ve Eskişehir’de de en çok beğenilen ve rağbet gören bakım işlemlerindendir. (Bir başka trend işlem olan lazer epilasyon için https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon/ hizmetimizi inceleyebilirsiniz.)

Este Lorien Güzellik Stüdyosu olarak tüm Eskişehirli danışanlarımıza sağlıklı ve mutlu günler temenni ederiz.

Kirpik Lifting Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik Lifting İşlem Süresi Ne Kadardır?

İşlem süresi ortalama olarak 45 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir.

İşlem Evde Kendi Kendine Yapılabilir Mi?

Evet. Kirpik liftingi işlemini evde kendinize uygulayabilirsiniz. Ancak uygulamanın etkinliği ve kalıcılığı noktasında profesyonel bir güzellik uzmanından hizmet alınması önerilmektedir.

Kirpik Lifting Yalnızca Kıvırma İşlevi Mi Görür?

Kirpik lifting işlemi diğer kirpik kıvırma uygulamalarının aksine sadece kıvırıcı bir etkiye sahip değildir. Aynı zamanda keratin bakımı desteği ile daha uzun, hacimli, sağlıklı görünen kirpikler elde edilmesini sağlar.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcıdır?

İşlemin kalıcılığı kişiye ve kirpik yapısına göre değişebilmektedir. Ortalama kalıcılık süresi 2 ay olarak ifade edilebilir. 2 aylık zaman zarfı içerisinde kirpiklerinde düşme yaşayan danışanlarımız için telafi seansı uygulaması yapılmaktadır.

Eskişehir’de Kirpik Lifting Ücreti Nedir?

İşlemlerimiz hakkında bilgi almak için WhatsApp destek hattı üzerinden güzellik uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Regl Döneminde Bu İşlem Yapılabilir Mi?

Kirpik lifting işlemi cildin hassaslaşabileceği göz önüne alınarak regl döneminde uygulanmamaktadır.

Kısa ve Seyrek Kirpiklere Uygulanabilir Mi?

İşlem her kirpik türüne uygulanabilmektedir. Ayrıca kısa ve seyrek kirpiklerde işlemin etkisi daha net olarak görülebilmektedir.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?