Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi, en iyi lazer epilasyon uygulamaları ve fiyatları için tavsiye ve öneriler. 

Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi
Este Lórien Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi

Eskişehir’de İlklere İmza Atan Este Lórien Farkıyla;

 1. Güncel Seri Teknolojiler ile İstenmeyen Tüylerinizden  Kolayca Kurtulursunuz
 2. Tek Kullanımlık Hijyen Prosedürü ve Kişiye Özel Estetisyen Konforu ile Tanışırsınız
 3. Yanık Riski Olmadan Sağlıklı Bir Epilasyon Deneyimi Yaşarsınız
 4. Butik Çalışma Prensibi ile Seans Sırası Beklemezsiniz
 5. Seans Öncesi ve Sonrası Süreçte Kesintisiz Uzman Desteği Alırsınız
 6. Senetsiz, Peşinatsız 8 Taksitle Kolay Ödeme İmkanına Sahip Olursunuz
 7. Seanslar Başladıktan Sonra Krem, Ürün Satışı Gibi Zorunlu Ek Ödemelerle Karşılaşmazsınız

Este Lórien Eskişehir Lazer Epilasyon Tanıtım Filmi

Deneyen Hanımlar Este Lórien’i Öneriyor

ESKİŞEHİR EKSPRES

Eskişehir epilasyon merkezi

ESKİŞEHİR HABER 26

Este Lorien Lazer Epilasyon Merkezi

KADINJA .COM

Eskişehir lazer epilasyon ücretleri

Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi Seçimi

 • Eskişehir lazer epilasyon merkezleri ve fiyatları hakkında araştırma yapan danışanlarımız için öncelikli önerimiz; farklı merkezlerde deneme atışı yaptırarak, 15 günlük periyot sonrasında dökülme oranları, hizmet ve hijyen kalitesini karşılaştırarak karar vermeleri yönündedir.
 • En iyi lazer epilasyon verimliliği açısından; kullanım ömrü 2 yılı aşmış, yaşlı cihazlar önerilmemektedir. Cihazların kullanım süresi lazer epilasyon merkezine sorulmalıdır.
 • Yalnızca ülkemizde yaygın olarak tercih edilen, etkisi global düzeyde kanıtlanmamış cihazların danışan yorumları incelenmelidir.
 • Atış limiti dolmuş veya düşük kaliteli cihazlarla yapılan işlemler düşük maliyetlidir. Ancak epilasyondan sonuç alınmasının (kalıcı çözüm) önündeki en büyük engellerdendir. Başlıklarda kalan atış sayılarının her seans öncesinde mutlaka danışan tarafından görülmesi önerilmektedir.
 • Eskişehir lazer epilasyon seanslarından etkili sonuç alınabilmesi ve ciddi yanık risklerine maruz kalınmaması; kaliteli ve yüksek teknoloji cihazların yanı sıra (buz lazer epilasyon, IPL, diode lazer, alexandrite lazer vb. fark etmeksizin.) seanslarda doğru atış tekniklerinin kullanılması ile mümkündür. Zira işlemler; yüksek kalitede cihazlarla yapılsa dahi, estetisyen tarafından doğru teknikler ve ayarlar kullanılmaz ise etkili sonuçlar elde edilmesi tesadüflere bağlıdır.
 • İşlemler, gerekli seans deneyimine sahip estetisyenlerce yapılmalıdır.
 • Seanslardaki işlem süreleri; etkili epilasyon için gereken minimum süreden az olmamalıdır.
 • Gerek mahremiyet kuralları gerekse epilasyonun etkinliği açısından seansa giren estetisyenler sürekli olarak değişiklik göstermemelidir.
 • Seanslarda gerekli hijyen tedbirleri en üst seviyede tutulmalı, mutlaka tek kullanımlık ürünler tercih edilmelidir.
 • Yukarıda genel olarak ifade edilen pek çok unsur, hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın (buz lazer epilasyon, diode, alexandrite, IPL vb. ) işlemin verimliliğini ve seans fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

Klinik veya Kozmetik Cihaz Türleri Nelerdir?

Diode

Alexandrite

Nd-Yag

Buz Lazer Epilasyon

IPL

Eskişehir Lazer Epilasyon Tavsiye ve Uygulama Detayları

Bu makalemizde hanımlar için Eskişehir lazer epilasyon tavsiye niteliğinde bilgiler paylaşmayı amaçladık.

Danışanlarımız tarafından sıklıkla merak edilen;

 • Lazer epilasyon kalıcı mıdır veya kesin çözüm müdür?
 • Ne kadar sürer ya da kaç seansta biter?
 • En iyi lazer epilasyon yöntemi hangisidir?
 • Diode (diyot), alexandrite, buz lazer epilasyon, ipl, iğneli epilasyon nedir?
 • Eskişehir’de lazer epilasyon  fiyatları nedir?
 • Epilasyon tavsiye ve önerileri ile yaptıranların yorumları

Gibi pek çok konu, makalemizde yer almaktadır.

Öncelikle Eskişehir en iyi lazer epilasyon uygulaması için önem arz eden ana konuların;

1- Hijyen Prosedürü ve Sterilizasyon Kalitesi

2- Kullanılan Cihaz Kalitesi

3- Deneyim (Doğru atış teknikleri ve cihaz ayarları, yanık riskinin oluşmaması vb.)

4- Lazer Epilasyon Fiyatları (Fiyat & kalite ilişkisi)

5- İşlem ve Seans Süreleri (Etkili sonuçlar için gerekli seans süresinin altında işlem yapılmaması )

Olarak özetlenmesi mümkündür.

Lazer Epilasyon Merkezlerinde Hijyen ve Sterilizasyon Uygulamalarının Önemi

Ortak kullanım alanları dahilinde hizmet veren Eskişehir epilasyon merkezlerinde sağlık risklerinin önüne geçilmesi elzemdir. Bu doğrultuda hizmetlerde sağlık/hijyen/sterilizasyona öncelik verilmelidir.

Ortak kullanım alanlarında bulaşıcı hastalıklara karşı periyodik ilaçlamalar yetersiz kalabilmektedir. Bu doğrultuda sedye örtüleri, terlik,  havlu, bone, klozet örtüsü gibi materyaller  tek kullanımlık olmalıdır. İlgili materyallerin değişimi, danışanın gözü önünde seans öncesinde yapılmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon cihaz başlıkları her seans sonrası dezenfekte edilmelidir. Tek kullanımlık materyaller yapı itibariyle kullan at özelliklidir ve tamamen kişiye özgüdür. Kullan at ürünler yıkanarak farklı bir danışanın kullanımına sunulmamalıdır.

Bu bilgilerden hareketle lazer epilasyon merkezine tek kullanımlık hangi materyallerin kullanıldığı mutlaka sorulmalıdır.

Tıbbi rahatsızlığı bulunanlar, lazer epilasyon uygulamasının muhtemel etkileri konusunda mutlaka hekiminden bilgi almalıdır.

En İyi Lazer Epilasyon İçin Cihaz Kalitesi

Etkili bir lazer epilasyon uygulamasının olmazsa olmaz koşulu kaliteli cihazlardır.

Bu bağlamda öncelikle kullanım süresi 2 yılı aşmış yaşlı cihazlar önerilmemektedir.

Sadece ülkemizde kullanılan, Avrupa ve Dünyada kullanılmayan cihazlara ilişkin yorumlar incelenmelidir. Ayrıca kaliteli cihazların yalnızca başlık değişimi ve bakım masrafı, sıradan cihazların fiyatından yüksek olabilmektedir.

Eskişehir en iyi lazer epilasyon merkezlerinde kullanılan cihazlar, içerdikleri teknoloji ve dalga boylarına göre farklı kategorilere ayılmaktadır.

İşlem yapılacak cihazın türü veya dalga boyu hakkında ilgili merkezden bilgi alınmalıdır.

 Cihaz Türleri

Lazer epilasyon Eskişehir uygulamalarında yaygın olarak kullanılan cihaz türleri ve dalga boyları aşağıdaki gibi özetlenebilir.

Diode Lazer:

Dalga Boyu: 810 nm

Diode lazer her cilt tipinde tercih edilebilen bir cihazdır. Bu teknoloji esmer cilt tiplerinde veya yüz bölgesinde de kullanılabilir. Ayrıca orta ve koyu renkli kıl yapılarında etkilidir.

Alexandrite Lazer:

Dalga Boyu: 755 nm

Alexandrite, genel olarak açık ten rengi ve koyu renkli kıl yapısına sahip danışanlarda tercih edilir. Bununla beraber geniş alanda yayılımlı kıllar için etkili bir yöntemdir. Ancak yüz bölgesinde tercih edilmez.

Nd-Yag Lazer:

Dalga Boyu: 1064 nm

Nd-Yag Lazer, her cilt tipine uygulanmakla birlikte genel olarak koyu renge sahip tüyler ve esmer cilt tiplerinde tercih edilen bir cihaz türüdür.

IPL (Foto Epilasyon):

Dalga Boyu: 500-1200 nm

IPL epilasyon, çalışma prensibi olarak lazer epilasyondan farklıdır ve foto epilasyon olarak tabir edilir. Lazer epilasyon Eskişehir uygulamalarında sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

İğneli Epilasyon:

İğneli epilasyon yöntemi, kıl köklerine elektrik akımı verilmesi ile tahrip edilmesi prensibiyle çalışan bir tekniktir. Kıl köklerine iletilen bu akım farklı cilt türlerine göre ayarlanabilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce danışanlarımıza farklı merkezlerde deneme atışları (demo atış) yaptırarak 15 gün sonra dökülme oranları, işlemin ağrı/acı düzeyi, cihaz, hizmet ve hijyen kalitesini karşılaştırarak karar vermelerini önermekteyiz. (Bkz. Lazer Epilasyon Can Acıtır Mı?)

En İyi Lazer Epilasyon Uygulamaları İçin Mesleki Deneyimin Önemi

Lazer epilasyon uygulamalarında bir diğer önemli husus ise seansı uygulayacak olan estetisyenin mesleki deneyimidir. Kaliteli ve ileri teknoloji lazer epilasyon cihazları kullanılsa dahi (Buz lazer,  ipl epilasyon, diode, iğneli epilasyon vb. fark etmeksizin) deneyimsiz ellerde yanlış atış tekniklerinin kullanılması ya da cihaz ayarlarının yanlış yapılması gibi nedenlerle yanık riskinin oluşması, yeterli dökülme oranına ulaşılmaması gibi olumsuz sonuçlar elde edilebilir. 

Bununla birlikte gerek danışanın seanslarında sürekliliğin sağlanabilmesi/epilasyon verimliliğinin artırılması gerekse mahremiyet konularında gerekli hassasiyetin gösterilerek danışanın kendini rahat ve konforlu hissedeceği bir seans deneyiminin sunulabilmesi için her seansta sürekli farklı bir estetisyenin işlem yapmasını önermemekteyiz.

Lazer Epilasyon Eskişehir Fiyatları | Fiyat & Kalite İlişkisi

Eskişehir lazer epilasyon fiyatları konusuna değinmeden önce kadınların tüy alma alışkanlıklarına ilişkin dikkat çekici bazı araştırma bulgularına değinmekte fayda olacağını düşünüyoruz.

 Yapılan araştırmalar göstermektedir ki bir kadın ortalama olarak ömrünün 50-55 senesinde ağda ve tüy dökücü gibi tüy alma uygulamalarını kullanmaktadır. Bu da demek oluyor ki bir kadın hayatında ortalama olarak 1200-1300 saatini ağda ve tüy dökücü işlemlerine ayırmaktadır. Zaman maliyetinin yanı sıra bu işlemler için ortalama 50 bin TL ve üzeri bir maddi harcama oluşmaktadır. Bu yönüyle ele alındığında istenmeyen tüylerin alınmasında lazer epilasyon uygulamalarının gerek harcanan zaman gerekse maliyet boyutu ile geleneksel yöntemlere göre çok daha verimli bir seçenek olduğu açıktır.

Ancak lazer epilasyon uygulamaları (geleneksel yöntemlere göre zaman ve maddi açıdan daha avantajlı olsa da) belirli bir maliyete sahip işlemlerdir.

Lazer epilasyon fiyatları ve seans ücretleri konusunda araştırma yapan danışanlarımızın da göreceği gibi, ücretlerin ağda fiyatlarına eşdeğer bir düzeyden başlayarak 8-10 kata kadar artabildiği dikkati çekmektedir.

Önce Sağlık | Lazer Epilasyon Kimlere Önerilmez?

Merkezimizde sağlık risklerinden ötürü aşağıdaki danışan gruplarına lazer epilasyon uygulaması yapılmamaktadır.

 • Hamileler
 • Hormonal Rahatsızlığı Bulunanlar
 • 18 Yaş Altı Kişiler
 • Cilt Hastalığı Bulunanlar
 • Kanser Hastaları

Hali hazırda tıbbi rahatsızlığı bulunan veya geçmiş dönemde belirli rahatsızlıklar geçiren danışanlarımız uygulamaya başlayabilmek için mutlaka hekim onayı almalıdır.

İşlemlerin Etkinliği ve Sonuçlar

Etkili bir lazer epilasyon uygulaması ile maksimum dökülme oranlarının elde edilebilmesi için yukarıda ifade edildiği gibi cihazın kalitesi, estetisyenin mesleki deneyimi, doğru atış teknikleri ve cihaz ayarlarının kullanılması gibi pek çok faktör etkilidir.

Bununla birlikte danışanın yaşı, cilt ve kıl tipi, hormonal dengesi, fizyolojik özellikleri gibi etmenler de uygulanan işlemin verimliliğini etkileyebilmektedir.

Yine tüm seanslar tamamlanana dek danışanın özellikle dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi seanslara zamanında ve aksama yapmadan devam edilmesi gerekliliğidir. Keza uygulamadan etkili sonuçlar alınabilmesi, kıl köklerine düzenli aralıklarla işlem yapılması ile mümkündür. Danışanın süreç boyunca dikkat etmesi gereken bir diğer önemli konu ise seans aralarında jiletleme, ağda, ip gibi kıl köklerine müdahale edecek işlemlerden kaçınılmasıdır.

İşlem öncesi ve sonrası yapılması gerekenler aşağıdaki gibi özetlenebilir. Bu konuda lazer epilasyon merkezinden seanslar başlamadan önce mutlaka detaylı bilgi alınmalıdır.

Seans Öncesinde Yapılması Gerekenler

 • Seanstan 2 gün önce kıllar (kol ve yüz bölgesi hariç) jiletlenerek temizlenmelidir. (Bkz. Lazer Epilasyon Öncesi Tüylerin Uzunluğu)
 • Yüz bölgesine epilasyon işlemi uygulanacak ise seans öncesinde yüzdeki makyaj temizlenmelidir.

Seans Sonrasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

 • Seans sırasında işleme alınan bölge veya bölgeler en az 3 gün boyunca nemlendirilmelidir.
 • Seanstan 1 hafta sonra her banyoda işlem uygulanan bölgeye kese yapılmalıdır.
 • Seansın uygulandığı gün kesinlikle banyo, kese vb. işlem yapılmamalıdır.
 • Kaşıntı olan bölgeler kesinlikle kaşınmamalıdır.
 • İki seans arası dönemde ağda, ip, cımbız gibi kıl köküne müdahale edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması tüm vücut, ultra tüm vücut gibi birden fazla talep edilen bölge dâhilinde yapılabileceği gibi yine talep doğrultusunda tek bölge için de gerçekleştirilebilmektedir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon  (Bkz. Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar?)

Yüz Lazer Epilasyon (Çene, Dudak Üstü, Favori)

Dudak Üstü

Çene

Favori

Göbek

Göğüs Çevresi

Tüm Kol

Yarım Kol

Koltuk Altı

Sırt

Genital Bölge

Kalça

Bel

Tüm Bacak

Yarım Bacak

Diğer Bölgeler (İletişime geçiniz.)

Este Lórien Eskişehir Epilasyon Uygulamaları

 Ankara, İstanbul gibi metropollerdeki hizmet kalitesini Eskişehirli hanımlarla buluşturma misyonu ile yola çıktık. Güzellik Merkezi hizmetleri içerisinde ilklere imza atan yeniliklerle hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz.

Eskişehir epilasyon uygulamalarındaki temel ilkelerimiz, danışanlara konforlu ve etkili bir hizmet deneyimi sunmaktır.

Nasıl Çalışıyoruz?

 • Seanslarımızda sizler için oluşturduğumuz hijyen prosedürümüz çerçevesinde sedye örtüsünden klozet aparatına kadar tek kullanımlık / kullan at özellikli ve kişiye özel ürünler kullanıyoruz. 
 • Kullanım ömrü 2 yılı aşmış, yaşlı ve eski tip lazer epilasyon cihazları ile çalışmıyoruz.
 • Butik çalışma prensibimiz gereği, günlük belirli sayıda danışan kabulü ile danışanlarımıza sıra beklemeden ve işlem süresi için gerekli geniş zamanı ayıracak şekilde etkili ve konforlu bir lazer epilasyon deneyimi sunuyoruz.
 • Seans öncesi ve sonrasında kesintisiz uzman desteği sağlıyoruz.
 • Senet ve sözleşme gibi bağlayıcı belgeler olmadan, peşinatsız 6-8 taksite kadar kolay ödeme seçenekleri sunuyoruz.
 • Seanslar tamamlanana dek mevcut danışanlarımıza özel kampanyalarımızı sürekli güncelliyoruz. Seanslar devam ederken kendilerine ek avantajlar sağlamaya devam ediyoruz.

Kısacası Este Lorien Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi ayrıcalığıyla hizmetlerimizi danışanlarımıza eşsiz bir lazer epilasyon deneyimi yaşatmak adına şekillendiriyor ve danışan beklentilerini hizmetlerimizin odak noktası olarak konumlandırıyoruz.

Sizler için hazırladığımız güncel kampanyalardan anında haberdar olmak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp Destek Hattı üzerinden güzellik uzmanımızla canlı iletişime geçerek lazer epilasyondan cilt bakımına kadar geniş bir yelpazede sunduğumuz hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lazer epilasyon merkezi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizler için oluşturduğumuz videomuzu ve hizmetlerimize ilişkin tanıtımlarımızı takip edebilirsiniz. 

Bu yazımızda; lazer epilasyon merkezleri, seans ücretleri, en iyi epilasyon yapan yerler, epilasyon yaptıranların yorumları, tavsiye ve öneriler hakkında araştırma yapan danışanlarımıza faydalı bilgiler vermeyi amaçladık. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Literatür için Bkz.

 1. Wikipedia – Lazer Epilasyon
 2. Wikipedia – Epilasyon
Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?