Lazer Epilasyon & Kalıcı Sonuçlar

Lazer epilasyonPin
Lazer epilasyon

Este Lorien Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi olarak hizmetlerimizde kadın danışanlarımıza en iyi lazer epilasyon deneyimini sunmak için çalışmaya devam ediyoruz. Sertifikalı / deneyimli uzmanlarımız ve güncel son seri cihazlarımız ile istenmeyen tüylerinize kalıcı çözümler üretiyoruz. Danışanlarımızın iyi bir lazer epilasyon merkezinden beklentilerini biliyor ve hizmetlerimizi bu doğrultuda şekillendiriyoruz. 

Este Lorien ayrıcalığıyla hizmetlerimizi danışanlarımıza eşsiz bir lazer epilasyon deneyimi yaşatmak adına şekillendiriyor ve danışan beklentilerini hizmetlerimizin odak noktası olarak konumlandırıyoruz.

eskişehir lazer epilasyonPin

Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi | Kadınlara Özel Seans Programı

Eskişehir Lazer Epilasyon Hizmetlerinde İlklere İmza Atan Este Lórien Farkıyla…

  • Güncel lazer epilasyon teknolojileri ile istenmeyen tüylerinizden  kolayca kurtulursunuz
  • Tek kullanımlık hijyen prosedürü ve epilasyonda kişiye özel estetisyen konforu ile tanışırsınız
  • Yanık riski olmadan sağlıklı bir lazer epilasyon deneyimi yaşarsınız
  • Butik çalışma prensibi ile seans sırası beklemezsiniz
  • Seans öncesi ve sonrası süreçte kesintisiz uzman desteği alırsınız
  • Senetsiz, peşinatsız 8 taksitle kolay ödeme imkanına sahip olursunuz
  • Lazer epilasyon seansları başladıktan sonra krem, ürün satışı gibi zorunlu ek ödemelerle karşılaşmazsınız

Este Lórien 2024 yılında da Eskişehir lazer epilasyon hizmetlerinde kadınların önerdiği bir merkez olmaya devam ediyor..

Kadın epilasyon işlemlerinde ilklerin öncüsü Este Lorien ayrıcalığı ile konforlu bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?

YouTube video

Deneyen kadınlar lazer epilasyonda Este Lorien’i öneriyor…

Danışan Yorumları

Epilasyon Hizmetlerinde Este Lórien Farkı

Este Lorien olarak Eskişehir lazer epilasyon hizmetlerinde temel ilkelerimiz, danışanlara konforlu ve etkili bir hizmet deneyimi sunmaktır.

Ankara, İstanbul gibi metropollerdeki hizmet kalitesini Eskişehirli hanımlarla buluşturma misyonu ile yola çıktık. Güzellik Merkezi hizmetleri içerisinde ilklere imza atan yeniliklerle hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz.

Seanslarımızda sizler için oluşturduğumuz hijyen prosedürümüz çerçevesinde sedye örtüsünden klozet aparatına kadar tek kullanımlık / kullan at özellikli ve kişiye özel ürünler kullanıyoruz.

Kullanım ömrü 2 yılı aşmış, yaşlı ve eski tip cihazlar ile çalışmıyoruz.

Butik çalışma prensibimiz gereği, günlük belirli sayıda danışan kabulü ile danışanlarımıza sıra beklemeden ve işlem süresi için gerekli geniş zamanı ayıracak şekilde etkili ve konforlu bir deneyim sunuyoruz.

Eskişehir lazer epilasyon hizmetimizde seans öncesi ve sonrasında kesintisiz uzman desteği sağlıyoruz.

Senet ve sözleşme gibi bağlayıcı belgeler olmadan, peşinatsız 6-8 taksite kadar kolay ödeme seçenekleri sunuyoruz.

Seanslar tamamlanana dek mevcut danışanlarımıza özel kampanyalarımızı sürekli güncelliyoruz. Seanslar devam ederken kendilerine ek avantajlar sağlamaya devam ediyoruz.

Kısacası Este Lorien Eskişehir güzellik merkezi ayrıcalığıyla hizmetlerimizi danışanlarımıza eşsiz bir deneyim yaşatmak adına şekillendiriyor ve danışan beklentilerini hizmetlerimizin odak noktası olarak konumlandırıyoruz.


En İyi Lazer Epilasyon Tavsiye / Önerileri

Eskişehir de en iyi epilasyon merkezi işlemleri hakkında araştırma yapan danışanlarımız için öncelikli önerimiz; farklı merkezlerde deneme atışı yaptırarak, 15 günlük periyot sonrasında dökülme oranları, hizmet ve hijyen kalitesini karşılaştırarak karar vermeleri yönündedir.

İşlem verimliliği açısından; kullanım ömrü 2 yılı aşmış, yaşlı cihazlar önerilmemektedir. Cihazların kullanım süresi, uygulayıcı kişiye sorulmalıdır.

Yalnızca ülkemizde yaygın olarak tercih edilen, etkisi global düzeyde kanıtlanmamış cihazların danışan yorumları incelenmelidir.

Atış limiti dolmuş veya düşük kaliteli cihazlarla yapılan işlemler düşük maliyetlidir. Ancak epilasyondan sonuç alınmasının (kalıcı çözüm) önündeki en büyük engellerdendir. Başlıklarda kalan atış sayılarının her seans öncesinde mutlaka danışan tarafından görülmesi önerilmektedir.


Eskişehir Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Uygulama yapılacak bölge, seans sayısı ve kullanılan lazer cihazının türüne bağlı olarak Eskişehir Lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterebilir. Fiyatlar, farklı merkezler arasında da değişebilir.

Eskişehir de bu hizmeti sunan birçok merkez bulunmaktadır. 2024 yılında lazer epilasyon fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bunlar arasında uygulama yapılacak bölge, seans sayısı, kullanılan lazer teknolojisi ve klinik veya merkezin itibarı yer almaktadır.

Genel olarak, daha küçük bölgelerin (örneğin, üst dudak veya kaş arası gibi) epilasyon fiyatları, daha büyük bölgelere (örneğin, bacaklar veya sırt gibi) göre daha düşük olabilir. Seans sayısı da maliyeti etkileyen bir faktördür. Genellikle, daha fazla seans sayısı, seans süresi ve atış sayısı gerektiren bölgelerde toplam maliyet daha yüksek olabilir.

İşlem fiyatları ayrıca kullanılan cihazın teknolojisine bağlı olarak da değişebilir. Gelişmiş ve son teknoloji lazer cihazlarının kullanıldığı merkezlerde maliyet biraz daha yüksek olabilir. Ancak bu cihazlar daha etkili sonuçlar sağlayabilir ve daha az seans gerektirebilir. (Tıpkı bölgesel zayıflama, cilt bakımı vb. diğer kişisel bakım işlemlerinde olduğu gibi. Eskişehir bölgesel zayıflama hizmetimize de göz atabilirsiniz.)

Fiyatlar ayrıca epilasyon merkezinin itibarı, deneyimli personel ve sunduğu hizmet kalitesi gibi faktörlere de bağlıdır. 


Epilasyonda Fiyat ve Kalite İlişkisi

Eskişehir’de fiyat araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken çeşitli konular bulunmaktadır. Seanslardan etkili sonuç alınabilmesi ve ciddi yanık risklerine maruz kalınmaması; kaliteli ve yüksek teknoloji cihazların yanı sıra ( buz lazer epilasyon, IPL, diode, alexandrite vb. fark etmeksizin.) lazer seanslarında doğru atış tekniklerinin kullanılması ile mümkündür. Zira işlemler; yüksek kalitede cihazlarla yapılsa dahi, estetisyen tarafından doğru teknikler ve ayarlar kullanılmaz ise etkili sonuçlar elde edilmesi tesadüflere bağlıdır.

İşlemler, gerekli seans deneyimine sahip estetisyenlerce yapılmalıdır.

Seanslardaki işlem süreleri; etkili epilasyon için gereken minimum süreden az olmamalıdır.

Gerek mahremiyet kuralları gerekse epilasyonun etkinliği açısından seansa giren estetisyenler sürekli olarak değişiklik göstermemelidir.

Seanslarda gerekli hijyen tedbirleri en üst seviyede tutulmalı, mutlaka tek kullanımlık ürünler tercih edilmelidir.

Yukarıda genel olarak ifade edilen pek çok unsur, hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın hizmetin kalitesini, işlemin verimliliğini ve seans fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.


Diğer Yöntemlere Göre Lazer Epilasyon Fiyat Avantajları

Lazer epilasyon tüylerin kalıcı olarak azaltılması veya tamamen ortadan kaldırılması için kullanılan bir işlemdir. Bu yöntemde lazer ışınları kullanılarak tüy köklerine etki edilir ve tüylerin tekrar büyümesi engellenir. Dolayısıyla bu işlem, kadınlar ve erkekler arasında popüler bir seçenek haline gelmiştir çünkü daha uzun süreli sonuçlar sağlar.

  • İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılmasını veya tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayabilir. İşlem sonrasında tüylerin yeniden büyümesi oldukça az olur.
  • Büyük bölgelerde bile hızlı ve etkili bir şekilde uygulanabilir. 
  • Diğer tüy alma yöntemlerine göre cilt hassasiyetini azaltabilir. İşlem sırasında daha az ağrı veya rahatsızlık hissi olabilir. 

Bununla birlikte Este Lorien olarak kadınların tüy alma alışkanlıklarına ilişkin dikkat çekici bazı araştırma bulgularına değinmekte fayda olacağını düşünüyoruz.

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki bir kadın ortalama olarak ömrünün 50-55 senesinde ağda ve tüy dökücü gibi tüy alma uygulamalarını kullanmaktadır. Bu da demek oluyor ki bir kadın hayatında ortalama olarak 1200-1300 saatini ağda ve tüy dökücü işlemlerine ayırmaktadır. Zaman maliyetinin yanı sıra bu işlemler için ortalama 250 bin TL ve üzeri bir maddi harcama oluşmaktadır. Bu yönüyle ele alındığında istenmeyen tüylerin alınmasında modern uygulamaların gerek harcanan zaman gerekse maliyet boyutu ile geleneksel yöntemlere göre çok daha verimli bir seçenek olduğu açıktır.

Ancak bu uygulamalar (geleneksel yöntemlere göre zaman ve maddi açıdan daha avantajlı olsa da) belirli bir maliyete sahip işlemlerdir.


Eskişehir Lazer Epilasyon Randevu ve İletişim

Seans için bir randevu almak isterseniz, öncelikle bir uzmana danışmanız önerilir. Cildinizin durumu ve uygun yöntemler hakkında uzmanın görüşünü almanız önemlidir. Este Lorien Eskişehir epilasyon hizmetlerine ilişkin bilgi ve randevu talepleriniz için WhatsApp destek hattı üzerinden uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz. İşlemlerimize ilişkin tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz. 


Lazer Epilasyon Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Eskişehir lazer epilasyon uygulamaları hakkında sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz. Ayrıca işlemler hakkında merak ettiğiniz tüm konular hakkında uzamanızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz ön görüşme randevusu oluşturarak merkezimizde yüz yüze bilgi alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Pin

Lazer ışığının kullanıldığı bir yöntemdir. Lazer ışığı, kıl köklerine odaklanarak ısı enerjisi üretir. Bu ısı enerjisi, kıl köklerini hedefleyerek kalıcı olarak yok eder ve böylece istenmeyen tüylerin uzamasını engeller. (Ayrıntılı bilgi için https://www.estelorien.com.tr/epilasyon-nedir/ )

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Pin

İşlemler, lazer cihazının cilde uygulandığı bir süreci kapsar. Lazer ışını, ciltteki koyu pigment olan melanine odaklanır. Melanin, kıl köklerinde bulunur ve lazer ışığı tarafından emilir. Emilen ışık enerjisi ısıya dönüşerek kıl köklerini tahrip eder.
Bir başka ifade ile işlem sırasında yoğun ve odaklanmış  lazer ışını kıl köküne uygulanır. Bu enerji, tüylerin köklerinde bulunan melanin pigmentine (renk verici madde) emilir. Emilen enerji, melanin pigmentini hedefleyerek tüy köklerini ısıtır ve tahrip eder. Tüy kökleri hasar gördüğünde, tüylerin büyümesi engellenir veya azalır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Pin

İşlem, vücudun neredeyse her bölgesinde uygulanabilir. En sık tercih edilen bölgeler arasında yüz, bacaklar, kollar, bikini bölgesi (Bkz. https://www.estelorien.com.tr/bikini-bolgesi-lazer-epilasyon-kac-seans/ ) , sırt ve göğüs yer alır. Ancak uygulanabileceği bölgeler konusunda uzman bir profesyonelle görüşmek önemlidir.

Lazer Epilasyon Acı Verir Mi?

Pin

İşlem genellikle hafif bir rahatsızlık veya karıncalanma hissiyle ilişkilidir. Ancak her bireyin ağrı eşiği farklı olduğu için acı hissiyatı kişiden kişiye değişebilir. Genellikle işlemler, daha az acı veren teknolojilerle gerçekleştirilir ve cilt üzerine soğutucu jeller uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Evet, kalıcı bir yöntemdir. İşlem sırasında lazer ışığı, kıl köklerini tahrip eder ve tekrar büyüme yeteneğini yok eder. Ancak, tamamen istenmeyen tüylerin yok olması için genellikle belirli süre düzenli olarak seanslara devam edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Kıl yapısı, cilt rengi ve diğer faktörler, kaç seans gerektiğini etkileyebilir. Bununla birlikte süreç tamamlandıktan sonra 1-2 yıl gibi aralıklarla tek seans tarama uygulaması yapılması önerilebilir. (Detaylı bilgi içi bakınız https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon-kac-yil-etkili/ )

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Este Lorien’de sağlık risklerinden ötürü aşağıdaki danışan gruplarına işlem yapılmamaktadır.
·         Hamileler
·         Hormonel Rahatsızlığı Bulunanlar
·         18 Yaş Altı Kişiler
·         Cilt Hastalığı Bulunanlar
·         Kanser Hastaları
Hali hazırda tıbbi rahatsızlığı bulunan veya geçmiş dönemde belirli rahatsızlıklar geçiren danışanlarımız uygulamaya başlayabilmek için mutlaka hekim onayı almalıdır.

Lazer Epilasyonun Zararları Var Mıdır?

Öncelikle bu uygulama, bir uzman tarafından yapılmalıdır. İşlem sırasında lazer cihazı, tüylerin olduğu bölgeye lazer ışını ileterek tüy köklerini hedef alır. Lazerin verdiği enerji, tüy köklerindeki melanin pigmentine emilir ve bu sayede tüy kökleri ısıtılır ve zarar görür. Bu da tüylerin büyümesini engeller. Bu süreçte;
·         Seans sonrasında ciltte geçici kızarıklık, şişlik veya hafif yanma hissi gibi yan etkiler görülebilir. Bunlar genellikle birkaç saat veya birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.
·         Yanlış uygulandığında veya cilt tipine uygun olmayan bir lazer kullanıldığında yanıklar veya kabarcıklar meydana gelebilir. Bu nedenle işlemi yapacak olan kişinin deneyimli ve uzman biri olması önemlidir.

Seans Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalıdır?

·         Seanstan 2 gün önce kıllar (kol ve yüz bölgesi hariç) jiletlenerek temizlenmelidir. 
·         Yüz bölgesine epilasyon işlemi uygulanacak ise seans öncesinde yüzdeki makyaj temizlenmelidir.
·         Seans sırasında işleme alınan bölge veya bölgeler en az 3 gün boyunca nemlendirilmelidir.
·         Seanstan 1 hafta sonra her banyoda işlem uygulanan bölgeye kese yapılmalıdır.
·         Seans sonrası cilt güneşten korunmalıdır.
·         Seansın uygulandığı gün kesinlikle banyo, kese vb. işlem yapılmamalıdır.
·         Kaşıntı olan bölgeler kesinlikle kaşınmamalıdır.
·         İki seans arası dönemde ağda, ip, cımbız gibi kıl köküne müdahale edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. (Detaylı bilgi için bakınız https://www.estelorien.com.tr/her-lazer-oncesi-jilet-sart-mi/ )

Lazer Epilasyon 4 Mevsim Uygulanabilir Mi?

Son teknoloji cihazlar ve deneyimli uzmanlar eşliğinde, seans öncesi ve sonrası kurallara danışan tarafından riayet edildiğinde işlem 4 mevsim güvenle uygulanabilmektedir.

Seanslar Hangi Aralıklarla Yapılır?

Seans aralıkları bölgeye göre değişmekle birlikte, seanslar ilerledikçe 35-45-60 gün gibi sürelerle açılarak devam etmektedir. Tüylerin büyüme döngüsüne ve işlem yapılan bölgeye bağlı olarak seans aralıkları planlanır. Çünkü tüyler, büyüme döngüsü içinde farklı aşamalarda olabilir. Bu işlem, tüylerin anajen aşamasında (aktif büyüme aşaması) iken daha etkili olur. 

Seans Süreleri Ne Kadardır?

İşlem yapılacak bölgeye göre seans süreleri belirlenmektedir. Örneğin koltuk altı, bacak, özel bölgeden oluşan bir seans süresi ortalama olarak 1-1,5 saattir. Vücudun tüm bölgelerine işlem yapılacaksa 2,5-3 saat arası işlem yapılabilmektedir. Ayrıca kişinin kıl yapısı ve yoğunluğu da seans süresini etkilemektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Tamamlanır?

İşlem yapılacak bölgeye göre farklılık gösterebilmekle birlikte ortalama 6-8-10 seansta süreç tamamlanmaktadır. Seansların ardından tüm tüylerin etkilenmesi ve kalıcı sonuçlar elde edilmesi için işlem sürecinin tamamlanması önemlidir. (Ayrıntılı bilgi için https://www.estelorien.com.tr/8-seans-lazer-kac-ay-surer/ )

Lazer Epilasyonda Kıl Tipi Başarıyı Etkiler Mi?

Koyu renkli ve kalın kıl yapılarında çoğunlukla daha yüksek başarı oranı elde edilmektedir. Kıl analizi neticesinde belirlenen kıl tipi açık sarı, beyaz, kızıl renkli ise veya tüy şeklinde çok ince bir kıl yapısı mevcut ise epilasyon için uygun olmadığı söylenebilir. (Ayrıntılı bilgi için https://www.estelorien.com.tr/beyaz-killara-kesin-cozum/ )

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Hangi Bölgeleri Kapsar?

Merkezimizde tüm vücut paketleri, koltuk altı + özel bölge + bacak bölgelerini kapsamaktadır. Talep doğrultusunda bu pakete bölge ekleme veya bölge çıkarma işlemi de yapılabilmektedir. Tepeden tırnağa olarak adlandırılan ve vücudun tüm bölgelerini kapsayan paketimiz “ultra tüm vücut” olarak ifade edilmektedir.

En İyi Lazer Epilasyon Merkezi Araştıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

En iyi lazer epilasyon hizmeti almak için önem arz eden ana konular;
·         Hijyen prosedürü ve sterilizasyon kalitesi
·         Kullanılan cihaz kalitesi
·         Atış sayısı bitmiş başlıklarla işlem yapılmaması
·         Deneyim (doğru atış teknikleri ve cihaz ayarları, yanık riskinin oluşmaması vb.)
·         Lazer epilasyon fiyatları (fiyat & kalite ilişkisi)
·         Yeterli seans sürelerinin danışana ayrılması

Lazer Epilasyon Tavsiye ve Bilgi Alma Noktasında Nasıl İletişime Geçebilirim?

WhatsApp destek hattımız üzerinden epilasyon uzmanımızla görüşerek ve randevu oluşturarak uygulamalar hakkında telefonda ya da bizzat merkezimizde detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları Sadece Bölge Sayısına Göre Mi Değişiyor?

Fiyatlarda bölge sayısının yanı sıra seçilen bölgenin büyüklüğü de belirleyici bir etmendir.

Epilasyon Hizmeti Yalnızca Kadınlar İçin Mi Sunulmaktadır?

Epilasyon işlemlerimiz kadın danışanlarımıza özeldir. Merkezimizde yalnızca kadın danışanlara hizmet verilmektedir.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?