Lazer Epilasyon Eskişehir

Este Lorien Eskişehir Lazer Epilasyon Merkezi olarak hizmetlerimizde kadın danışanlarımıza en iyi lazer epilasyon deneyimini sunmak için çalışmaya devam ediyoruz. 

Lazer epilasyon Eskişehir

Eskişehir’de İlklere İmza Atan Este Lórien Farkıyla;

 1. Güncel Seri Teknolojiler ile İstenmeyen Tüylerinizden  Kolayca Kurtulursunuz
 2. Tek Kullanımlık Hijyen Prosedürü ve Kişiye Özel Estetisyen Konforu ile Tanışırsınız
 3. Yanık Riski Olmadan Sağlıklı Bir Epilasyon Deneyimi Yaşarsınız
 4. Butik Çalışma Prensibi ile Seans Sırası Beklemezsiniz
 5. Seans Öncesi ve Sonrası Süreçte Kesintisiz Uzman Desteği Alırsınız
 6. Senetsiz, Peşinatsız 8 Taksitle Kolay Ödeme İmkanına Sahip Olursunuz
 7. Seanslar Başladıktan Sonra Krem, Ürün Satışı Gibi Zorunlu Ek Ödemelerle Karşılaşmazsınız

Este Lórien ile Eskişehir'de Lazer Epilasyon Konforu

Lazer epilasyon hizmetlerinde kadınların önerisi Este Lórien Lazer Epilasyon Merkezi. Kadın epilasyon işlemlerinde ilklerin öncüsü Este Lorien ayrıcalığı ile konforlu bir deneyim yaşamaya hazır mısınız?

Deneyen Hanımlar Este Lórien’i Öneriyor

ESKİŞEHİR EKSPRES

Eskişehir epilasyon merkezi

ESKİŞEHİR HABER 26

Epilasyon

KADINJA .COM

Lazer epilasyon öneri

Lazer Epilasyon Tavsiye / Öneriler

 • Eskişehir’de lazer epilasyon işlemleri hakkında araştırma yapan danışanlarımız için öncelikli önerimiz; farklı merkezlerde deneme atışı yaptırarak, 15 günlük periyot sonrasında dökülme oranları, hizmet ve hijyen kalitesini karşılaştırarak karar vermeleri yönündedir.
 • En iyi lazer epilasyon verimliliği açısından; kullanım ömrü 2 yılı aşmış, yaşlı cihazlar önerilmemektedir. Cihazların kullanım süresi, uygulayıcı kişiye sorulmalıdır.
 • Yalnızca ülkemizde yaygın olarak tercih edilen, etkisi global düzeyde kanıtlanmamış cihazların danışan yorumları incelenmelidir.
 • Atış limiti dolmuş veya düşük kaliteli cihazlarla yapılan işlemler düşük maliyetlidir. Ancak epilasyondan sonuç alınmasının (kalıcı çözüm) önündeki en büyük engellerdendir. Başlıklarda kalan atış sayılarının her seans öncesinde mutlaka danışan tarafından görülmesi önerilmektedir.
 • Lazer epilasyon seanslarından etkili sonuç alınabilmesi ve ciddi yanık risklerine maruz kalınmaması; kaliteli ve yüksek teknoloji cihazların yanı sıra (buz lazer epilasyon, IPL, diode, alexandrite vb. fark etmeksizin.) seanslarda doğru atış tekniklerinin kullanılması ile mümkündür. Zira işlemler; yüksek kalitede cihazlarla yapılsa dahi, estetisyen tarafından doğru teknikler ve ayarlar kullanılmaz ise etkili sonuçlar elde edilmesi tesadüflere bağlıdır.
 • İşlemler, gerekli seans deneyimine sahip estetisyenlerce yapılmalıdır.
 • Seanslardaki işlem süreleri; etkili epilasyon için gereken minimum süreden az olmamalıdır.
 • Gerek mahremiyet kuralları gerekse epilasyonun etkinliği açısından seansa giren estetisyenler sürekli olarak değişiklik göstermemelidir.
 • Seanslarda gerekli hijyen tedbirleri en üst seviyede tutulmalı, mutlaka tek kullanımlık ürünler tercih edilmelidir.
 • Yukarıda genel olarak ifade edilen pek çok unsur, hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın işlemin verimliliğini ve seans fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

Epilasyon İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epilasyon alanında önem arz eden ana konular;

1- Hijyen Prosedürü ve Sterilizasyon Kalitesi

2- Kullanılan Cihaz Kalitesi

3- Deneyim (Doğru atış teknikleri ve cihaz ayarları, yanık riskinin oluşmaması vb.)

4- Lazer Epilasyon Fiyatları (Fiyat & Kalite İlişkisi)

5- Seans Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Olarak özetlenmesi mümkündür.

Eskişehir lazer epilasyon tavsiye

Epilasyonda Hijyen Neden Önemlidir?

Ortak kullanım alanları dahilinde hizmet veren epilasyon merkezlerinde sağlık risklerinin önüne geçilmesi elzemdir. Bu doğrultuda hizmetlerde sağlık/hijyen/sterilizasyona öncelik verilmelidir.

Ortak kullanım alanlarında bulaşıcı hastalıklara karşı periyodik ilaçlamalar yetersiz kalabilmektedir. Bu doğrultuda sedye örtüleri, terlik,  havlu, bone, klozet örtüsü gibi materyaller  tek kullanımlık olmalıdır. İlgili materyallerin değişimi, danışanın gözü önünde seans öncesinde yapılmalıdır. Ayrıca cihaz başlıkları her seans sonrası dezenfekte edilmelidir. Tek kullanımlık materyaller yapı itibariyle kullan at özelliklidir ve tamamen kişiye özgüdür. Kullan at ürünler yıkanarak farklı bir danışanın kullanımına sunulmamalıdır.

Bu bilgilerden hareketle ilgili merkeze tek kullanımlık hangi materyallerin kullanıldığı mutlaka sorulmalıdır.

Tıbbi rahatsızlığı bulunanlar, uygulamanın muhtemel etkileri konusunda mutlaka hekiminden bilgi almalıdır.

En İyi Lazer Epilasyon İçin Neler Gereklidir?

Etkili bir uygulamanın olmazsa olmaz koşulu kaliteli cihazlardır.

Bu bağlamda öncelikle kullanım süresi 2 yılı aşmış yaşlı cihazlar önerilmemektedir.

Sadece ülkemizde kullanılan, Avrupa ve Dünyada kullanılmayan cihazlara ilişkin yorumlar incelenmelidir. Ayrıca kaliteli cihazların yalnızca başlık değişimi ve bakım masrafı, sıradan cihazların fiyatından yüksek olabilmektedir.

Çeşitli merkezlerde kullanılan cihazlar, içerdikleri teknoloji ve dalga boylarına göre farklı kategorilere ayılmaktadır.

İşlem yapılacak cihazın türü veya dalga boyu hakkında ilgili merkezden bilgi alınmalıdır.

Bununla birlikte uygulamaya başlamadan önce danışanlarımıza farklı merkezlerde deneme atışları (demo atış) yaptırarak 15 gün sonra dökülme oranları, işlemin ağrı/acı düzeyi, cihaz, hizmet ve hijyen kalitesini karşılaştırarak karar vermelerini önermekteyiz. 

Lazer Epilasyonda Mesleki Deneyim Önemli Midir?

Lazer epilasyon işlemlerinde bir diğer önemli husus ise seansı uygulayacak olan estetisyenin mesleki deneyimidir. Kaliteli ve ileri teknoloji cihazlar kullanılsa dahi (Buz lazer,  ipl, diode, iğneli epilasyon vb. fark etmeksizin) deneyimsiz ellerde yanlış atış tekniklerinin kullanılması ya da cihaz ayarlarının yanlış yapılması gibi nedenlerle yanık riskinin oluşması, yeterli dökülme oranına ulaşılmaması gibi olumsuz sonuçlar elde edilebilir.

Bununla birlikte gerek danışanın seanslarında sürekliliğin sağlanabilmesi/epilasyon verimliliğinin artırılması gerekse mahremiyet konularında gerekli hassasiyetin gösterilerek danışanın kendini rahat ve konforlu hissedeceği bir seans deneyiminin sunulabilmesi için her seansta sürekli farklı bir estetisyenin işlem yapmasını önermemekteyiz.

Diğer Dikkat Edilmesi Gerekenler

Este Lorien’de sağlık risklerinden ötürü aşağıdaki danışan gruplarına işlem yapılmamaktadır.

 • Hamileler
 • Hormonal Rahatsızlığı Bulunanlar
 • 18 Yaş Altı Kişiler
 • Cilt Hastalığı Bulunanlar
 • Kanser Hastaları

Hali hazırda tıbbi rahatsızlığı bulunan veya geçmiş dönemde belirli rahatsızlıklar geçiren danışanlarımız uygulamaya başlayabilmek için mutlaka hekim onayı almalıdır.

Seans Öncesi ve Sonrasında Neler Yapılmalı / Yapılmamalıdır?

 • Seanstan 2 gün önce kıllar (kol ve yüz bölgesi hariç) jiletlenerek temizlenmelidir. 
 • Yüz bölgesine epilasyon işlemi uygulanacak ise seans öncesinde yüzdeki makyaj temizlenmelidir.
 • Seans sırasında işleme alınan bölge veya bölgeler en az 3 gün boyunca nemlendirilmelidir.
 • Seanstan 1 hafta sonra her banyoda işlem uygulanan bölgeye kese yapılmalıdır.
 • Seansın uygulandığı gün kesinlikle banyo, kese vb. işlem yapılmamalıdır.
 • Kaşıntı olan bölgeler kesinlikle kaşınmamalıdır.
 • İki seans arası dönemde ağda, ip, cımbız gibi kıl köküne müdahale edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Hangi Bölgeleri Kapsar?

Uygulama; tüm vücut, ultra tüm vücut gibi birden fazla talep edilen bölge dâhilinde yapılabileceği gibi yine talep doğrultusunda tek bölge için de gerçekleştirilebilmektedir.

Tüm Vücut (Koltukaltı, Bacak, Özel Bölge)

Yüz Bölgesi (Çene, Dudak Üstü, Favori)

Dudak Üstü

Çene

Favori

Göbek

Göğüs Çevresi

Tüm Kol

Yarım Kol

Koltuk Altı

Sırt

Genital Bölge

Kalça

Bel

Tüm Bacak

Yarım Bacak

Diğer Bölgeler (İletişime geçiniz)

Eskişehir lazer epilasyon tavsiye

Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyon fiyatları konusuna değinmeden önce kadınların tüy alma alışkanlıklarına ilişkin dikkat çekici bazı araştırma bulgularına değinmekte fayda olacağını düşünüyoruz.

 Yapılan araştırmalar göstermektedir ki bir kadın ortalama olarak ömrünün 50-55 senesinde ağda ve tüy dökücü gibi tüy alma uygulamalarını kullanmaktadır. Bu da demek oluyor ki bir kadın hayatında ortalama olarak 1200-1300 saatini ağda ve tüy dökücü işlemlerine ayırmaktadır. Zaman maliyetinin yanı sıra bu işlemler için ortalama 50 bin TL ve üzeri bir maddi harcama oluşmaktadır. Bu yönüyle ele alındığında istenmeyen tüylerin alınmasında modern uygulamaların gerek harcanan zaman gerekse maliyet boyutu ile geleneksel yöntemlere göre çok daha verimli bir seçenek olduğu açıktır.

Ancak bu uygulamalar (geleneksel yöntemlere göre zaman ve maddi açıdan daha avantajlı olsa da) belirli bir maliyete sahip işlemlerdir.

Lazer epilasyon fiyatları ve seans ücretleri konusunda araştırma yapan danışanlarımızın da göreceği gibi, ücretlerin ağda fiyatlarına eşdeğer bir düzeyden başlayarak 8-10 kata kadar artabildiği dikkati çekmektedir.

Eskişehir Lazer Epilasyon Hizmetlerinde Yenilikçi Bir Yaklaşım

Eskişehir lazer epilasyon hizmetlerindeki temel ilkelerimiz, danışanlara konforlu ve etkili bir hizmet deneyimi sunmaktır.

Ankara, İstanbul gibi metropollerdeki hizmet kalitesini Eskişehirli hanımlarla buluşturma misyonu ile yola çıktık. Güzellik Merkezi hizmetleri içerisinde ilklere imza atan yeniliklerle hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz?
 • Seanslarımızda sizler için oluşturduğumuz hijyen prosedürümüz çerçevesinde sedye örtüsünden klozet aparatına kadar tek kullanımlık / kullan at özellikli ve kişiye özel ürünler kullanıyoruz.
 • Kullanım ömrü 2 yılı aşmış, yaşlı ve eski tip cihazlar ile çalışmıyoruz.
 • Butik çalışma prensibimiz gereği, günlük belirli sayıda danışan kabulü ile danışanlarımıza sıra beklemeden ve işlem süresi için gerekli geniş zamanı ayıracak şekilde etkili ve konforlu bir lazer epilasyon deneyimi sunuyoruz.
 • Seans öncesi ve sonrasında kesintisiz uzman desteği sağlıyoruz.
 • Senet ve sözleşme gibi bağlayıcı belgeler olmadan, peşinatsız 6-8 taksite kadar kolay ödeme seçenekleri sunuyoruz.
 • Seanslar tamamlanana dek mevcut danışanlarımıza özel kampanyalarımızı sürekli güncelliyoruz. Seanslar devam ederken kendilerine ek avantajlar sağlamaya devam ediyoruz.

Kısacası Este Lorien ayrıcalığıyla hizmetlerimizi danışanlarımıza eşsiz bir lazer epilasyon deneyimi yaşatmak adına şekillendiriyor ve danışan beklentilerini hizmetlerimizin odak noktası olarak konumlandırıyoruz.

Lazer Epilasyon ile İlgili Nasıl Daha Detaylı Bilgi Alabilirim?

WhatsApp Destek Hattı üzerinden güzellik uzmanımızla canlı iletişime geçerek geniş bir yelpazede sunduğumuz hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca Sizler için hazırladığımız güncel kampanyalardan anında haberdar olmak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sizler için lazer epilasyon tavsiyeleri ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda oluşturduğumuz videomuzu ve hizmetlerimize ilişkin tanıtımlarımızı buradan takip edebilirsiniz.

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?