Beyaz Kıllara Kesin Çözüm İçin İğneli Epilasyon

beyaz kıllara kesin çözümPin
Beyaz kıllara kesin çözüm & İğneli epilasyon beyaz kılları yok eder mi

Beyaz kıllara kesin çözüm iğneli epilasyon işlemi ile mümkün olabilmektedir. Vücudunda yer alan beyaz kıllara kesin çözüm arayan kişilere yönelik hazırladığımız bu içerikte, sizler için lazer epilasyon ile beyaz kıllardan kurtulma işlemlerine alternatif olarak iğneli epilasyonun beyaz kılları yok eden etkilerinden bahsettik.

Bu doğrultuda hangi yöntemlerin en iyi etkiyi sağlayacağı noktasında faydalı bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Beyaz Kıllara Kesin Çözüm Nasıl Sağlanır?

Beyaz kıllardan kurtulma noktasında kişiler lazer epilasyon ve iğneli epilasyon gibi pek çok alternatif çözüm yöntemi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Bu noktada lazer epilasyonun beyaz kılları almada etkili olmadığı ifade edilebilir. Lazer epilasyon işlemi kıl köklerini hedef alarak köklerde tahribat yaratma ve bu bölgede tekrar kıl oluşumunu engelleme prensibi ile çalışan bir yöntemdir.

Bir başka ifade ile bölgeye uygulanan lazer ışınları kılın rengini oluşturan melanin pigmenti tarafından emilir. Böylece ışınlar kıl köklerine etki eder. Beyaz kıllarda melanin pigmentinin olmamasından ötürü lazer epilasyon işlemi için uygunluk durumu oluşmaz.

İğneli Epilasyon Beyaz Kılları Yok Eder Mi?

Beyaz tüylere iğneli epilasyon işleminin etkili bir yöntem olduğu söylenebilir. Beyaz tüyler için iğneli epilasyon işleminde lazer epilasyonda olduğu gibi kıl köküne ışın gönderilmesi söz konusu değildir. Böylece kıl rengine bağlı olmaksızın kıl köklerine steril bir iğne vasıtasıyla girilerek yakma işlemi gerçekleştirilir. İşlem yapılan bölgede yanan kıllar bir cımbız vasıtasıyla çekilerek vücuttan alınır ve bu şekilde işlem tamamlanmış olur. Lazer epilasyona göre iğneli epilasyon işlemi daha fazla acı verici olabilmektedir. Ancak beyaz kılların yok edilmesinde diğer yöntemlere göre oldukça etkilidir.

Bu işlemde her kıl kökü üzerinde tek tek çalışılması gerekmektedir. Kıl köklerine steril bir iğne ile elektrik akımı verilmesi ile her cilt ve kıl tipinde etkili sonuçlar alınabilmesi mümkün olmaktadır.

Beyaz Kıllar İçin İğneli Epilasyon İşlemi

Lazer epilasyon beyaz kıllar için etkili bir işlem değildir. Diode, alexandrite, nd-yag gibi farklı lazer türlerinin kıl köklerine intikal edebilmeleri için melanin pigmenti ile absorbe edilmeleri gerekmektedir. Dolayısı ile melanin pigmenti bulunmayan beyaz tüylere lazer epilasyon ile işlem yapılması verimli olmayacaktır. Bu noktada en etkili çözüm, iğneli epilasyondur. İğneli epilasyon beyaz kılları yok ederek kişilere etkili bir çözüm sağlayabilir.

İğneli epilasyon işlemden sonra işlem yapılan bölgede geçici olarak kızarıklık, şişme, ağrı gibi belirtiler görülebilmektedir. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgenin belirli bir süre suya ve doğrudan güneş ışığına temas etmemesi önem taşımaktadır. Ayrıca güneş kremi kullanılmalıdır.

Lazer Kılları Beyazlatır Mı?

Lazer epilasyon kılları beyazlatmaz. Kıl kökleri tarafından lazer ışınlarının emilimi ile kökler tahrip edilir. Önceki bölümlerde belirtildiği üzere beyaz kıl köklerine lazer ışını intikal etmeyeceği için verim alınmaz. Bununla birlikte koyu, kalın veya ince tüylere uygulanabilen lazer tüyleri beyazlatmamaktadır. Ancak tüylerde incelme görülebilmektedir. Ayrıca özellikle diode lazer epilasyon işlemi yardımı ile vücutta kararma bulunan özel bölge, koltuk altı gibi bölgelerin rengi açılabilmekte ve beyazlatma işlemi yapılabilmektedir. Sözü edilen renk açılması cilt üzerinde olmaktadır ve mevcut kılların beyazlaması söz konusu değildir.

Yazımızda beyaz kıllara kesin çözüm noktasında; iğneli epilasyon beyaz kılları yok eder mi sorusunu detaylı olarak yanıtlamaya çalıştık. Benzeri konularla ilgili güncel bilgilerden anında haberdar olmak için blogumuzu takip edebilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?