Bacak Lazer Epilasyon Uygulamaları

Bacak lazer epilasyon ile alt e/veya üst bacak bölgesinde oluşan tüylenmenin kaynağı genlerle ilgili olurken bu bölgedeki kıllanma yok edilebilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının etkili olduğu bölgeler arasında yer alan bacaklar belirli bir seans süresinin ardından istenilen görüntüye kavuşabilmektedir. Kişilerin kendilerini daha rahat hissetmeleri açısından lazer epilasyon yöntemi tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

bacak lazer epilasyonPin
bacak lazer epilasyon

Bilindiği gibi lazer yöntemi insanların gerçekleştirdiği çeşitli teknolojik araştırmalara bağlı olarak keşfedilmiş bir uygulamadır ve bu metodun asıl kullanım alanı askeri ve endüstriyel maksatladır. Zaman içerisinde yaşanan ilerlemelere bağlı olarak lazer uygulaması tıbbi alanlarda kullanılmaya başlarken günümüzde çeşitli tedavi yöntemlerinde lazerden yararlanıldığı görülmektedir. Vücudun farklı bölgelerine lazer epilasyon yapılabilirken Bacak lazer epilasyon da merak edilen konular arasında bulunmaktadır.

Alt ve Üst Bacak Lazer Epilasyon

Bacaklarda oturma bölgesi olarak adlandırılan kısımlarda kıl batıkları da karşılaşılan problemler arasında yer alır ve bu tür durumların giderilmesinde de lazer epilasyon istenilen etkiyi yakalama gücüne sahiptir.

Bacaklara uygulanacak bir lazer epilasyon ortalama 8 seans içerisinde istenilen etkiyi yakalayabilirken pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyenlerin ilk tercihinde yer alan bir uygulamadır. Bu metot kullanıldığında vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan kıllanmaların yok edilmesi mümkün olurken kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yarayan bir yöntemdir.

Epilasyon nedir denildiğinde akla ilk gelen işlemlerden olan bacakta lazer epilasyon için uygulanma yaşı kadınlarda adet dönemini takiben daha sağlıklıdır. 16 yaşından önce bu tür bir uygulama önerilmemekte ve bu yaş döneminden sonra hormonal açıdan daha etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bacakta lazer epilasyon uygulaması kıl üreten kıl hücrelerinin fonksiyonunu bozmak olurken bu uygulama kadınlar ya da erkekler tarafından tercih edilebilmektedir. Kişilerin vücutlarının çeşitli bölgelerinde oluşan ve istenmeyen bir görsel etki yaratan kıllar klasik yöntemlerle alındığında istenilen sonuçlar elde edilemez.

Geleneksel uygulamaların bazı durumlarda kıllanmada artışa yol açtığı bilinirken kişiler açısından da alerjik reaksiyon yapması ya da ciltte tahribata yol açması mümkün olur. Bundan dolayı da klasik yöntemler yerine yapılan çalışmaların sonucu olarak lazer uygulamaları daha fazla tercih edilir olmuştur.

Gerek erkekler gerekse kadınlarda Lazer epilasyon yapılırken amaç kıl folikülündeki melanin maddesini lazer ışığı aracılığı ile tutmak ve ısıya dönüşen bu enerji ile kıl kökünü tahrip etmektir. Bu sayede istenilen etkili sonuçlara kavuşulur ve pürüzsüz bir cilde sahip olunabilir.

Bacakta Lazer Epilasyon İşleminde Dikkat Edilenler

Bacak lazer epilasyon yapılırken bazı hususların dikkate alınması yapılacak işlemin başarısı açısından önemlidir. Bundan dolayı da ilk dikkat edilmesi gereken cihaz tercihidir. Daha sonra cilt tipi, cilt rengi ve kıl türü güzellik merkezi uzmanı tarafından tespit edilir.

Epilasyonun yapılacağı kişinin cinsiyeti de önemli bir ayrıntı olurken bu özellikler dikkate alınarak uygulanacak yöntem tercih edilir ve işlemin yapılacağı seans sayısı ve süresi belirlenir.

Bacaklara Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Bacaklara lazer epilasyon yapılmadan önceki bir aylık süre içerisinde kıllar hiçbir işlem yapılmak sureti ile alınmamalıdır. Cildin güneşe maruz kalması da epilasyon öncesi istenmeyen bir durumdur ve aynı şekilde solaryum işlemi de önerilmemektedir. Kişinin kullandığı herhangi bir ilaç varsa ya da bir tedavi uygulanıyorsa bu durumun epilasyonu yapacak olan uzmana bildirilmesi gerekir.

Bacaklara Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Uygulamanın ardından bölgede buz uygulaması yapılabilmektedir bu sayede kızarıklık oluşması engellenir. Ciltte oluşacak etkiye bağlı olarak uygulama yapılacak bölgede nemlendirme işlemi yapılır ve bunun için nemlendirici ürünler tercih edilir. Bacak bölgesinde 24 saatlik süre boyunca sıcak su gibi temaslar olmamalıdır. Epilasyonun ardından ayrıca terleme önerilmeyen bir durumdur. Güneşin etkilerinden ve solaryumdan da bir süre uzak kalmak epilasyon sonrası için de geçerli olan bir durumdur.

Lazer epilasyonda tercih edilen bir başka bölge olan yüz lazer epilasyon uygulamaları için https://www.estelorien.com.tr/yuz-lazer-nasil-yapilir/ içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca Eskişehir lazer epilasyon hizmetimiz hakkında bilgi almak için uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamalarına ilişkin merak edilen pek çok konulara değindiğimiz ve sürekli güncellenen blog sayfamızı takip edebilirsiniz. Este Lorien Lazer Epilasyon Merkezi olarak sağlıklı ve mutlu günler temenni ederiz.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?