Bacak Lazer Epilasyon

Bacak Lazer Epilasyon

Lazer yöntemi insanların gerçekleştirdiği çeşitli teknolojik araştırmalara bağlı olarak keşfedilmiş bir uygulamadır ve bu metodun asıl kullanım alanı askeri ve endüstriyel maksatladır. Zaman içerisinde yaşanan ilerlemelere bağlı olarak lazer uygulaması farklı alanlarda kullanılmaya başlarken günümüzde sıklıkla epilasyon yöntemi olarak da lazerden yararlanıldığı görülmektedir. Vücudun farklı bölgelerine lazer epilasyon yapılabilirken gerek erkek gerekse kadın bacak lazer epilasyon kapsamında tüm bacak ve üst bacak lazer epilasyon konuları ve bacak epilasyon fiyatları da merak edilen hususlar arasında yer alır.

Lazer uygulaması kıl üreten kıl hücrelerinin fonksiyonunu bozmak olurken bu uygulama kadınlar ya da erkekler tarafından tercih edilebilmektedir. Kişilerin vücutlarının çeşitli bölgelerinde oluşan ve istenmeyen bir görsel etki yaratan kıllar klasik yöntemlerle alındığında istenilen sonuçlar elde edilemez.

Geleneksel uygulamaların bazı durumlarda kıllanmada artışa yol açtığı bilinirken kişiler açısından da alerjik reaksiyon yapması ya da ciltte tahribata yol açması mümkün olur. Bundan dolayı da klasik yöntemler yerine yapılan çalışmaların sonucu olarak lazer uygulamaları daha fazla tercih edilir olmuştur.

Bacak lazer epilasyonu yapılırken amaç kıl folikülündeki melanin maddesini lazer ışığı aracılığı ile tutmak ve ısıya dönüşen bu enerji ile kıl kökünü tahrip etmektir. Bu sayede istenilen etkili sonuçlara kavuşulur ve pürüzsüz bir cilde sahip olunabilir.

bacak epilasyon fiyatları

Tüm Bacak & Alt ve Üst Bacak Epilasyon Uygulamaları ve Fiyatları

Lazer epilasyon yapılırken bazı hususların dikkate alınması yapılacak işlemin başarısı açısından önemlidir. Bundan dolayı da ilk dikkat edilmesi gereken cihaz tercihidir. Daha sonra cilt tipi, cilt rengi ve kıl türü tespit edilir.

Epilasyonun yapılacağı kişinin cinsiyeti de önemli bir ayrıntı olurken bu özellikler dikkate alınarak uygulanacak yöntem tercih edilir ve işlemin yapılacağı seans sayısı ve süresi belirlenir. Bu çerçevede erkek ve kadın bacak lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

  • Bacak lazer epilasyon yapılmadan önce kıllar kökten alınmamalıdır.
  • Cildin güneşe maruz kalması da epilasyon öncesi istenmeyen bir durumdur ve aynı şekilde solaryum işlemi de önerilmemektedir.
  • Bacak epilasyon uygulamasının ardından bölgede buz uygulaması yapılabilmektedir bu sayede kızarıklık oluşması engellenir.
  • Ciltte oluşacak etkiye bağlı olarak uygulama yapılacak bölgede nemlendirme işlemi yapılır ve bunun için nemlendirici ürünler tercih edilebilir.
  • Uygulamanın gerçekleştiği bölgede 24 saatlik süre boyunca sıcak su gibi temaslar olmamalıdır.
  • Epilasyonun ardından ayrıca terleme önerilmeyen bir durumdur.
  • Güneşin etkilerinden ve solaryumdan da bir süre uzak kalmak epilasyon sonrası için de geçerli olan bir durumdur.

Detaylı bilgi için lazer epilasyon öncesi hazırlık yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bacak Lazer Epilasyonu İşlem Detayları

Bacak bölgesinde oluşan tüylenmenin kaynağı genlerle ilgili olurken bu bölgedeki kıllanma lazer epilasyonla yok edilebilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının etkili olduğu bölgeler arasında yer alan bacaklar belirli bir seans süresinin ardından istenilen görüntüye kavuşabilmektedir. Kişilerin kendilerini daha rahat hissetmeleri açısından lazer epilasyon yöntemi tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

Bacaklarda oturma bölgesi olarak adlandırılan kısımlarda kıl batıkları da karşılaşılan problemler arasında yer alır ve bu tür durumların giderilmesinde de lazer epilasyon istenilen etkiyi yakalama gücüne sahiptir.

Bu bölgeye uygulanacak bir epilasyon 6 seans içerisinde istenilen etkiyi yakalayabilirken pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyenlerin ilk tercihinde yer alan bir uygulamadır. Bu metot kullanıldığında vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan kıllanmaların yok edilmesi mümkün olurken kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yarayan bir yöntemdir.

Lazer epilasyon için uygulanma yaşı kadınlarda adet dönemini takiben daha sağlıklıdır. 16 yaşından önce bu tür bir uygulama önerilmemekte ve bu yaş döneminden sonra hormonal açıdan daha etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamaları bölgesel olarak yapılabileceği gibi birden fazla bölgeyi içeren paketler dahilinde de uygulanabilmektedir. Birden fazla bölgeye ilişkin uygulamalar hakkında bilgi almak için tüm vücut lazer epilasyon hangi bölgeleri kapsar? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun
1
Uzmanımıza Sorun
Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?