Yüz Lazer Nasıl Yapılır ve Kaç Seansta Biter?

yüz lazer nasıl yapılırPin
Yüz lazer nasıl yapılır

Yüz lazeri günümüzde yaygın olarak kullanılan uygulamalar arasında yer alan ve vücutta kıl üretimini sağlayan kök hücrelerin fonksiyonunu bozarak istenmeyen tüy oluşumu engellenmeye çalışan bir yöntemdir. Lazer epilasyon uygulaması vücudun yüz bölgesi dahil olmak üzere çeşitli bölgelerinde uygulanabilen bir işlemdir. İçeriğimizde yüz lazeri kaç seansta biter, yüz lazer epilasyon nasıl yapılır ve yüzdeki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma gibi konularda bilinmesi gereken bazı detayları bulabilirsiniz. Yüz lazer uygulamalarına geçmeden önce epilasyon nedir yazımızı https://www.estelorien.com.tr/epilasyon-nedir/ buradan okumanızı öneririz.

Yüz Lazer Nasıl Yapılır?

Yüz lazer epilasyonu; diğer bölgelerde olduğu gibi kıl folikülündeki melanin maddesinin lazer ışığı ile tutulması ve ısıya dönüştürülerek ortaya çıkacak olan ısı enerjisi ile kıl folikülünün tahrip edilmesi yöntemidir.

Yüz lazer konusunda uzmanlığı olan kişiler tarafından gerçekleştirilen işlemlerde öncelikle cilt tipi, kıl yapısı ya da uygulanacak bölge dikkatli bir ön incelemeden geçirilir. Bu aşamanın tamamlanmasının ardından da kullanılacak yöntem ve cihazlar belirlenir. Daha sonra gerekli seans sayısı ve seans aralıkları için planlama oluşturularak yüz lazer seansları gerçekleştirilir.

Yüz bölgesi lazer epilasyon işlemi yapılabilecek alanlar arasında yer almaktadır ve yüz lazer işleminde, bölgede yer alan kılların yok edilmesi için gerekli olan sürenin diğer pek çok bölgeye göre oldukça kısa olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Yüz lazer epilasyon işleminde yaklaşık olarak 10 dakikalık bir zaman dilimi yeterli olmaktadır.

Lazer epilasyonu uygulanacak bölgeye bağlı olarak kıl uzunlukları değişkenlik gösterir. Bundan dolayı da uygulanacak lazerin etkinliğinde farklılık olması normal ve doğal bir sonuç olarak görülebilir.

Yüz Kılları Lazerle Biter Mi?

Lazer epilasyon yüz bölgesinde etkili bir yöntemdir. Yüz lazer epilasyonu yapılacağı zaman kişinin cilt yapısı ile uyumlu cihazlar kullanılır ve özel atış ve derecelendirme yöntemlerinden yararlanılır. Kıl kökünün kalınlığı ve yapısı bu uygulama sırasında dikkate alınır ve cildin hassasiyetine bağlı olarak kullanılacak metot tercih edilir.

Yüz Tüyleri İçin Hangi Lazer Etkilidir?

Farklı vücut bölgelerine farklı lazer yöntemlerinin etkili olabileceği ifade edilebilir, yüz tüyleri için diode lazer en etkili yöntemlerden biridir. Diode lazerler yüz bölgesinde ayva tüyü formunda olmayan ince veya kalın kıllarda verimli olabilmektedir.

Yüz Lazeri Kaç Seansta Biter?

Yüze uygulanacak lazer epilasyon seanslarının sayısı kişinin cilt yapısı, kıl köklerinin durumu ve tüylenmenin etkisine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra genellikle yüz lazer epilasyon işleminde ortalama olarak 6-8 seans aralığı yüz bölgesi epilasyon sürecinin bitmesi için yeterli olmaktadır.

Ayrıca kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bikini bölgesi lazer epilasyon seans sayısına ilişkin yazımıza https://www.estelorien.com.tr/bikini-bolgesi-lazer-epilasyon-kac-seans/ göz atabilirsiniz. Bununla birlikte diğer vücut bölgelerini de ele aldığımız 8 lazer kaç ay sürer konulu yazımızı da buradan https://www.estelorien.com.tr/8-seans-lazer-kac-ay-surer/  inceleyebilirsiniz.

Lazerde Bıyık Ne Zaman Dökülür?

Vücudun farklı noktalarında yer alan kılların yok edilebilmesi tek bir seansta mümkün olmadığından bu tür uygulamalar için belirli bir zaman aralığı gerekir. Uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliği ve buradaki kılların yapısı seans adedi ve süresinde belirleyici bir etkendir. Ortalama olarak bıyık bölgesinde 2-3 haftada dökülme başlar, tüylerin dökülme süreci kendiliğinden gerçekleşir. Bu noktada dökülme için kişinin herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur.

Bayanlarda Yüz Tüylerinden Kurtulma

Kadınlarda yüz tüylerinden kurtulma noktasında diode lazer, iğneli epilasyon gibi farklı yöntemler tercih edilebilmektedir.

Gerek iğneli epilasyon gerekse lazer epilasyon kalıcı ve sağlıklı bir yöntemlerdir. Bundan dolayı da sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alırlar.

Yüzdeki Tüylerden Kalıcı Olarak Kurtulma Yöntemleri

Kadın ya da erkek herkeste uygulanabilme özelliğine sahip olması nedeni ile de tercih edilen uygulamalar arasında olan lazer epilasyon vücudun çeşitli bölgeleri için uygun olabilmektedir. Yüzdeki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma konusunda da lazer epilasyon etkilidir. Ayrıca buradan https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon-kac-yil-etkili/ lazer epilasyon kaç yıl etkili yazımıza göz atabilirsiniz.

Yüzdeki Tüyler İçin Kesin Çözüm

Vücutta yer alan ve görsel açıdan istenmeyen bir etkiye sahip olan tüyler kadın veya erkeklerde estetik bazı kaygılar yaratabilir. Aşırı tüylenme durumu kişilerde birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sorundur. Problemin ortaya çıkmasında; hormonal nedenler, ilaç kullanımına bağlı sebepler etkili olabilir.

Lazer epilasyonu yapılacağı zaman profesyonel güzellik hizmeti almak sağlık açısından oldukça önemli bir konudur. Bunun yanı sıra operasyonun başarılı olmasında etkili olacak unsurlar vardır ve bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Uygulama yapılacak olan kişinin cinsiyeti
  • Kişinin kıl rengi ve cinsi
  • Kişinin cilt tonu
  • Kullanılacak cihazlar

Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla araştırılan yüzdeki tüyler için kesin çözüm, iğneli epilasyon ve lazer epilasyon işlemleriyle mümkün olabilmektedir. Ayrıca iğneli epilasyonun etkilerini anlattığımız beyaz kıllara kesin çözüm  https://www.estelorien.com.tr/beyaz-killara-kesin-cozum/ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yüz İğneli Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Yüz lazer epilasyona alternatif olarak yapılabilecek yüz iğneli epilasyon genellikle 4 ile 8 seans arasında sonuç verebilmektedir.

Kıl tipi, kıl yoğunluğu, yaş ve cinsiyet gibi çeşitli faktörlere göre yüz iğneli epilasyon seans sayısı değişiklik gösterebilmektedir.

Yüzdeki Tüyleri Almak Zararlı Mı?

Vücutta oluşan tüylerden kurtulmak için birçok yöntem kullanılabilirken bunlar arasında cımbız, ağda, jilet kullanımı en sık karşılaşılan uygulamalar arasındadır. Bu metotlar kullanıldığında geçici olarak çözüm üretmek mümkündür ve daha sonra tüylenmenin artması da söz konusu olabilmektedir. Lazer epilasyonda da kıl formunda olmayan ayva tüylerine işlem yapılması durumunda tüylerin çoğalması mümkün olabilmektedir. Dolayısıyla ayva tüyleri üzerinde işlem yapılmasından kaçınılması önerilmektedir.

Lazer Ayva Tüyleri Çoğaltır Mı?

Vücutta oluşan tüylerden kurtulmak için birçok yöntem kullanılabilirken bunlar arasında cımbız, ağda, jilet kullanımı en sık karşılaşılan uygulamalar arasındadır. Bu metotlar kullanıldığında geçici olarak çözüm üretmek mümkündür ve daha sonra tüylenmenin artması da söz konusu olabilmektedir. Lazer epilasyonda da kıl formunda olmayan ayva tüylerine işlem yapılması durumunda tüylerin çoğalması mümkün olabilmektedir. Dolayısıyla ayva tüyleri üzerinde işlem yapılmasından kaçınılması önerilmektedir.

Yüze Lazer Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer epilasyon yapılacağı zaman bazı konulara daha dikkatli yaklaşılması gerekir. Yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgi sahibi olunduğunda da bu tür bir uygulamadan daha etkili sonuç almak mümkündür.

Yüze lazer epilasyon yaptırdıktan sonra tüylerin cımbız, ağda gibi herhangi bir yöntemle alınmaması, bir gün süre ile yüzün suyla temas etmemesi, doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması, 7 gün boyunca kese yapılmaması konularına dikkat edilmelidir. Bu konuda https://www.estelorien.com.tr/her-lazer-oncesi-jilet-sart-mi/ içeriğimizi incelemenizi öneririz.

Bu noktada yüz lazer ve Eskişehir lazer hizmetleri hakkında yüz yüze bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?