Her Lazer Öncesi Jilet Şart Mı & Tıraş Makinesi Mi Daha İyi

her lazer öncesi jilet şart mıPin
Her lazer öncesi jilet şart mı

Her lazer öncesi jilet yardımıyla kıllara kısaltma işlemi uygulanması önerilmektedir. İçeriğimizde kullanıcıların sıklıkla merak ettikleri her lazer öncesi jilet şart mı ve lazer öncesi jilet mi tıraş makinesi mi kullanılır sorularını ayrıntılı olarak cevaplandırdık.

Bir çoğumuzun bildiği üzere lazer epilasyon, kıldaki melanin pigmentlerinin lazer ışınlarını emerek absorbe etmesi ve bu yolla kıl köklerinin tahrip edilerek tekrar kıl oluşumunun önüne geçilmesi süreçlerini kapsayan bir işlemdir. Dolayısıyla lazer epilasyon işlemi esnasında uygulanan lazer ışınlarının kıl köküne ulaşması gerekmektedir. Bu sebeple lazer öncesi süreçte ortalama 1 aylık zaman zarfı içerisinde ağda, cımbız gibi kılları kökünden almaya yönelik depilasyon işlemlerinden kaçınılması elzemdir.

Her Lazer Öncesi Jilet Şart Mı

Lazer öncesi kılları kökten alacak bir yöntem uygulandıktan sonra seansa girilirse, lazer ışınlarının kıl köklerine ulaşması mümkün olmayacak ve lazer epilasyon seansı verimli geçmeyecektir. Dolayısıyla epilasyon işleminin verimliliği için lazer epilasyon seansına hazırlanırken kılların boyunun 1 ile 2 mm arasında olacak şekilde her lazer öncesi jilet kullanılması şarttır.

Tüyleri kökünden almayan bir diğer yöntem olan tıraş makinesi de kısaltma işlemi için jilet yerine kullanılabilir.

Lazer Öncesi Jilet Mi Tıraş Makinesi Mi

Lazer öncesi jilet veya tıraş makinesi kullanımında her iki yöntemde de tüyler kökünden alınarak vücuttan uzaklaştırılmadığı için jilet veya tıraş makinesi kişinin tercihine göre kullanılabilir. Eğer lazer öncesi jilet yerine tıraş makinesi kullanılacaksa kılı epilasyon için uygun uzunlukta kısaltacak şekilde bir ayar yapılması gerekmektedir.

Burada önemli husus, ağda, cımbız gibi tüylerin kökünden alınarak uygulanan işlemlerden uzak durulmasıdır. Eğer lazer epilasyon ilk seans öncesinde tüyleri kökünden alan bir işlem uygulandı ise 1 ay beklemek ve bu süre dolduktan sonra lazer epilasyon ilk seansına başlamak gerekir.

Lazer Öncesi Jilet Nasıl Yapılır

Lazer öncesi jilet ile kısaltma işlemi, seanstan önce 1-3 gün içerisinde yapılabilir. Böylelikle seans esnasında tüyler, lazer epilasyon işlemi için ideal seviye olan 1-2 mm uzunluğunda olacaktır. Diode lazer, alexandrite lazer veya nd yag lazer işlem türlerinde jilet ile kısaltma uygulamaları önerilmektedir.

Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Jilet Uygulaması

Lazer epilasyon 1. seans sonrasında 2. Seans zamanı gelene dek herhangi bir tüy alma işlemi yapılmaz. 2. Seans zamanından 1-3 gün önce jilet veya tıraş makinesi ile tüyler alınır. Devam eden seanslarda da lazer sonrası jilet işlemi bu periyotta devam ettirilir.

Lazer Epilasyon Seans Aralarında Jilet

Lazer epilasyon seans aralarında jilet uygulaması yapılmaz. Lazer günü gelmeden bir ila üç gün öncesinde jilet yapılabilir. Lazer epilasyon seans aralarında jilet yapıldığı takdirde epilasyon işleminin veriminde düşüş gözlenebilir, dolayısıyla Este Lorien olarak lazer seans arası jilet ve tüy kısaltma işlemi önerilmez.

Lazer Kontrol Seansı Öncesi Jilet İşlemi

Lazer kontrol seansı, bir önceki seansta işlem görmeyen veya atlanmış olan tüylere yönelik tekrar işlem yapmak için gerçekleştirilmektedir. Eğer ilgili lazer epilasyon merkezi, kontrol seansı öngördüyse lazer kontrol seansı öncesi jilet işlemi yapılmaz ve tüy alma işlemi yapılmadan seansa gidilir. Merkezde görevli ilgili uygulayıcı uzman önceki seans işlem yapılmayan tüyleri tespit ederek jilet işlemini seans öncesinde yapar ve ardından lazer kontrol seansı gerçekleştirilir.

Lazer Epilasyon 2 Seans Jilet Yapılır Mı

Lazer epilasyon 2. seans işlemine girmeden önce de ilk seans öncesinde olduğu gibi jiletleme yapılarak seansa girilir. Lazer günü gelmeden jilet (Üç gün öncesine kadar) yapılmaz. 3., 4., 5. Ve devam eden seansların tamamında jilet işlemi yukarıda belirtildiği şekil ve periyotlarda yapılarak süreç sonlanana kadar devam ettirilir.

Lazer Epilasyon Bittikten Sonra Jilet İşlemi

Lazer epilasyon bittikten sonra kalan ufak tüyler yine kökten alınmaz, jilet ile kısaltılabilir. Bu süreçte  lazer epilasyon bittikten sonra yıllık veya iki yılda bir olacak şekilde periyodik genel tarama seansı önerilmektedir. Bu süreçte. Konu ile ilişkili olarak lazer epilasyon kaç yıl etkili başlıklı yazımızı inceleyerek faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

Son olarak içeriğimizi sonuna kadar okuyarak zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımızda, her lazer öncesi jilet şart mı, lazer öncesi jilet mi tıraş makinesi mi konularıyla ilgili faydalı bilgileri sizlere sunduk. Lazer epilasyon işlemleriyle ilgili her türlü sorularınıza ilişkin yanıtları güncel bloğumuzu takip ederek veya uzmanımızla iletişime geçerek alabilirsiniz. Ayrıca lazer epilasyon kaç yıl etkili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?