Lazer Epilasyon Kaç Yıl Etkili Olması Beklenir

lazer epilasyon kaç yıl etkiliPin
Lazer epilasyon kaç yıl etkili

Lazer epilasyon uygulamalarında kişinin istenmeyen tüylerinden uzun yıllar hatta ömür boyu etkili ve ortalama %80-90 oranında kalıcı olarak kurtulması hedeflenir. Ancak lazer epilasyonun kaç yıl etkili olacağı kişiden kişiye, uygulama tipine, cihaz türüne, lazer epilasyon hizmeti sonrası yıllarda hormonal durum değişimine, sağlık durumundaki değişime bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Konu bu çerçeveden ele alındığında lazer epilasyon kaç yıl etkili sorusunun yanıtı yukarıda belirtilen çeşitli faktörlerle birlikte ele alınmalıdır.

Lazer Epilasyon Kaç Yıl Etkili Olacağı Nelere Bağlıdır

Maksimum kalıcılık etkisi göz önüne alınarak lazer epilasyon kaç yıl etkili olacağına yönelik hedef ve beklenen durumlar aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi özetlenebilir.

İşlemHedeflenen Süre (Kaç Yıl Etkili)Maksimum Etki Önerilen Tarama Seansı
Lazer EpilasyonÖmür Boyu1-2 Yılda Bir Tek Seans
Tablo: Lazer epilasyon kaç yıl etkili

Lazer epilasyon işleminin yıllar boyu / ömür boyu etkili olması hedeflenmektedir. Keza bu noktada lazer epilasyon işleminin kaç yıl etkili olacağına ilişkin belirli nüanslardan bahsetmekte fayda vardır.

Aşağıdaki koşullar sağlandığında lazer epilasyon yıllar boyu etkili bir yöntem olarak adlandırılabilir.

  • Kişinin seanslarına düzenli olarak devam etmesi ve ilgili seansı zamanında alması
  • Cilt ve kıl tipinin lazer epilasyon işlemi için uygun olması
  • Kişinin lazer epilasyon seanslarından önce ve sonra dikkat etmesi gereken kurallara tam olarak riayet etmesi
  • Uygun cihaz tipinin kullanımı
  • Uygun enerji düzeyinin kullanımı
  • Uygulayıcı tarafından seanslara gereken sürenin ayrılması
  • Epilasyon sonrası süreçte kişinin hormonal durumunun işlem etkilerini ortadan kaldıracak düzeyde değişiklik göstermemesi
  • Yine epilasyon sonrası süreçte kişinin sağlık durumunun uygulanan işlemin etkilerini ortadan kaldıracak düzeyde değişiklik göstermemesi

Gibi çeşitli faktörler sıralanabilir.

Ayrıca koltuk altı, alt bacak gibi bölgelerde epilasyon verimi genelde daha hızlı iken kol bölgesi ve bikini bölgesinde nispeten daha geç verim alınabilmektedir.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü

Lazer epilasyon etkisi %100 olmasa da %80 ve üzeri sonuçlar hedeflenerek bu seviyede dökülmeler elde edilebilir. Bu noktada kişilerin en sık sordukları lazer epilasyon sonuçları kalıcı mı sorusunu ele almakta fayda vardır. Seanslar ve lazer epilasyon hizmeti tamamlandıktan sonra elde edilen dökülmenin kalıcı olması beklenir. Ancak önceki bölümde ifade edilen faktörlerden bir veya birkaçının gerçekleşmesi durumunda belirli bir süre sonra dökülen tüylerin bir kısmı geri gelebilir veya tüylerin bir kısmında dökülme yerine incelme gözlemlenebilir.

Lazer epilasyon seanslarının tamamlanmasının ardından dökülen tüyler tekrar çıkmasa dahi yılda bir veya 2 yılda bir tarama seansı alarak ömür boyu kalıcı epilasyon konforu sağlanabilir. Böylece lazer epilasyon kaç yıl etkili olacağı konusu tarama seansları ile pekiştirilerek kalıcılık etkisi maksimum düzeye çıkarılmış olacaktır.

Lazer Epilasyon İlk Seans Sonrası Dökülen Kıllar Tekrar Çıkar Mı

Kıl evresi dikkate alındığında her seansta ortalama %20 dökülme beklenir ve 6-8 seans sonunda %80 ve üzeri dökülme hedeflenir.  Dolayısıyla seans sonunda dökülen kılların tekrar çıkması beklenmez. İlk seans sonrası dökülen kılların tekrar çıkması durumunda güzellik salonu ve uygulayıcı uzmanları bilgilendirerek gerekli görülmesi durumunda ara seans veya kontrol seansları yapılabilmektedir.

Sonuç olarak lazer epilasyon kaç yıl etkili olacağı konusunda hedef ömür boyu konforlu bir deneyim sunulması yönündedir. Lazer epilasyon seansları tamamlandıktan sonra ortalama 1-2 yılda bir tarama seansları ile işlemin verimi artırılabilmektedir.  İçeriğimizde yıl bazında lazer epilasyon etki süresi konusunda detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Bölgesel epilasyon işlemleri ile ilgili bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?