Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter

bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biterPin
Bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter

Ortalama olarak bikini bölgesi lazer epilasyon 8 seansta biter. Bununla birlikte işlem yapılan bölgenin (bikini bölgesi, özel bölge, genital bölge olarak da adlandırılır) gün içerisinde nemli olması gibi hususlar neticesinde bu süreç 10 seans ve üzerine de çıkabilmektedir.

Bu kapsamda özel bölge lazer kaç seansta biter konusuna etki eden diğer etmenleri de yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter (Genital, Özel Bölge)

Özel bölge lazer bir diğer ifade ile genital bölge lazer ortalama 8-10 seansta biter. Bu noktada işlem yaptıran kişinin daha önce lazer epilasyon hizmeti alıp almadığı, yaşı ve cinsiyeti, işlem yapılacak bölgedeki kıl tipi ve hormonal düzeyi gibi çeşitli faktörler bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter konusuna etki edebilmektedir.

Özel bölge lazer epilasyon hizmeti almadan önce mutlaka epilasyon hizmeti aldığınız merkez ile görüşerek işlem yapılacak bölgenin kaç seansta bitebileceği konularında bilgi almanız önerilir. Genellikle bikini bölgesi lazer epilasyon 8-10 seansta biter. Lazerde bikini bölgesi ortalama olarak 12-20 aylık (360-600 gün) bir süreci kapsayabilmektedir. Gerekli durumlarda ve ihtiyaç halinde ek seanslar ilave edilerek süreç bir miktar daha uzayabilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise seanslara düzenli olarak devam edilmesidir. Seans aralarının gereğinden fazla uzatılması veya bu süreye etki edecek çeşitli aksamalar genital bölge lazer işleminden alınacak verimi olumsuz etkilemektedir.

Bikini Bölgesi Lazer Kaç Dakika Sürer

Ortalama olarak bikini bölgesi lazer 5-25 dakika sürer.

Bölge Kaç Dakika SürerKaç Seansta BiterKaç Ay SürerKaç Gün Sürerİki Seans Arası Süre
Bikini Bölgesi Lazer5-25 dakika sürer (1 seans)8-10 seansta biter12-20 ay sürer30-600 gün sürer5-8 hafta
Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Dakika Sürer & Kaç Seansta Biter

Özel bölge lazer işleminde uygulama bölgesinin diğer bölgelere göre küçük olması sebebiyle işlem süresi de görece olarak kısa olarak ifade edilebilir. Bikini bölgesi lazer işleminin süresi, kaçıncı seansın yapıldığı, kullanılan lazer epilasyon cihazı türü, özel bölgedeki kıl yoğunluğu, genital bölge kıl tipi, bölgenin yüzey genişliği gibi çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Bikini Bölgesi Neresidir

Bikini bölgesi kadınlarda iki bacak arasında yer alan kasık bölgesi, genital bölge ve makat kısımlarının dahil olduğu bölgeye verilen isimdir. Epilasyon ve güzellik hizmetlerinde de bikini bölgesi aynı kısımları kapsamaktadır. Bikini bölgesi lazer epilasyon uygulamalarında iki seans arasında ortalama olarak 5-8 haftalık aralık bırakılır. Bu kapsamda bikini bölgesi lazer epilasyon işlemlerinde iki seans arası süre, ilk seanslarda genellikle daha kısa ile devam eden seanslarda giderek açılan (artan) bir seyir izlemektedir. Örneğin ilk iki seans arası süre ortalama 5-6 haftalık bir süreci kapsarken son iki seans arası süre 7-8 haftaya (gerekil durumlarda 12 haftaya kadar) uzayabilmektedir.

Bikini Bölgesi Ne İle Alınır

Bikini bölgesinde ağda, tüy dökücü kremler, jilet gibi geçici tüy alma yöntemleri uygulanabilir. Bu tür yöntemlere depilasyon adı verilir. Ancak kalıcı çözüm için bikini bölgesi neyle alınır denildiğinde cevap şüphesiz lazer epilasyon olmalıdır. Bikini bölgesi lazer epilasyon ile alındığında diğer geçici tüy alma yöntemlerine göre zaman, maliyet gibi pek çok açıdan avantaj sağlanması mümkünüdür.

Bikini Bölgesindeki Kılları Almazsak Ne Olur

Bikini bölgesindeki kılların düzenli olarak alınmaması durumunda öncelikle sağlık ve hijyen noktasında olumsuz durumların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bununla birlikte viral ve idrar yolu enfeksiyonları gibi çeşitli riskler ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple depilasyon yöntemleri ile bikini bölgesindeki kılların düzenli olarak alınması, genital bölge temizliği konusuna maksimum özen gösterilmesi ve kişinin tercihine bağlı olarak lazer epilasyon ile kalıcı çözüm sağlanarak bu bölgedeki istenmeyen tüylerin uzaklaştırılması önemlidir.

Yazımızda bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter, özel bölge lazer seans sayısı gibi kullanıcıların merak ettiği konulara değinerek sizler faydalı bilgiler sağlamaya çalıştık. Konuyla ilişkili olarak oluşturduğumuz 8 seans lazer kaç ay sürer ve iğneli epilasyon beyaz kılları yok eder mi yazılarımıza da göz gezdirmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?