Epilasyon Sürecinde 8 Seans Lazer Kaç Ay Sürer

8 seans lazer kaç ay sürerPin
8 seans lazer kaç ay sürer

Genel olarak 8 seans lazer 12-16 ay (360-480 gün) sürebilmektedir. Lazer epilasyonda 8 seanslık süreçler işlem yapılacak bölgeye göre değişebilmekle birlikte genelde seans sayısı açısından ideal olarak kabul edilmektedir. İçeriğimizde seans sayılarına göre (6 seans, 8 seans, 10 seans, 12 seans) lazer kaç ay sürer konularında faydalı bilgilere yer verdik.

Ayrıca farklı bölgelere göre; yüz lazer, koltuk altı lazer ve tüm vücut lazer kaç ayda biter gibi konulara ilişkin bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

12, 10 ve 8 Seans Lazer Kaç Ay Sürer

Seans sayısına göre lazerin kaç ay süreceği konusu, işlem yapılacak bölge, kullanılan cihaz türü ve kişinin cinsiyet, yaş, hormonal durum, cilt ve kıl tipi gibi farklı özelliklerine göre değişebilmektedir. Ancak normal şartlarda genel olarak seans sayısı ve kaç ay süreceği konusunda beklenen ortalama süreler aşağıdaki tablodaki gibi ifade edilebilir. Farklı merkezlerde farklı süreler gerçekleşebilir.

Seans SayısıKaç Ay Sürer (Ortalama Beklenen Süre)
4 Seans Lazer6 ay sürer. (180 gün)
6 Seans Lazer10 ay sürer. (300 gün)
8 Seans Lazer12-16 ay sürer. (360-480 gün)
10 Seans Lazer18-20 ay sürer (540-600 gün)
12 Seans Lazer20 ay üzeri sürer. (600 + gün)
Tablo: 8 Seans Lazer Kaç Ay Sürer

Lazer Kaç Ayda Biter

Lazer epilasyonda seans aralıkları genellikle seanslar ilerledikçe tüylerin uzama sürecinin yavaşlaması ve bölgedeki kıl yoğunluğunun azalması ile iki seans arasındaki süre açılarak devam etmektedir. Örneğin lazer epilasyon sürecinde ilk iki seansın arası 4-5 hafta gibi bir süreyi kapsayabilirken 7. ve 8. seansların arası 9-12 hafta gibi sürelere çıkabilmektedir. Önceki bölümde ifade edilen faktörler doğrultusunda ortalama süreler farklı merkezlerde değişiklik gösterebilmektedir.

LazerKaç Ayda Biter (Ortalama Süre)
Tüm vücut lazer12-16 ayda biter.
Koltuk altı lazer8-10 ayda biter.
Yüz lazer8-12 ayda biter.
Özel bölge lazer (Genital, bikini)12-16 ayda biter.
Kol lazer14-16 ayda biter.
Bacak lazer12-16 ayda biter.
Tablo: Tüm Vücut Lazer Kaç Ayda Biter

Tablo açıklamasına ilişkin detayları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Tüm Vücut Lazer Kaç Ayda Biter

Genel olarak ifade etmek gerekirse tüm vücut lazer 12-16 ayda bitebilir. Gerekli durumda seans sayılarının artması ile birlikte sürecin bir miktar daha uzaması mümkündür. Genellikle güzellik merkezi hizmetleri kapsamında tüm vücut lazer epilasyon; koltuk altı, alt ve üst bacak bölgeleri ve özel bölgeyi kapsamaktadır. Kimi merkezlerde tüm vücut lazer epilasyon işlemlerine alt ve üst kol bölgesi de dahil edilebilmektedir. Hizmet almadan önce tüm vücut lazer bölgeleri kapsamını merkezinizden öğrenebilirsiniz.

Koltuk Altı Lazer Kaç Ayda Biter

Lazer epilasyon işlemlerinde kıl ve cilt tipinin epilasyon için uygun olması durumunda genellikle en verimli sonuçların alınabildiği bölgelerden biri koltuk altı bölgesidir. Dolayısıyla ortalama olarak koltuk altı bölgesinde 6 seanslık bir süreç genellikle verimli bir epilasyon için yeterli olabilmektedir. Bu doğrultuda genellikle koltuk altı lazer 10 ayda bitebilir.

Yüz Lazer Kaç Ayda Biter

Yüz lazer epilasyon işlemlerinde ince kıllarda etkili olduğu bilinen diode lazer yöntemi etkili olabilmektedir. Doğru ve uygun cihaz türleri kullanıldığında işlem yüz lazer epilasyon 6-8 seansta etkili olabilmektedir. Ortalama olarak yüz lazer 8-12 ayda bitebilir. Önceki bölümlerde belirtilen çeşitli faktörler doğrultusunda bu süre kısalabilir veya uzayabilir. Farklı merkezlerde seans süreleri farklılık gösterebilir. Bu sebeple lazer epilasyon hizmeti almadan önce lazer epilasyon merkezi ile seans süreçleri ve işlem yaptırmayı düşündüğünüz bölgeler için uygulanacak tüm vücut lazer kaç ayda biter konuları hakkında detaylı bir görüşme yapabilirsiniz.

Belirtilen süreler ortalama beklenen değerler olup cilt ve kıl yapısının epilasyon için uygun olması önem arz etmektedir. Örneğin beyaz kıllar için lazer epilasyon işleminden sonuç alınması mümkün değildir. Lazer epilasyona alternatif yöntemleri incelediğimiz beyaz kıllara kesin çözüm yazımızı okuyarak konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 8 seans lazer kaç ay sürer ve tüm vücut lazer kaç ayda biter konulu yazımızın sonuna geldik, Este Lorien olarak tüm takipçilerimize mutlu günler dileriz.

Görüşmeyi Başlat
1
Sorunuz Varsa Biz Buradayız
Este Lorien'in huzur dolu dünyasına hoş geldiniz. Size hangi konuda yardımcı olmamızı arzu edersiniz?